Tip: Přehledná a stále aktuální nabídka zaměstnání je dostupná zde.
Muzeum M

Dopravně bezpečnostní akce


Na základě plnění úkolů Policie ČR, stavu bezpečnostní situace a současně došlých podnětů ze strany občanů a místních samospráv, byla dne 10. února 2010 v době od 04:00 hodin do 15:00 hodin dopravními policisty z Územního odboru Policie ČR Mělník uskutečněna preventivní akce zaměřená na dodržování rychlosti a dalších předpisů týkajících se nákladní přepravy v našem regionu.

Akce se zúčastnilo dvanáct dopravních policistů, kteří v uvedené době na čtyřech stanovištích v našem regionu kontrolovali zejména projíždějící nákladní vozidla. Během opatření jich zkontrolovali 125. Přitom zjistili celkem 65 přestupků, z čehož 50 vyřešili na místě uložením blokových pokut v celkové hodnotě 53.000,- Kč. Patnáct přestupků bylo oznámeno správnímu orgánu. Řidiči vozidel nejčastěji nedodržovali rychlost jízdy a to ve čtyřiadvaceti případech. Osmnácti z nich byly uloženy blokové pokuty ve výši 21.000,- Kč, šest přestupků bylo oznámeno správnímu orgánu. Na místě policisté zjistili jeden přestupek související s požitím alkoholických nápojů před jízdou. Nevyhovující technický stav byl zjištěn u jednadvaceti kontrolovaných vozidel. Jeden řidič řídil, aniž by vlastnil řidičské oprávnění. Tři šoféři nákladních vozidel nedodrželi předpisy týkajících se bezpečnostních přestávek a doby jízdy, z nichž jeden jel dokonce na cizí kartu řidiče. Tato byla namístě zadržena dopravními policisty a bude předána správnímu orgánu k dalším opatřením. Dva další hříšníci nepředložili doklad o pojištění odpovědnosti. Policistům se během akce podařilo vypátrat jedno odcizené vozidlo.

Vzhledem k zjištěnému počtu přestupků se mělničtí dopravní policisté zaměří na kontrolu nákladních vozidel i v budoucnu.Zpravodajství