https://www.traditionrolex.com/7

 3x nej vede do Regensburgu. | Mělníček.cz - Mělník v pohybu
Tip: Přehledná a stále aktuální nabídka zaměstnání je dostupná zde.

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

3x nej vede do Regensburgu.

Milý čtenáři, máme dnes takový uplakaný, ale významný den, který má ve svém obsahu slovo svoboda. Jedna taková svoboda, se jmenuje svoboda pohybu, a tak jsem se rozhodnul, že vám dnes napíšu takovou pozvánku na nejlevnější rodinný výlet, do co nejvzdálenějšího místa, abyste byli zase co nejdříve doma a stálo to zato.

Ten nápad se narodil v roce 2004, kdy jsem hodně cestoval vlaky a nadával jsem, jak je doprava dnes drahá. A pak udělaly České dráhy jedinou dobrou věc, kterou jsem kdy opravdu ocenil a Pendolino to opravdu nebylo, ač ho začali v prosinci toho roku na druhém břehu Labe mezi Prahou a Děčínem testovat. Ten zázrak se jmenoval jízdenka SONE+ a dodnes se na ni můžete o víkendu po celé republice toulat vlakem, aniž by někoho vůbec zajímalo odkud a kam jedete.

Dnes už nám tato jízdenka stačí pouze prakticky jen na cestování od Aše po Břeclav a tak musíme na nádraží požadovat jízdenku s názvem SONE+DB ( dnes už je i podobná jízdenka pro část Polska) pro rychlíky. To je důležité, protože jedině tato jízdenka nás opravňuje jezdit i rychlíkem. Počítejte, že paní na vás bude tady na Mělníku v sobotu ráno koukat chvíli  jako na blázna, co vlastně chcete, ale pak pochopí, zvlášť když ji připomenete, že stojí 490 Kč a můžou na ni jet dvě osoby nad 18 let a třeba až tři děti k tomu. Jízdenku v předprodeji nekoupíte a vyplatí se ji koupit opravdu jen v sobotu, nebo v neděli ráno, a platí až do půlnoci onoho dne. Výhoda spočívá v tom, že na rozdíl od objednaného zájezdu třeba do Vídně nemusíte nic objednávat, nebo rušit. Prostě, chci jet, tak zaplatím a jedu.

Vyjíždíme tedy z Mělníka ráno rychlíkem do Všetat v 7.34, kde jsme v 7.41 . Tedy pardon, vezmeme si auto, na mělnickém nádraží si koupíme jen lístek a do Všetat se odvezeme autem. Budeme doufat, že tam v pohodě vydrží bez dozoru. V 7.53 nám jede od Tanvaldu rychlík do Prahy, který nás přiveze v 8.38 na Hlavní nádraží. Tady musíme na tabuli zkontrolovat nástupiště odjezdu vlaku do Mnichova. Rychlík českých drah odjíždí v 9.06 z Prahy, a pak nás veze romantickou krajinou kolem Berounky, přes průsmyk Českého lesa u Domažlic, abychom ve 13.34 přistáli v metropoli na Dunaji, v Regensburgu (Řezno). Je to opravdu hezké historické město, které nás zve do několika muzeí, vybízí k procházkám kolem Dunaje, a až sem došli v roce cca 186 n.l. ? římské legie, aby zde zanechaly mimo jiné po sobě dodnes stojící bránu svého tábora Castra regina. Tady si můžete dělat 5 hodin co chcete. Třeba jen tak sedět na lavičce a pozorovat velké lodě ve zvláštní plavební komoře, které plují pod množstvím vlajek. Ale, určitě si projděte staré město a navštivte historické muzeum. Mají tu i posezení u zdejšího mostu Steinerne Brucke, který trochu navozuje atmosféru Karlova mostu v Praze, kde prodávají zdejší specialitu ,,klobásy s kysaným zelím" a samozřejmě pivo. Lidé jsou zde přátelští, rádi poradí a anglicky se tu mluví skoro tak často, jako německy. Občas narazíte i na krajany. Na vlak jděte ale raději dříve, ať nezabloudíte jako já v přilehlých parcích, a pak je to zrychlený přesun. Přímák od Mnichova odjíždí v 18.19 a v Praze jste ve 22.55 . Doporučuji si prohlédnout sluncem ozářené svahy Šumavy a pražský hrad v noci ze železničního mostu. Při příjezdu do Prahy vám akorát frnkne ve 22.48 jediný přímý vlak na Mělník a moc nevěřte, že stihnete ve 23.00 poslední sobotní autobus v Holešovicích. Ikdyby ten vlak přijel na čas, tak za 5 minut to s peronu v centru města do Holešovic do autobusu nestihnete. Doporučuju se vybavit rádiem apod. Musíte holt vydržet do 00.08 na nádraží, což pod mnoha dojmy není problém a čekejte, že si ve vlaku do Všetat zaplatíte normální jízdné. V 0.53 přijede motorák do Všetat. Pokud se shledáte šťastně se svým autem, tak jste vyhráli. Sice to cestovné naběhlo někam z původních 490 Kč výše ( 70 Kč stojí lístek z Prahy na Mělník vlakem - užijeme při návštěvě místních pohostinství Smiling ), ale potěší, když si v posteli řeknete, že jste ještě odpoledne šmajdali kolem Dunaje Smiling .

