Tip: Staňte se redaktorem! Přidejte se k našemu teamu!

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Situace na Mělníku – prasečí chřipka


Minulý týden se konalo mimořádné zasedání Bezpečnostní rady města Mělníka, na kterém se projednávaly aktuální otázky týkající se výskytu nového viru A (H1N1) na Mělníku. Pro obyvatele byla ve spolupráci s odborníky připravena zpráva, která obsahuje základní pokyny a rady k této problematice a která je umístěna na internetových stránkách www.melnik.cz . Zde jsou uvedena i telefonní čísla, kde se občané mohou informovat v případě, že mají na onemocnění podezření.
Městský úřad je neustále ve spojení se zdravotnickými zařízeními ve městě ( nemocnice, hygienická stanice) a v případě nutnosti provede okamžitě organizační opatření, která zdravotníci navrhnou a která budou v jeho kompetenci. Jde skutečně především o odborný medicínský problém, kde musí mít hlavní slovo zdravotníci.
V současné době není žádná mělnická škola uzavřena, všechny školy jsou informovány dle pokynů MŠMT. Případné uzavření škol je plně v kompetenci ředitelů škol, kteří mohou při 15% nemocnosti ve školy vyhlásit na 5 dnů ředitelské volno.
 

Mgr. Miroslav Neumann, starosta města MělníkaMěsto - z radnice