Tip: S ostatními uživateli si můžete posílat soukromé vzkazy!

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Městská policie Mělník informuje

Mýdlo za 300 korun
Dne 9.10.2009 strážníci řešili krádež v supermarketu Kaufland, kde muž odcizil mýdlo za 13 korun. S blokovou pokutou ho vyšlo na 300 korun.

Mladík měl rozseknuté obočí
Dne 9.10.2009 ve 23:45 hodin se na  služebnu MP  dostavil mladík,  který prosil  o pomoc, dle  jeho sdělení  byl napaden  v Rio  baru. Jelikož měl mladík rozseknuté obočí, byla na místo přivolána RZS. V 00:11 hodin  RZS převáží  mladíka z  ul.  Husova  za  pomoci  hlídky  MP  na   chirurgické oddělení NsP Mělník.

Mladík nadýchal 1,20 promile
Dne  9.10.2009 ve  23:45 hodin strážníci na autobusovém  nádraží spatřili skupinku mládeže, která jevila známky požití  alkoholu či jiné návykové látky.  16letý mladík nadýchal 1,20 promile, stejně stará dívka 1,04 promile. Další 17letí nadýchali 0,60 a 0,80 promile. Věc byla předána hlídce OO PČR Mělník. V  00:16 hodin  bylo na  kamerovém systému  MP spatřeno,  že na  místě   zůstali  dva členové skupinky. Jeden mladík následně   začal kopat  do   lavičky a tuto  poté  převrátil a odešel do přilehlého parku.  O  celé věci byla ihned informována hlídka MP. Tato se dostavila  opět   na místo, kde se podařilo v blízkém křoví osobu zadržet. Mladík za své jednání dostal pokutu ve výši 1 000 korun. Lavičku musel vrátit zpět na místo.

Při přepadení ztratil brýle
Dne 10.10.2009 v 03:10 sdělil strážníkům 18letý mladík, že byl přepaden dvěma muži na parkovišti  prodejny   Penny  Market v  ul .  Mladoboleslavská (bývalý  Plus). Mladík sdělil, že  byl napaden údery a  kopy. Nic  mu  nebylo odcizeno, ale  na místě  ztratil drahé  brýle a bojí se  jít   zpátky  k obchodu. Hlídka  MP spolu  s  jmenovaným  dorazila  na  místo parkoviště, kde  nalezla brýle  a předala  je  výše  jmenovanému. Osoby, které  údajně mladíka  napadly,  se v  okolí nenacházely.

16letá dívka nadýchala 0,95 promile
Dne 10.10.  2009 v  02:40 hodin strážníci kontrolovali na náměstí Karla IV. skupinku mládeže – zde jevila známky požití alkoholu 16letá dívka z Mělníka – sdělila, že pila alkohol na oslavě narozenin. Nadýchala 0,95 promile  a byla předána sociální pracovnici a poté mamince.

V disco klubu použili slzný plyn
Dne 10.10.2009 v  03:14 hodin  telefonicky oznámila žena, že  v disco klubu Amerika v ul. Tyršova dochází ke rvačce. Dále bylo od anonymního volajícího oznámeno, že v tomto klubu došlo  k   použití  slzného plynu  a dochází  k potyčkám. Na  místo  byla  vyslána hlídka MP. V 03:22  hodin   dorazila  na   místo  hlídka  Před klubem  byla skupinka osob  rómské národnosti a narušovala noční  klid. Sdělili,  že byli  vyhozeni z  klubu a  bylo ji vyhrožováno střelnou  zbraní. Hlídka MP v klubu nalezla zraněného muže a jeho  kamaráda. Ten řekl,  že   jeho kamarád se dostal  do potyčky  a  byla  mu   způsobena tržná  rána na  hlavě. Hlídka MP  požádala  o výjezd  RZS, která  na místo  dorazila a zraněného ošetřila. Provozovatel klubu sdělil, že v klubu došlo ke rvačce mezi Romy, za  pomocí  obsluhy  se   výše  jmenovaný  pokoušel  osoby  vykázat  z  klubu. Dále  vypověděl , že byl proti němu a obsluze použit slzný plyn, byl slovně  i   fyzicky napadán.Toto  potvrdil i další svědek. Hlídka MP setrvala společně s hlídkou PČR na místě do 4:15 hodin, kdy se celá situace před klubem uklidnila.                               

