https://www.traditionrolex.com/7

 Nejčtenější knihy v Městské knihovně Mělník v roce 2009 | Mělníček.cz - Mělník v pohybu
Tip: Přehledná a stále aktuální nabídka zaměstnání je dostupná zde.

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Nejčtenější knihy v Městské knihovně Mělník v roce 2009

Automatizovaný knihovnický systém Clavius, který městská knihovna nyní používá, nám umožňuje vytvářet různé statistické výstupy, které se týkají počtu čtenářů, výpůjček, věkového složení čtenářů. Máme také možnost vytvářet přehledy nejčtenějších knih a nejvíce rezervovaných knih, což využíváme hlavně při doplňování knižního fondu.
Na prvních místech žebříčku se umisťují každý rok především romány, určené ženám, které se zabývají partnerskými vztahy, a romány historické. Letos se na pomyslné první příčce sice umístil román Milana Kundery Směšné lásky, ale je to proto, že je zařazen do doporučené školní četby. Jinak si přední příčku udržela autorka románů Nora Roberts a její knihy Černá růže a Půlnoční zátoka. Na dalším místě je opět  autorka ženských románů Barbara Wood s knihou Volání minulosti.

Z naučné literatury se nejčastěji půjčila Psychologie osobnosti Pavla Říčana. Zájem byl také o životopisy (např. Henry Gichel: Coco Chanel).
V dětském oddělení už po několikáté jednoznačně zvítězila kniha, která je už léta povinnou četbou. Na prvním místě Eduard Petiška Staré řecké báje a pověsti. Na druhém místě dobrodružná kniha Vojtěcha Steklače Pekelná třída a na třetím místě se umístila kniha z kategorie pro nejmenší čtenáře Bořek Šikula Brendy Apsley.

Mgr.Hana Lumpeová, ředitelka Městské knihovny Mělník   
 Město - z radnice

https://www.traditionrolex.com/7