Tip: Nevíte kam večer vyrazit? Náš Průvodce Vám poradí!
Viktor Janovsky

Akce „KAPSA“Dne 19. prosince 2009 proběhla na území okresu Mělník bezpečnostní akce „KAPSA“, která byla zaměřena na kontrolu parkovišť, pátrání po osobách , motorových vozidlech a věcech pocházejících z trestné činnosti. Dále se akce zaměřila především na prevenci kriminality , zejména v oblasti krádeží a vloupání do motorových vozidel, dále na krádeže v obchodech, na parkovištích. Akce samotná byla rozdělena do tří částí. Střídavě se policisté zaměřovali na větší města v našem regionu a to postupně na Neratovice, Kralupy nad Vltavou a Mělník, kde procházeli a kontrolovali obchody, hypermarkety a parkoviště, všude tam, kde se vyskytuje větší počet lidí.

Do akce bylo zapojeno zhruba jedenáct policistů pořádkové policie a dvaatřicet policistů služby kriminální policie a vyšetřování územního odboru Policie ČR Mělník. V rámci akce bylo zkontrolováno na 68 osob. Byla zadržena jedna hledaná osoba v celostátním pátrání a dále byl zjištěn jeden pachatel trestného činu.

Ke konci roku, zvláště v předvánoční svátky, jsou lidé často nepozorní ke svým věcem, neboť se věnují nákupu vánočních dárků a dochází tím k majetkové trestné činnosti na nich samotných či jejich majetku. Tato akce byla proto jedna z mnoha zaměřených na prevenci kriminality v regionu, které policisté provádějí průběžně a budou v nich i nadále pokračovatZpravodajství