 ZMENA OBSAHU: 18.11.2009 16:04
ZMENA OBSAHU: 18.11.2009 16:11
ZMENA OBSAHU: 18.11.2009 18:04
ZMENA OBSAHU: 18.11.2009 18:13


Tipy na výlet

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

4 Ještě bych jednou poprosil...


....redakci o opravu ( stejný problém) a předem děkuji. Já se nemohl na ten článek plný hrubek dívat, a zkrátka jsem včera při jeho tvorbě dost pospíchal. Na oplátku jsem ho teď ale doplnil o několik nových vět, tak snad bude srozumitelnější a kvalitnější. Smiling Ještě jednou se omlouvám.

Obrázek uživatele raist

4.1 mizeni clanku


Je to tak, ze kdykoli clanek upravis, redakce znovu musi schvalit jeho obsah. Takze se z hl.stranky schova, a je zcela nedostupny teoreticky i ostatnim uzivatelum (kteri nejsou autorem). Redaktor pak pri zverejneni muze opomenout nastavit zobrazeni na hlavni/uvodni strance. Proto jak se pise v poslednim bodu nad tlacitky k odeslani clanku, je vhodne obsah po sobe prekontrolovat rovnou, abyste tak neprichazeli o ctenare, kdyz je clanek schovany a znovu se schvaluje.

4.1.1 Souhlas


Docela jsem pak už ten princip tušil. Ono je to někdy těžké. Po dlouhém diskutování mě najednou pojal odpoledne nápad, napsat zase po delší době nějaký článek a motiv přišel sám. Byla to obrovská rychlost, zápal, ale pak zase nějaká ta povinnost, tak žádné otálení. Inu, pořád se člověk učí.

Ještě využiju příležitosti a dodám zde adresu www.regensburg.de , kde se toho o cílovém místě výletu mnoho dozvíte i v češtině. Je tu samozřejmě spousta fotek, panoramatické kamery, aktuální počasí atd.

Díky za info.

Obrázek uživatele raist

4.1.1.1 re: Souhlas


jasny, rozumim Smiling
jen je treba s tim pocitat, a je dobre, ze se to tu zas takhle objevilo Smiling

a za tip na vylet diky! Smiling

3 Článek chybí na hlavní stránce.


Musím hlásit technickou poznámku. Zrovna jsem se vrátil k počítači, abych si přečetl různé nové komentáře, objevil jsem nový článek, ale také nevidím na hlavní stránce můj článek, kde jsem před hodinkou opravil časový údaj v textu a napsal upozornění na změnu. Kdepak je chybička ?

Obrázek uživatele Markéta Želva Přerovská

3.1 opraveno


při úpravách v textu se asi něco špatně nastavilo. opraveno a mělo by to opět na titulní straně viset. -redakce-

3.1.1 Sluší se poděkovat.


Děkuji a přeji hezký den !

