Tip: S ostatními uživateli si můžete posílat soukromé vzkazy!

Šíření poplašné zprávyDne pátého října 2009 v dopoledních hodinách oznámil anonym na linku 112, že v budově odborného učiliště v Neratovicích je uložena bomba a zavěsil. Na místo vyjeli policisté, kteří následně evakuovali cca 330 studentů a zaměstnanců školy. Poté byla provedena fyzická kontrola objektu, které se zúčastnil i policejní psovod se speciálně vycvičeným psem. Touto kontrolou nebyl žádný nástražný výbušný systém nalezen a chod školy byl zhruba po třech hodinách opět obnoven. Školou nebyla vyčíslena žádná škoda.

Policisté případ začali šetřit jako podezření z trestného činu šíření poplašné zprávy. Během vyšetřování případu se jim podařilo získat informace, které je dovedly až k pachateli skutku. Jedná se o patnáctiletého mladíka z Mělnicka. Policisté v uplynulých dnech zahájili jeho trestní stíhání pro výše uvedený trestný čin, za který je možno uložit trest odnětí svobody v rozpětí od šesti měsíců do tří let nebo trest peněžitý.

V rámci vyšetřování policisté zjistili, že mu při jeho trestné činnosti asistoval jeho o rok starší vrstevník, který navlas stejný čin spáchal o dva dny později. O tomto jsme již informovali v tiskové zprávě ze dne 3.12.2009. Zde je uvedený text:

Dne 7. října 2009 v dopoledních hodinách oznámil annonymní mužský hlas na tísňovou linku, že v areálu učiliště v Neratovicích je bomba a poté zavěsil. Na základě tohoto oznámení byly na místo vyslány policejní hlídky, které místo zajistily a provedly evakuaci cca 300 studentů a zhruba 28 zaměstnanců školského zařízení. Následně byla provedena kontrola areálu za účasti policejních specialistů. Během kontroly nebyl zjištěn žádný nebezpečný předmět a provoz školy byl ještě téhož dne obnoven. Školské zařízení vyčíslilo vzniklou následnou škodu na částku cca 13.000,- Kč. Během akce nedošlo ke zranění osob.

Policisté skutek začali šetřit jako podezření z trestného činu šíření poplašné zprávy, za který je možno uložit trest odnětí svobody v rozpětí od šesti měsíců do tří let nebo trest peněžitý. Vyšetřující policisté od počátku ve spolupráci s mělnickými kriminalisty intenzivně pátrali po osobě pachatele výše uvedeného skutku. Jejich společná snaha byla v těchto dnech korunována úspěchem. Jako pachatel byl zjištěn šestnáctiletý mladík z Mělnicka. Tomuto mladistvému bylo dne 2. prosince 2009 sděleno podezření z výše uvedeného trestného činu.Zpravodajství