Tip: Nemáte se jak dostat domů? Pomůžeme vám zde.

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Městská policie Mělník informuje

13letý vyhrožoval zabitím
Dne  20.10.2009 v 16:06 hodin na služebnu MP telefonicky  oznámil  muž, že v prodejně drogerie v ul. Jezdecká byl  přistižen pachatel bezprostředně po  krádeži   zboží. Strážníci na místě zjistili, že do  prodejny přišel chlapec  školního  věku, který  v prodejně vybalil ze  sáčku zboží  a to si strčil  pod   bundu. Pak chtěl z prodejny odejít.  Prodavačka  ho zastavila a  vyzvala jej, aby zboží vrátil. Nechtěl, ale po sdělení, že je vše natočeno na kameře, vyndal z  pod bundy svíčku v hodnotě 17 Kč. Když mu pohrozila zavoláním strážníků, z místa utekl, ale zapomněl tam školní batoh. Bylo zřejmé, že jde o žáky 7.třídy. Strážníci batoh odvezli na služebnu a lustrací zjistili, že jde o 13letého chlapce z Mělníka. V 17:05 hodin na služebnu MP telefonicky oznámila paní prodavačka, že její manžel  před prodejnou chytil chlapce, který se vrátil pro svůj batoh. Muž pak strážníkům na místě předal chlapce i s cedulkou, kterou před tím dal chlapec prodavačce s textem: Tu tašku jinak tě zabyju ( přepsáno autenticky ). Strážníci chlapce převezli domů, kde si ho převzal jeho otec. Celou věcí se dále bude zabývat odbor sociálních věcí a zdravotnictví.

Účko chtěl asi zpeněžit
Dne 21.10.2009 v 01:32 hodin byl kamerou na náměstí Karla IV. monitorován muž, který přelézal zátaras u výkopu a odcizoval zde železné účko. Odešel přes náměstí do ul.Jaroslava Seiferta, kde ho položil k vozidlu a odešel  k budově základní školy. Hlídka vyrazila na místo, kde spatřila, jak muž utíká do ulice 17.listopadu, kde patrně vešel do některého domu. Železné  účko  hlídka  MP  přenesla zpět na místo, odkud ho muž vzal.

Zloděj násilník
Dne 21.10.2009 v 16:26 hodin na služebnu MP oznámila  vedoucí prodejny   KIK,  že před  prodejnou přistihli neznámého muže  při zcizování zboží v hodnotě 1 600 Kč. Muž od prodejny utekl. Strážníkům prodavačka následně vypověděla, že spatřila muže, jak přikrčený  z nákupních kolotočů sundával zboží a cpal si ho do igelitových tašek. Když ho prodavačka spatřila a chtěla mu oděvy vzít, začal  se s ní o zboží v taškách rvát. Při tom ji udeřil loktem do žeber a  ulámal jí nehty na rukou. Další prodavačku, která kolegyni přispěchala na pomoc, poškrábal  na ruce a bez  tašek utekl  směrem k autobusovému nádraží. Věc byla předána na OO P ČR. Hlídka společně s paní prodavačkou provedla kontrolu blízkého i vzdálenějšího okolí, ale muže se nalézt nepodařilo.

Ladislav Hošmánek, ředitel Městské policie Mělník


Město - z radnice