Tip: Staňte se redaktorem! Přidejte se k našemu teamu!

Řídili se zákazemPolicisté z obvodního oddělení Horní Počaply dne 25. ledna 2010 krátce po dvaadvacáté hodině večerní kontrolovali na Mělníku, ulice Pražská, osobní motorové vozidlo Ford Fiesta, které řídil devětatřicetiletý muž z Litoměřicka. Muž hlídce na místě ke kontrole předložil pouze OP a malý technický průkaz k vozidlu. Policisté lustrací zjistili, že řidič v listopadu 2008 dosáhl počtu 12-ti bodů a správní orgán mu vydal platnou blokaci řidičského oprávnění. O tomto muž prokazatelně věděl.

Mělničtí dopravní policisté v rámci dohledu nad bezpečností a plynulostí silničního provozu, dne 26. ledna 2010, krátce po poledni, na Mělníku, ulice Českolipská, kontrolovali osmašedesátiletého muže, který řídil osobní motorové vozidlo Škoda Felicia. I zde policisté lustrací zjistili, že správní orgán muži odebral řidičský průkaz na základě dosažení 12-ti trestných bodů a v současné době má platnou blokaci řidičského oprávnění.

Oběma hříšníkům policisté následně sdělili podezření z trestných činů maření výkonu úředního rozhodnutí, za který je dle zákona možno uložit trest odnětí svobody až na tři léta.Zpravodajství