https://www.traditionrolex.com/7

 ČSAD - změna nástupiště v Holešovicích | Mělníček.cz - Mělník v pohybu
Tip: Nemáte se jak dostat domů? Pomůžeme vám zde.

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

ČSAD - změna nástupiště v Holešovicích

 

Vážení cestující,

dovolujeme si Vám oznámit, že z provozních důvodu dochází v termínu od neděle 7. března 2010
k přemístění příjezdového a odjezdového stání v rámci terminálu Praha, Nádraží Holešovice na níže uvedených linkách dopravní spolecnosti ČSAD Střední Čechy, a.s.

  • 155710 Praha - Černouček - Roudnice nad Labem
  • 155712 Praha - Mělník - Štětí
  • 155713 Praha - Mělník - Horní Počáply – Štětí
  • 250014 Dobren - Mělník - Praha
  • 250018 Mšeno - Všetaty - Praha
  • 250027 Melník - Libiš - Praha


Nové odjezdové stání č. 7 Praha, Nádraží Holešovice, Terminál DP
Nové odjezdové stání se nachází na opačné (jižní) straně metra Nádraží Holešovice v prostoru obratiště Dopravních podniků hl.m. Prahy. 
(pozn.red.: Tedy opačný výstup z metra než doposud, a z něj vlevo (směrem od McDonalds)

 


Výhody pro Vás:

  • bližší přístup do a z metra linky C
  • kryté stání pro cestující v celé délce
  • návaznost na linky MHD bus a tram
  • občerstvení v prostoru obratište autobusu

Ceny jízdného a jízdní řády jsou zachovány ve stávající výši a rozsahu.

 

Věríme, že s lepší kvalitou budete spokojeni.
ČSAD Střední Čechy, a.s.
V Mělníku dne 15. února 2010Ostatní

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

5 Autobusy - změny od 1.2.


Zdravím.

Tak konečně vylezl jakýsi seznam spojů, které budou od zítřka asi (=nikdo to neví určitě) zrušeny. Seznam pro celý okres Mělník stáhnete zde (xls) a konfrontovat to můžete s tímhle ČSAD nebo SOK seznamem linek.

Jestli dobře koukám (?!), tak spojů Mělník - Praha by se rušení nakonec dotknout nemělo.

5.1 Pokud jsme vše


Pokud jsme vše dobře pochopili, tak jde o první vlnu, další by měla být v březnu. I kdyby kraj spoje Mělník Praha a Štětí Mělník Praha neobjednal tak jak deklaroval, Mělník byl ty spoje Mělník Praha připraven pět měsíců spoje Mělník Praha hradit a dál o ně s krajem bojovat.

4 Bus Praha - Melnik


Tak jsem si teď přečetl tenhle článek a nestačím se divit. To snad nemyslí vážně, že chtějí zrušit 33 spojů mezi Mělníkem a Prahou? Vždyť to jsou snad pořád výdělečné linky a oni uvažují o zrušení... Nechápu!

4.1 Koukáš na to moc


Koukáš na to moc černě. Ano ze čtyřiceti spojů na trase Mělník - Libiš - Praha se jich zruší většina. Nadále ale budou jezdit busy na trase Štětí - Mělník - Praha a klasický spoj Mělník - Praha který nezastavuje a využívá ho většina lidí.

Ty spoje které zruší jsou především v denních hodinách kdy je nahradí spoje PID a Veolia. Naopak zůstanou ve večerních hodinách kdy je využívají cestující hlavně ve směru z Prahy. A ted jeden z mnoha důvodů proč se to ruší.

 

Ten přímej spoj může v Mělníku dát podlahu na zem a i v případě zácpy jet po jiné trase. to ten zastávkový nemůže. Nejen že musí jet po své trase i v případě absolutního ucpání ale až do poslední zastávky za Líbeznicema musí jet dle jízdního řádu a pak zůstane stát v zácpě v Holešovičkách. Tusíž jeho příjezd je i o patnáct minut později. To ten přímej si tu zácpu právě najede na trase před Prahou.

V poslední řadě je třeba myslett třeba i na řidiče. Ten jakmile přijede o několik minut později tak už mu nemusí navazovat další odjezd. nemluvě o tom že nemůže dodržovat bezpečnostní přestávky.

To je jen minimum důvodů proč se to ruší.

