Tip: S ostatními uživateli si můžete posílat soukromé vzkazy!
Muzeum M

Krádež traktoruDne 11. prosince 2009 v podvečerních hodinách byla policistům oznámena krádež pracovního stroje John Deere z areálu družstva v Mělnickém Vtelně. Odcizením stroje vznikla poškozenému družstvu škoda ve výši 2.500.000,- Kč. Policisté věc započali šetřit jako podezření z trestného činu krádeže a po stroji vyhlásili pátrání.

Zanedlouho poté hlídka policistů zjistila, že se uvedený stroj pohybuje po komunikaci vedoucí od místa činu směrem na Mladou Boleslav. Policisté se pokusili stroj zastavit. Řidič na jejich výzvy nereagoval, vyjel mimo komunikaci na pole, kde stroj odstavil a utekl. Policisté stroj zajistili a následovala pátrací akce, za účelem dopadení pachatele. Akce se zúčastnilo zhruba 40 policistů z Územního odboru policie ČR Mělník a dále byli o součinnost požádáni kolegové z Územních odborů PČR Mladá Boleslav a Česká Lípa. Do opatření se zapojil i vrtulník letecké služby Policie ČR.

Akce byla úspěšná a kolem dvaadvacáté hodiny byl o několik kilometrů dál zadržen osmadvacetiletý muž z Mělnicka, proti kterému bylo téhož dne vrchním inspektorem služby kriminální policie a vyšetřování zahájeno trestní stíhání pro výše uvedený trestný čin.Zpravodajství