Tip: Máme přehled co se kde šustlo! Buďte v obraze!

Vánoce na dohledBlížící se vánoční svátky a konec roku 2009 se nevyhnou ani policistům z územního odboru Policie ČR Mělník. V těchto a následujících dnech je čeká mnoho úkolů souvisejících s tímto ročním obdobím, počínaje zvýšeným dohledem nad silničním provozem, do kterého se v rámci předvánočního shonu a nákupů zapojí větší množství účastníků a konče akcemi spojenými s monitorováním dění v obchodních střediscích a jejich okolí, v souvislosti se zvýšením rizika případů vloupání do zaparkovaných vozidel a krádeží osobních věcí. Právě v této době se riziko těchto skutků zvětšuje a občané, kteří se předvánočního shonu účastní by měli být maximálně obezřetní a dávat si pozor na své okolí a svůj majetek. Na toto téma bylo již v minulosti popsáno mnoho papíru, ale každoroční policejní statistiky ukazují, že ne každý si z těchto slov vzal osobní ponaučení.

Samostatnou kapitolou je potom konec roku a začátek toho následujícího, kdy mají policisté každoročně plné ruce práce s kontrolou veřejného pořádku a umravňováním osob, které si oslavy konce roku vykládají po svém a narušují tak pořádek ve svém okolí, ať je to v souvislosti s nadměrným požíváním alkoholických nápojů, nebo nevhodným užitím zábavné pyrotechniky.

Mělničtí policisté by touto cestou chtěli svým spoluobčanům v našem regionu touto cestou popřát klidné a prožití vánoc a ničím nerušenou oslavu příchodu roku 2010.

plk. Ivan Žučenko
Vedoucí územního odboru
Vnější služby PČR
Mělník

 Zpravodajství