Tip: Události z kalendáře si můžete pohodlně přenést ve formátu ICS do Vašeho mailového programu či mobilu.

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

O titul Železný měšťák soutěžilo 33 družstev dětí

Šest stanovišť s úkoly na dvoukilometrové trati vedoucí kolem Labe muselo dnes zvládnout celkem 33 trojčlenných družstev dětí z druhého stupně mělnických základních škol, nižších tříd gymnázia a základní školy praktické a základní školy speciální. Trať byla sice místy dosti blátivá, celé dopoledne bylo zataženo, ale naštěstí nepršelo. Strážníci městské policie pro děti připravili nejrůznější úkoly – až už vědomostní, či fyzické. A tak padaly otázky typu, jaký je rozdíl mezi městskou policií a státní, co mají za úkoly apod. Pak děti oblékly těžkou strážnickou vestu a v ní musely dělat kliky, dřepy a uběhnout stanovený úsek. Se zdravovědou pomohli studenti mělnické soukromé střední zdravotnické školy, kteří obětavě hráli zraněné. Soutěžící měli pomoci člověku, který se topil, poraněným dívkám, které měly zlomenou ruku, tepenné krvácení a pravděpodobně otřes mozku. Mělničtí dobrovolní hasiči pak obstarali stanoviště, kde se stříkalo vodou na cíl a smotávaly se hadice. Na dalším stanovišti měli soutěžící určit, čím hasit různé hořící předměty. Pro některé děti nebylo snadné se s řadou úkolů, hlavně ze zdravovědy, vypořádat. Veškeré jejich počínání se bodovalo a počítal se jim i celkový čas.

Vyhodnocení soutěže ( dvě kategorie - 6.a 7.třídy a 8. a 9.třídy) proběhne na další velké akci městské policie pro děti 15.prosince v Masarykově kulturním domě.

Poděkování patří všem strážníkům Městské policie Mělník, studentům soukromé střední zdravotnické školy a dobrovolným hasičům, kteří zdařilou akci pro děti připravili.Mgr.Helena Vavřinová, tisková mluvčí MÚ MělníkMěsto - z radnice