2 Oprava.


V článku jsem opravil chybu. V pracovní dny jezdí poslední autobus z Prahy na Mělník ve 23.30. V sobotu jezdí poslední autobus ve 23.00. Pokud přijedete vlakem ve 22.55 na čas (?) na Hlavní nádraží, těžko stihnete v Holešovicích poslední autobus ve 23 hodin. Nezbývá, než cestu do Prahy a zpět absolvovat autem, nebo to udělat přes Všetaty ( viz. článek), kdy platíte jízdné z Prahy do Všetat, protože už je po půlnoci a platnost speciální víkendové jízdenky vypršela. (Máte na ni zaznamenaná sobotní razítka.)

1 Super tip.....dobře že


Super tip.....dobře že si poznamenal jak inteligentně jezdí ČSAD Laughing out loud pak si člověk může v klidu bez auta zajet do divadla nebo na koncert :-DDD

 

Roman Rak

1.1 Re: super tip


Potěší člověka, že to někoho zajímá, ale zkrátka to musíme brát tak, že bylo někde rozhodnuto, že ten odjezd autobusu je pro akce v Praze brán v sobotu ve 23 hodin jako postačující.

Já Tě teď trochu zklamu. Tato rychlíková varianta stála v roce 2004 -360 Kč, loni stála těch 490 Kč a letos jsem platil 550 Kč, což jsem si ani neuvědomil. ( pořád je to levnější a pohodlnější než auto). Za několik dní počátkem prosince bude zase nový jízdní řád a můžeme počítat, že se zase bude zdražovat. Moc bych se divil, kdyby ne. ( Ale on benzín také)  V každém případě, kdyby jsi si chtěl udělat předvánoční výlet do Drážďan, a ne s místní cestovkou, tak Ti stačí ( 2dospělí+3 děti) 250 Kč, pokud nebudeš chtít ( zcela zbytečné) použít rychlík.

Nemusí se ale jet jenom do Regensburgu. Pokud jsi ochotný si přivstat a dokážeš se dostat do centra Prahy před 6 hodinou ranní, můžeš se vypravit trochu komplikovanějším způsobem s přesedáním až do Pasova ( Passau), kde budeš také ve 13.30. Máš tady ale jen 3 hodiny na procházení a přijedeš stejným vlakem od Řezna ve 22.55. Nebo se dá jet za stejný peníz do polské Oswietimi. Zkrátka, záleží, jaký je kdo dobrodruh Smiling. Nicméně, člověk vidí v poměrně krátkém čase, jak se žije třeba jinde a vlastní poznání je vždy něco víc než dokument v televizi.

1.1.1 Já takhle rád jezdil po


Já takhle rád jezdil po různých horských střediskách po Evropě. Jeden měsíc Tatry druhej alpy ve Francii a tak furt. Byly to strašně zajímavý hlavně z pohledu lyžaře co se týká cena/služby/kvalita.
nemluvě o tom že na dva dny jet třeba druhý adventní víkend místo do OC Letňany na trhy v nějakém evropském velkoměstu je nenahraditelný zážitek.

      Problém je ten že každý to auto nemá. Ano je to s podivem ale já ho třeba nemám, přítelkyně, rodiče, prarodiče........My jsme třeba rodina která opravdu žije bez auta. Takže zboží na eshopu přes DHL a mám to před barákem. Na dovolenou od mala jedu s krosnou hezky vlakem (stejně nejlepší, kufr plnej krámů a řízků nechápu) a práci hledát taky jen v okruhu. Jediná nevýhoda je opravdu ta že koncerty jsou komplikovaný. Takže pak jít kalit až do rána a nebo spát u kámošů.

      Proč neudělaj jeden noční spoj který by jel Praha, Neratovice, Mělník, Štětí až třeba Litoměřice opravdu nepochopím.

