Tip: Chcete i Vy mít svůj banner nebo komerční inzerát na tomto webu? Napište nám na [email protected].

Vandal řádil na hřbitově


Dne 13. října 2009 přijali policisté z místního oddělení PČR Vojkovice oznámení od občanů, týkající se poškozených věcí a hrobů na hřbitově v nedaleké obci Hostín u Vojkovic.

Na místě následně zjistili, že neznámý pachatel vnikl na volně přístupný hřbitov a zde zhruba u třiceti hrobů poškodil a rozházel věci umístěné na hrobech ( květináče, vázy, svícny atd.) a poškodil náhrobní kameny a náhrobní desky. Svým počínáním způsobil škodu odhadnutou prozatím na částku cca 150 000,-Kč. Policisté věc šetří jako podezření z trestného činu poškozování cizí věci.

Vyšetřující policisté by se chtěli touto cestou obrátit na občany, kteří mají nějaké informace k případu nebo k osobě pachatele nebo pachatelů, aby tyto předali na nejbližší oddělení Policie ČR a to buď osobně nebo na linku 158. Dále policisté žádají všechny spoluobčany, kteří mají na výše uvedeném hřbitově své hroby, aby tyto zkontrolovaly a v případě, že zjistí, že jim v rámci výše popsaného jednání byly hroby poškozeny, mohou se obrátit na Obvodní oddělení Vojkovice a přidat se k trestnímu řízení. Je tak možno učinit osobně, nebo telefonicky na telefonním čísle 974 876 730.


Zpravodajství