https://www.traditionrolex.com/7

 Pocta dětským obětem holocaustu | Mělníček.cz - Mělník v pohybu
Tip: Přehledná a stále aktuální nabídka zaměstnání je dostupná zde.

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Pocta dětským obětem holocaustu

V pondělí 29.5.2006 v 16:00 se v aule Gymnázia Jana Palacha uskuteční vernisáž výstavy Zmizelí sousedé - Pocta dětským obětem holocaustu. Jde o projekt Vzdělávacího a kulturního centra Židovského muzea v Praze, do kerého  v rámci historického semináře pro třetí ročníky zapojila studenty gymnázia  PhDr. Ilona Němcová.

Studenti pátrali po osudech dětí, které byly v důsledku Norimberských zákonů donuceny ukončit studium na tehdejším Reálném gymnasiu, a byly odvlečeny do nacistických koncentračních táborů. Téměř ve všech případech se podařilo sejít se s pamětníky a vypátrat co nejvíce informací o zmizelých studentech.

Na vystavených panelech můžete vidět práce studentů a žáků ze škol v celé republice, které se postupně k projektu připojovaly. K putovní výstavě budou přidány i vlastnoručně vyrobené panely mělnických a celá série poputuje do zahraničí.

Pokud nemáte čas vypravit se na GJP Mělník, celý projekt je v elektronické podobě k navštívení na http://www.gjp-me.cz/historie/zmizeli_sousede/uvod.html

Výstava bude otevřena až do 9.června 2006.

PřílohaVelikost
stara_budova.jpg64.23 KB


Články

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

2 Skvělý počin. Za něj moc


Skvělý počin. Za něj moc děkuju. Dostaňte to do novin a do Mělnické radnice a všetatského a byšického obecního zpravodaje - komplet přepis těch příběhů s fotografiemi. Stojí to zato! Ve Všetatech ho dřív připravoval pan Rögner, s nímž jste na projektu spolupracovali, na čas pak obecní úřad vydávání stopil, ale snad už zase běží. V Byšicích stačí zavolat na obecní úřad a oni vám dají konakt na ty, kdo zpravodaj připravují, osobně jsem kontakt na tu paní někde měl, ale nevím kde. Na druhé straně je možné, že redaktoři těchto periodik se už o studentech mělnického reálného gymnázia zmiňovali.

Obrázek uživatele rush

1 huh..


ta "elektronicka podoba" vypada dost pracne a ze si s ni nekdo vyhral a dal zalezet.. diky za upozorneni! byl jsem prekvapenej, co muze vylezt ze dveri naseho ustavu Eye-wink


https://www.traditionrolex.com/7