Skupina šesti Romů zaútočila na dva strážníky
Dne 10.10.2009  v 8:38 oznámil na linku 156 muž, že u autobusového nádraží se fyzicky  napadá skupinka osob. Jak dále uvedl, že se válí po autech  a   ve  vozovce. Na místo ihned vyjeli strážníci a situaci monitorovaly kamery. Na kamerovém systému byla  spatřena  skupinka mužů,  která  napadala kolemjdoucího,  který vedl  na vodítku  psa, a  dále bylo vidět, jak  si muži svlékají kalhoty  a odhalují  hýždě. V místě se  nacházelo  více  cestujících čekajících na autobus. Po příjezdu na místo  strážníci spatřili 6 osob romské národnosti, které se vzájemně fyzicky napadly. Strážníci se je pokoušeli uklidnit, jeden z účastníků měl tržnou ránu na hlavě. Na výzvy strážníků nereagovali, pouze začali hrubě strážníky urážet. Nakonec museli strážníci použít donucovacích prostředků – muže, který neustále hlídku urážel, strážník chytil za loket  a vedl ho k služebnímu vozidlu. Na  toto   zareagovali další dva muži a zaútočili na strážníka, který se musel bránit hmaty a chvaty a nakonec musel použít i obušek. Jeden z mužů se na strážníka vrhl zezadu a tahal ho za krk. Na pomoc mu přispěchal druhý ze strážníků a pokusil se běsnícího muže zpacifikovat. Ten strážníka uchopil silně  pod krkem  a   začal ho tlačit z místa  a slovně mu u toho vyhrožoval dalším násilím. Strážník za  využití chvatu  útočníka dostal  na zem  a držel  ho až  do  příjezdu hlídky  OO PČR  na zemi, aby  mu zabránil  v  dalším  napadání. Ten neustále křičel sprosté nadávky a výhrůžky likvidací. I po příjezdu hlídky OO P ČR docházelo stále ke stejným výhružkám a  urážkám směrem k hlídce MP. Následně se na místo dostavily další dvě hlídky OO   PČR. Po jejím příjezdu byli muži (20,  21 let a 25 let) převezeni na  OO   PČR k  dalšímu šetření. Oba   výše uvedení strážníci podstoupili ambulantní vyšetření na Chirurgické  ambulanci NsP  Mělník.

Pes v autě netrpěl
Dne 10.10.2009 ve 20:07 hodin oznámila žena, že  u  startovacích  bytů  na   Slovanech na parkovišti  je v  osobním motorovém vozidle uzavřen  pes. Hlídka po kontrole na místě zjistila majitelku vozu, která slíbila, že vyrozumí syna, který má auto momentálně půjčené. Ve 23:24 hodin se telefonicky dotazoval další muž, co budou strážníci dělat s tím psem, co je zavřený v autě. Muži bylo sděleno, že strážníci provedli šetření, při kterém  bylo zjištěno, že pes není vyhublý, podle vzhledu je o něho  dobře pečováno, má  v autě  vodu a  má  dostatečný  přísun  vzduchu  ( pootevřená okénka ). V tomto  případě není  v ohrožení života, a proto není ze strany hlídky nutné věc řešit razantnějším způsobem ( násilné otevření  auta  a  odvoz  zvířete  do útulku).  Dále  byl  oznamovatel   informován,  že nadále  probíhají pokusy  o zkontaktování  řidiče a  z   důvodu možné změny zdravotního stavu zvířete jsou hlídkou MP prováděny časté kontroly  psa přímo  na místě.  Muž reagoval arogantně  a   urážlivě a  zavěsil. V  00:16 hodin se pes již v autě nenacházel.

Ladislav Hošmánek, ředitel Městské policie Mělník


Město - z radnice