https://www.traditionrolex.com/7

 Mělnická Jizerská 50 - Potřinácté | Mělníček.cz - Mělník v pohybu
Tip: Chcete poradit kam dnes zajít na oběd? Prohlédněte si mělnické jídelní lístky.

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Mělnická Jizerská 50 - Potřinácté

24/06/2006 - 15:00
iCal
 

Tak jako posledních dvanáct let, mají i letos – v sobotu 24. června 2006 dostaveníčko na „kočičích hlavách“ mělnického Náměstí Míru všichni milovníci lyžování, recese a dobré nálady.
Připraven je již XIII. ročník tradičního závodu s názvem „Mělnická Jizerská Padesátka“, ve kterém se utkávají soutěžící na lyžích nejrůznějších typů a barev v zimní výstroji, popřípadě v žertovných převlecích“.

Tento závod, který vznikl v 90. letech jako studentská recese, určená pro několik lidí, postupně získával na popularitě a dnes již neodmyslitelně patří k předprázdninovému období na Mělníku. S přibývajícími ročníky rostla i úroveň celého klání, a proto již nikoho nepřekvapí, když se na jindy liduprázdném sobotním náměstí sejde až stovka startujících a přibližně 2000 fanoušků této v létě netradiční podívané. Uspořádání akce tohoto rozměru si každoročně vyžádá nejen nesmírné úsilí organizátorů, ale i stále více finančních prostředků.
Samozřejmostí se v minulých letech stalo nejen nazvučení celého náměstí, zajištění občerstvení či koncertu po skončení závodu. Cennou vzpomínkou jsou potom památeční trika s logem závodu, která účastníci MJ50 získávají v ceně startovného, a která jsou žádaným suvenýrem i mezi diváky.
Po loňském zařazení předprogramu v podobě dětského odpoledne je přáním organizátorů, aby i v letošním roce byla akce chápána jako odpoledne a večer pro celou rodinu. Ve spolupráci se sponzory dojde na nejrůznější soutěže o ceny – půjde o malířskou soutěž, dále o populární hod tenisákem do tlamy usměvavého sněhuláka a současně se budou moci nejmenší vyřádit ve skákacím hradu. Toto dětské odpoledne startuje již v 15.00 hodin na mělnickém Náměstí Míru.

Akce je již několik let mediálně prezentována jak lokálně, tak prostřednictvím celoplošných rádií a TV.

O průběhu MJ50
Přihlášky se přijímají v den závodu na Nám. Míru od 15.00 hod. do 16.45 hod., ostrý start je pak v 17.00 hod. Závodníci budou jako obvykle zařazeni do rozběhů ( 2 okruhy ) a nejúspěšnější z nich poté změří síly ve velkém finále o hodnotné ceny ( 3 okruhy ). Na trati čekají soutěžící nástrahy v podobě umělých lavin, či obvyklá povinná konzumace zlatavého moku, ve finále pak ještě závěrečné metry ztíží trefa do tlamy populárního Sněhuláka. Také letos budou vyhlášeni vítězové v kategoriích ŽENY, MUŽI, DRUŽSTVO ROKU, MASKA ROKU a PÁD ROKU. Hodnotí se tedy nejen dosažený čas, ale i výzbroj, výstroj, vtip a originalita. Po celou dobu závodu, ale i po něm, bude zajištěno občerstvení, atrakce pro děti a večer pak avizovaný koncert. Startovné činí letos 199,- Kč, pro diváky je vstup volný. Celý program zakončí tradiční ohňostroj.

Tak tedy ještě jednou – sobota 24. června 2006.
Start: děti 15.00 hod., dospělí 17.00 hod.
Prázdniny začínají jako obvykle na Mělníku!Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

2 fotogalerii!


tak ale sup s tou galerii, resi se to tu po kazdy akci a podar nic Sad

Obrázek uživatele Markéta Želva Přerovská

1 přiznejte barvu


kdo letos běžíte? máte dresy? máte namazáno? natrénováno? Eye-wink

Obrázek uživatele Martin Hajn

1.1 Foto


Kdybyste někdo chtěl mám náký povedený snímky.. Tak můžu zaslat. Kdyžtak kontaktujte na mailu nebo icq. Martin

Obrázek uživatele Markéta Želva Přerovská

1.1.1 a nechceš


a nechceš radši udělat nějakou fotogalerii s náhledama, aby ostatní viděli, jaké fotky to jsou? Eye-wink

Obrázek uživatele raist

1.1.1.1 re: a nechces


uz se na tom pracuje Smiling


https://www.traditionrolex.com/7