Tip: Přehledná a stále aktuální nabídka zaměstnání je dostupná zde.
Muzeum M

Za jeden den havaroval dvakrát


Dne 8. listopadu 2009 před osmou hodinou došlo na Mělníku, ulice Na Průhoně, k dopravní nehodě mezi osobním vozidlem Škoda Felicia Combi, které řídil pětadvacetiletý muž z Mělnicka, společně s ním jel ve vozidle osmnáctiletý muž, taktéž z našeho okresu a pevnou překážkou (kovová svodidla) .

K dopravní nehodě došlo tak, že řidič jel s vozem po silnici č. I/9 ve směru od Liběchova na Mělník. Ve výše uvedeném úseku předjížděl nezjištěné vozidlo a při zařazování zpět do svého pruhu nezvládl řízení vozu, dostal s ním smyk a narazil přední částí vozidla do svodidel v pravém jízdním pruhu. Po nárazu se vozidlo roztočilo a došlo k opětovné srážce se svodidly v pravém jízdním pruhu.

Při nehodě došlo k lehkému zranění nepřipoutaného spolujezdce. Ke střetu s nezjištěným vozidlem nedošlo. Jeho řidič z místa odjel. Na Felicii vznikla škoda ve výši cca 15.000,- Kč. Poškozením svodidel byla způsobena škoda ve výši cca 10.000,- Kč.

Řidič vozidla společně se spolujezdcem tuto nehodu neoznámili, uvedli vozidlo opět do chodu a z místa ujeli po silnicích nižších tříd ve směru na Vysokou. Do obce dorazili po osmé hodině ranní.

Zde došlo k další dopravní nehodě a to mezi jejich osobním vozem a betonovou zídkou. K nehodě došlo tak, že řidič projížděl obcí Vysoká směrem k Bosyni. Zhruba uprostřed obce se pokusil náhle změnit směr jízdy, pravděpodobně nezvládl vozidlo a došlo ke srážce s výše uvedenou pevnou překážkou. Přitom došlo k dalšímu poškození vozu. Tato škoda byla vyčíslena zhruba na 5.000,- Kč, na zídce vznikla škoda ve výši cca 1.000,- Kč. Ke zranění osob nedošlo.

Před příjezdem policistů požádal řidič svědky události, aby na místo přivolali lékařskou pomoc pro spolujezdce, který se zranil již na Mělníku. Samotný řidič na příjezd policistů nečekal a z místa nehody se nechal odvézt další osobou neznámo kam.

Mělničtí dopravní policisté na místě zajistili poškozené vozidlo, vyslechli svědky a spolujezdce, který byl převezen do nemocnice a začali pátrat po řidiči vozu. Muž se sám v odpoledních hodinách přihlásil na policejní služebnu. Zde uvedl, že před dopravními nehodami i po nich požil blíže nespecifikované množství alkoholu. Následně se podrobil dechové zkoušce, která skončila s naměřenou hodnotou 1,26 promile alkoholu v dechu.

Výše popsané dopravní nehody nadále vyšetřují mělničtí dopravní policisté. O dalším osudu řidiče rozhodne až výsledek jejich šetření.

 


 Zpravodajství