 

PS: na Cool dávaj cestopis America a popisuje to místa z Ameriky Laughing out loud tuhle popisovaly přístavní rybářská městečka s majáky.....škoda že tam se nedá letět na víkend Laughing out loud

 

Roman Rak

1.1.1.1 No vidíš.


Lyžovat sice nejezdím, ale o tomhle bych si tady klidně rád přečetl článeček, ikdyž to není vždy jen o Mělníku. Jinak jsem chtěl spíše dokreslit, že je dnes doba otevřených hranic, a kam všude se dá také přes tu Prahu cestovat, pokud nejsou problémy s cestou do ní. A to jsem zcela vynechal autobusy Student agency, které Tě prakticky zavezou, kam si vzpomeneš.

Zkrátka je to taková osvěta, že se nemusí jezdit do Prahy jen za zábavou, případně zaměstnáním, či na procházku, ale je to taková brána i někam dál. Nechci kecat, ale snad před 5 lety jezdil nějaký autobus (Nerabus ?) ve 23.50, než to prý převzalo ČSAD , a pak se to zrušilo. Někde by se tu ta diskuse našla. No, jak vidíš, jezdí po půlnoci vlak do Všetat přes Neratovice, a Kralupy mají také popůlnoční spojení. Tady je asi nedostatečný zájem.

PS: Na víkend do Ameriky, to asi pro každého není Smiling , ale na nějakou prácičku na pár měsíců.... dnes běžná záležitost.

1.1.1.1.1 Před čtyřma lety jezdil


Před čtyřma lety jezdil půlnoční autobus z Prahy. Vždy byl ze dvou třetin plný. bylo nás několik co jsme měly číslo na řidiče a když nám na Florency ujelo metro tak jsme poslaly sms a on těch 5 minut počkal. Většinou jezdily ty samý lidé tak to znaly a nevadilo jim to (hravě dohnal na dálnicy) Poslouchalo se tam Divadlo noc na Radiořurnálu a byla to pohoda. Pak to zrušily. Ušetřily jednu jízdu jednoho řidiče a ten druhej tam teď hodinu čeká.

        No ale co. každý to vidí na úrovni ČSAD když koupilo MHD. Sice máme niskopodlažní bus ale jede to na přes rok. Dokud nepřijde nějaký soukromník tak hold budeme mýt smůlu.

 

Roman Rak

1.1.1.1.1.1 Ááá :-)


A sakra, ty té češtině fakt dáváš na frak Smiling

1.1.1.1.1.1.1 Hele já to fakt nečtu.


Hele já to fakt nečtu. Jak mě to napadne tak to datluju a na spisovatele si nehraju. Ano mohl bych si to přečíst a opravit jak to dělá asi každý Laughing out loud Ale myslete si kdo co chcete mě je to fakt jedno

 

Roman Rak

1.1.1.1.1.1.1.2 To by jsi měl.


Je pravda, že hlavním smyslem řeči je to, aby Tě ten druhý pochopil, ale pokud si myslíš, že chyby není potřeba opravovat, tak se sám dobrovolně odsuzuješ do pozice blba. Lidé jsou na toto velmi kritičtí a dokonce i dnešní moderátoři v televizi někdy uvedou diváka v úžas. ( A to se pravidla našeho jazyka zjednodušují). Někdy Ti text zkomolí neposlušná klávesnice, což se i občas špatně čte a vyložené hrubky každého pobaví. Sice to není tak, jako když cizinec řekne :,, Můj babuška byla dobra sokolovna", ale o to je to horší. Chybám se občas neubrání ani nějaký csc. dr. mudr. ing. xxxx , ale měli bychom se jich snažit dělat co nejméně, ikdyž na rozdíl od novinářů apod. to není naše profese. Ačkoliv i v novinách se někdy objeví zvláštní věci.

Z toho předešlého příspěvku jsem nepochopil několik věcí. Co jsi třeba v té Praze dělal, že jsi jel domů tak dlouho ? Dobře, píšeš, že jste v autobuse poslouchali Radiožurnál. Také nerozumím tomu čekání autobusu a slovu napřesrok. Každý spoj odbavuje nějaké ČSAD, a pokud jede řidič z Mělníka do Prahy třeba ve 21.30, tak je dost pravděpodobné, že pojede pak ještě nějakou spoj zpět.

