Tip: Přehledná a stále aktuální nabídka zaměstnání je dostupná zde.
Muzeum M

Dopravně bezpečnostní akce


V rámci mezinárodního bezpečnostního opatření „ Tispol“ se dne 8. října 2008 konala v době od 05:00 hod. do 15:00 hod. na území okresu Mělník dopravně – bezpečnostní akce , zaměřená zejména na kontrolu autobusů a nákladních vozidel, zejména v souvislosti s problematikou užívání alkoholických nápojů před jízdou, kontrolou nákladů a váhy vozidel, dále dodržování zákonných přestávek atd.

Akce se zúčastnilo sedmnáct dopravních policistů z územního odboru PČR Mělník a s nimi na opatření spolupracovali úředníci Celního úřadu. Během akce bylo zkontrolováno zhruba 250 vozidel, hlavně autobusů , nákladních vozidel a souprav. Bylo zjištěno 54 přestupků, za které policisté na místě uložili blokové pokuty ve výši zhruba 24 000,- Kč. Sedm přestupků bylo oznámeno správnímu orgánu. Nejčastěji bylo zjištěno, že řidiči užívají vozidel v nevyhovujícím technickém stavu a to v 26-ti případech. V jednom případě byl zjištěn přestupek, kdy řidič před jízdou užil Al nápoje a bylo u něho naměřeno množství alkoholu v dechu do jednoho promile. Šest řidičů vyrazilo na cesty s přetíženou soupravou, tři byli na místě vyřešeni blokově a tři oznámeni správnímu orgánu. Dále policisté oznámili čtyři řidiče, kteří při kontrole nepředložili doklad o pojištění zodpovědnosti. V rámci mezinárodních norem AETR byly zjištěny tři případy porušení těchto nařízení a policisté v jednom z nich uložili cizinci za volantem kamionu kauci ve výši 20 000,-Kč.

Vzhledem k výsledkům tohoto opatření je zřejmé, že policisté budou i nadále pokračovat v namátkových kontrolách nákladní a autobusové dopravy v našem regionu a to zejména z důvodu snížení počtu páchaných přestupků.Zpravodajství