https://www.traditionrolex.com/7

 Odsouzené ženy budou vyprávět o svých osudech | Mělníček.cz - Mělník v pohybu
Tip: Chcete i Vy mít svůj banner nebo komerční inzerát na tomto webu? Napište nám na komerce@melnicek.cz.

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Odsouzené ženy budou vyprávět o svých osudech


V úterý dne 1.12.2009 se od 10:00 hodin Masarykův kulturní dům promění v imaginární věznici. Do kulturního domu totiž zavítá cca 15členná skupina odsouzených vězeňkyň z věznice Světlá nad Sázavou. Díky paní ředitelce Kamile Menclové připravily program pro studenty středních škol, který je zcela zaměřen na prevenci kriminality. Studenti tak v programu stojí tváří v tvář odsouzeným ženám, každá má svůj vlastní osud a také důvod, kvůli kterému se do věznice dostaly. Studenti tak mají možnost slyšet, jak je velmi jednoduché propadnout například alkoholu či drogám a začít páchat trestnou činnost a jak velmi složitá je pak cesta zpět do společnosti. Celý program je protkán scénkami, které sehrají členky dramatického kroužku věznice. Vystoupí i vězeňská hudební kapela.

Celé akce se zúčastní i zaměstnanci věznice - dozorce, psycholožka atd.a přiblíží režim tohoto zařízení. Umožní tak pohled na život v nápravném zařízení. Na závěr akce budou zodpovězeny otázky od samotných studentů.

Přáním organizátorů je, aby se strastiplné osudy a nepříjemné zkušenosti osob ve výkonu trestu odnětí svobody vryly dospívající mládeži hluboko do paměti tak, aby se  v budoucnu vyvarovali jednání, na jehož konci bývá vězeňská cela.

Petr Limprecht, preventista Městské policie MělníkMěsto - z radnice

https://www.traditionrolex.com/7