Nic ve zlém kolego z Mělníčku, ale můj názor je, že si zbytečně aspoň trochu škodíš. Hezký víkend Ti přeju !

1.1.1.1.1.1.1.2.1 Hezky jste my propraly


Hezky jste my propraly kožich. Hele na náš jazyk jsem fakt debil. Ale za to mám výbornou matiku :-D Prostě všichni neumíme všechno. Píšu to přes Word a i ten očividně po našem neumí.
      Jinak k tomu příspěvku. Ten bud byl plný lidí co dělaly v OC na periferii. Byly tam lidi co pracovaly v obchodě na Černém mostě do deseti. Pak spočítat kasu, uklidit a po jedenácté na metro.
     Byly tam zdravotní sestry z Thomayerovy. Byly tam revizoři co taky pracujou do noci. Byly tam řidiči MHD. Kuchař z Mcdonaldu nebo lidi z kin. Ano jsou to většinou dělnické profese ale každá z nich je důležitá. A spousta těch lidí přišla o práci protože jim nikdo nepřehodil směny.
    MHD napřes rok. Zkus si jen tak někdy ve městě jít na MHD že se sní svezeš někam domu. Pravděpodobně neuspěješ protože jede čtyřikrát za den. (asi jsem nepochopitelně formuloval Laughing out loud

Roman Rak

1.1.1.1.1.1.1.2.1.1 Hele....


...., každý máme někdy problém, kam se správně píšou uvozovky, nebo to nejbolestivější- jaké ,,i , nebo y", malé či velké písmeno, ě nebo je, ale je třeba dobré se podívat aspoň občas do pravopisného slovníku. Když máš zajímavý článek, tak Ti čtenář i nějakou tu chybu odpustí. Je to opravdu o tom, dělat co nejméně zbytečných chyb.

Jinak Ti děkuji za vysvětlení ohledně toho téměř plného flamendráku. MHD jsem používal naposledy v dětství, a pak vyjímečně.

Obrázek uživatele raist

1.1.1.1.1.1.1.1 re: Hele


Neni to o tom, ze by si nekdo hral nebo chtel hrat na spisovatele. Je to o tom, ze opravou tech zasadnich chyb davas vedet, ze obsah je dulezity i pro tebe. 

Tedy, kdyz si ctu text s tolika hrubkama, rikam si: "To ten autor jen tak placnul do vetru a zas odesel. Aha, tak to asi neni moc dulezity, timpadem to nemusim docist". A tvuj obsah se pro me stava zbytecnym. (nebo se naopak zabyvam a bavim spatnou cestinou, coz me opet odvadi od tveho obsahu, sdeleni)

Chci tim, rict, ze venovani trochu casu (pred odeslanim jednou precist) uprave textu a jeho prezentaci se dost podili na tom, jak ctenare zaujmes, jak ti duveruje, jak vnima dulezitost tveho textu. Tve prispevky mivaji vcelku zajimava temata, tak proc si to kazit, predevsim spatnymi y a i.

A v neposledni rade, tim jak prezentujes sebe, prezentujes i Melnik a Melnicek.cz - vem si, ze kdyz na tento web prijde turista nebo treba zajemce o pristehovani na Melnik, najde tu sice zajimave diskuze, ale kdyz uvidi tolik hrubek, jiste mu to neprijde uplne fajn (a rekne si, skoro jak sam o sobe pises: "no jo, tem melnicakum je vsechno fakt jedno.").

1.1.1.1.1.1.1.1.1 Přesně...


Přesně jak píše Raist - hodně lidí si to může vykládat jinak a budou tak nahlížet na celé dění okolo Mělníka. Romane, přimlouvám se za to, abys víc kontroloval alespoň články, které občas píšeš, on Word češtinu sice umí, ale to je spíš dobrý na překlepy, než správnou skladbu. A v komentářích bych poprosil o jednu věc - hrozně se ti líbí tvrdý "Y", když ho zaměníš za měkký, tak ti polovina chyb zmizí, věř mi Eye-wink


https://www.traditionrolex.com/7