https://www.traditionrolex.com/7

 Mělničtí řidiči dostanou další kruhovou křižovatku | Mělníček.cz - Mělník v pohybu
Tip: Události z kalendáře si můžete pohodlně přenést ve formátu ICS do Vašeho mailového programu či mobilu.

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Mělničtí řidiči dostanou další kruhovou křižovatku


Společnost Kaufland rozšíří na Mělníku svůj supermarket, nejdříve ovšem vybuduje kruhovou křižovatku Bezručova – Klášterní – Fügnerova, pěší komunikaci k řadovým garážím a chodník k zimnímu stadionu.

Společnost Kaufland již před časem přišla na Stavební úřad s tím, že by chtěli rozšířit prodejní plochu svého supermarketu na Mělníku, stali se vlastníky pozemků mezi stávajícím parkovištěm a potokem a chtěli znát podmínky, za kterých je možné záměr realizovat.

„Vedení města dalo podmínku, že pokud dojde k tomuto rozšíření, musí společnost nejdříve vyřešit neúnosnou situaci na křižovatce ulic Bezručova – Klášterní – Fügnerova. Město společnosti také předalo k využití kdysi zpracovanou studii okružní křižovatky v tomto prostoru, “ řekl Pavel Průcha, vedoucí Odboru výstavby MÚ Mělník

Po půlročních jednáních přišla společnost Kaufland se závěrem, že na své náklady vybudují kruhovou křižovatku a navíc vybudují novou pěší komunikaci k řadovým garážím a zrekonstruují chodník k zimnímu stadionu.

„Kruhová křižovatka bude mít přibližně parametry té u Family centra. Řešení bude přínosem pro celou lokalitu, kde si oddechnou především řidiči, kteří zde dnes dlouhé minuty stojí, ale i obyvatelé této oblasti, kdy plynulý provoz bude znamenat snížení exhalací a hlukové zátěže,“vysvětlil Pavel Průcha.

Přestavba supermarketu, jehož cílem je rozšíření stávajícího sortimentu, bude vypadat tak, že se stávající objekt rozšíří o 10 metrů do stávajícího parkoviště. Nová parkovací místa, kterých bude více než doposud, vzniknou na pozemcích směrem k potoku. Platná zůstává i podmínka, že parkoviště mohou využívat návštěvníci zimního stadionu.

Akce by se měla uskutečnit v letošním roce, o podrobnostech budeme informovat.Město - z radnice

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".
Obrázek uživatele steny

1 paráda


snad konečně zmizej ty kolony aut která vyjíždí z kauflandu


https://www.traditionrolex.com/7