Tip: Chcete poradit kam dnes zajít na oběd? Prohlédněte si mělnické jídelní lístky.
Muzeum M

Akce „KAPSA“Dne 19. prosince 2009 proběhla na území okresu Mělník bezpečnostní akce „KAPSA“, která byla zaměřena na kontrolu parkovišť, pátrání po osobách , motorových vozidlech a věcech pocházejících z trestné činnosti. Dále se akce zaměřila především na prevenci kriminality , zejména v oblasti krádeží a vloupání do motorových vozidel, dále na krádeže v obchodech, na parkovištích. Akce samotná byla rozdělena do tří částí. Střídavě se policisté zaměřovali na větší města v našem regionu a to postupně na Neratovice, Kralupy nad Vltavou a Mělník, kde procházeli a kontrolovali obchody, hypermarkety a parkoviště, všude tam, kde se vyskytuje větší počet lidí.

Do akce bylo zapojeno zhruba jedenáct policistů pořádkové policie a dvaatřicet policistů služby kriminální policie a vyšetřování územního odboru Policie ČR Mělník. V rámci akce bylo zkontrolováno na 68 osob. Byla zadržena jedna hledaná osoba v celostátním pátrání a dále byl zjištěn jeden pachatel trestného činu.

Ke konci roku, zvláště v předvánoční svátky, jsou lidé často nepozorní ke svým věcem, neboť se věnují nákupu vánočních dárků a dochází tím k majetkové trestné činnosti na nich samotných či jejich majetku. Tato akce byla proto jedna z mnoha zaměřených na prevenci kriminality v regionu, které policisté provádějí průběžně a budou v nich i nadále pokračovatZpravodajství