Tip: Nemáte se jak dostat domů? Pomůžeme vám zde.

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Solení chodníků

 Před pár týdny jsem se kdysi dočetla, že už se nebudou solit chodníky. Zajásala jsem a musím říct, že v Praze, kde pobývám častěji, jsem skutečně až na pár výjimek v centru (a to jen decentních) na nasolený chodník nenatrefila. Minulý týden, v době sněhové kalamity, jsem zavítala na Mělník a myslela jsem, že se přes to množství nasolené břečky nehnu z místa. Až na pár kousků před soukromými domy v ústraní byl celý Mělník nemilosrdně nasolen.

Na jednu stranu se nelze moc rozčilovat - jak jsem dodatečně zjistila, zákaz solení se týká jen Prahy, která si to stanovila vyhláškou, mělničtí radní jsou tedy z obliga. Taky chápu, že je to jednodušší. Nicméně, to fakt nikomu nevadí, že je to sajrajt, který škodí stromům, tlapkám psů a koček a ničí boty a kalhoty? Čistička odpadních vod taky nezajásá, až se to tam spláchne kanálama. Nemluvě o tom, že po odhrnutém sněhu se chodí líp než v klouzavé, mnoho centimetrů vysoké břečce. No ještě že žiju na vesnici, kde se dosud drží starý dobrý sněžný pluh a posyp.

Ostatní předchozí téma | následující téma

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

2 Solit či nesolit?


Je pravda že ta hnusná břečka ze soli, bahna a zbytků sněhu je příšerná. Jistě by bylo lepší chodníky pouze odhrnout a potom posypat něčím neklouzavým. Ale po písku nebo škváře by na jaře zůstala spousta prachu.

Naši předkové taky solili chodníky, ale věděli že musí nejdřív shrnout sníh a teprve zbytky posolit. Potom zůstane čistý a suchý chodník. Technické služby jen nefunkčním strojkem zametou (uhladí) silnou vrstvu sněhu, posolí ho a zbyde ten hnus který už nikdo neuklidí. A když k tomu přidáme revitalizaci, chodíme po kotníky ve sr.čkách.

Řešení? Buď donutit TS aby uklízely chodníky pořádně, nebo to jen shrnout a nechat být. Nic lepšího nevymyslíme.

1 Tady a nesolit? Ve městě


Tady a nesolit? Ve městě pod bránou byl dneska v 9hodin ráno vysokej hnus bláta, sněhu a sole. Ůředníci asi chodí od pošty protože tam nějaký romové ve žlutých vestách zametaly nepatrné množství sněhu které napadalo pod podloubí u radnice. Proč se město nevysype kameny či jiným materiálem aby zde šlo v pořádku chodit nechápu. Když jsem vylezl z KB tak přes parkoviště jela více jak 50Km/H bílá dodávka která při sjezdu na peší zonu a dále k bráně ani nezpomalila a nejaká chudák paní jen tahala osolené díte z kočárku. Je fakt že cesta z Podolí k Shellce je projetá tím autíčkem ale proč za sebou i solí to fakt nechápu.

    Ač jsem skoro neřidič a auta ve mestě přímo nesnáším tak děkuji všem slušným řidičům. Jezdíte pomaleji, dál od krajnice, pouštíte chodce a to  tam kde není přechod pravděpodobně jen proto že víte jaké následky by sůl na chodci měla následky a v neposlední řadě jste přestaly předjíždět sypače kteří pak musely do krajnice.

 

Já se jedu na týden uklidit do neprosoleného Kokořínska i se psem a Vám všem tady přeju pevné nervy, čisté kalhoty a snad i trochu radosti z této nevšední nadílky.....