4.1.2 Dovolím si doplnit (s


Dovolím si doplnit (s ohledem na to, že jsme dnes po tiskové konferenci nespokojených starostů psala zprávu v ČTK), na trase Praha - Mělník - Štětí bude z 32 spojů zrušeno 26, takže zůstane šest.

Návrh na redukci je podle starostů obcí opravdu velmi drastický. Nezapomínejte, že PID celý okres nepokrývá a Veolia už nemá na linky Mělník Praha dotace dávno. Má je jen na Neratovice Praha. Je možné, že dopravci budou linky dál provozovat i bet dotace, ale určitě ne v takové míře.

zdravím zik

4.1.2.1 Soudruh hejtman. Pardon - přítel hejtman...


Důležité je že jsou na kraji peníze na jízdné zdarma, na stovky billboardů s dementními fotkami Ratha v kostýmu z pivních slavností, nesmyslné časopisy a inzeráty propagující jeho blahorodí, ale na dopravu lidí do práce, provoz ÚSP a údržbu silnic nám jaksi nezbylo. No koneckonců co bychom čekali od ČSSD...

4.1.2.1.1 Tady je kámen úrazu. V


Tady je kámen úrazu. V předvolební rétorice se mnoho naslibovalo a alespoň chvíli se to muselo plnit. Ale ona ta krajská pokladna není bezedná. Takže teď musí ČSSD udělat následující:

1. Nedat dotace, protože je nemá. Tím dojde k omezení spojů, protože autobus na vodu zatím nejezdí.

2. Nehledat chybu u sebe - ČSSD to přeci myslela dobře, žák a rodič byl přeci nadšen, že jezdí zadarmo a tuto stranu tak obdivoval.

3. Najít chybujícího nepřítele. A ten určitě nesedí v řadách ČSSD - a tak to hodíme na vládu.

Ale přátelé, nesmí nás to překvapovat. Je to klasické schéma, které se opakovalo již mnohokráte. Dokud lidé budou věřit nesmyslným slibům....

4.1.2.1.1.1 Přesně tak.


Přesně tak.

4.1.2.1.1.1.1 Já tomu nerozumím


..., ale už dlouho se vládě nevládlo tak krásně, jako teď. Snad někdy za kuponové privatizace. Dnes se nemůže vláda vymlouvat, že dobré zákony či nápady neprošly jen proto, že jim někdo onemocněl, či zaspal a opozice byla tudíž v převaze Smiling . Vůbec nevím, proč sem někdo plete nějaké socany.

4.1.2.1.1.1.1.1 Myslel jsem si že jsem


Myslel jsem si že jsem jedinej divnej. Myslím že předseda místní Topky tu stranickou příslušnost cpe opravdu všude až moc. I za vlády ODS na tom ten kraj nebyl nijak skvěle. Ale na to už se asi zapomělo.

4.1.2.1.1.1.1.1.1 :-)


A dělá dobře. Měli bychom si neustále připomínat že kde je u moci tzv. sociální demokracie, vznikají dluhy a zmatek. Krajský úřad je krásný příklad. Nechci idealizovat ODS, ale za Bendla kraj celkem fungoval a nezůstaly po něm zásadnější dluhy. Dnes se rozhazují peníze za úplné nesmysly a na důležité věci nejsou. Prostě stejně jako všude tam kde vládne ČSSD. Jestli nevidíte tuhle zásadní věc, je mi vás líto (a neberte to prosím osobně, jen mi to přijde tak očividné...).

4.1.2.1.1.1.1.1.1.1 Hele jsem zarputilěj


Hele jsem zarputilej pravičák a našeho hejtmana ze srdce nenávidím ale sundejte ty modré brýle.

Ten kraj má naprosto stejné shodky rozpočtu. Pouze za poslední dva roky prodává méně krajského majetku a tím nezaplácává díry.

 

Ty díry v silnicích a chybějicí dotace byly i za Bendla ale to nevidíte.

4.1.2.1.1.1.1.1.1.1.2 Pravice a levice.


Rád se označujete za pravičáka, takže je mi docela divné, že se dostáváme do rozporu. Možná každý z nás má jinou představu o pravicovém a levicovém uvažování. To, že se v mém příspěvku objevila zmínka o ČSSD vyplývá z toho, že jsem komentoval současný stav (ne minulý vývoj 10, 20 nebo 50 let zpátky) a politici této strany nyní spravují krajskou kasu. Mimochodem nikde v textu není chvála čehokoli z let minulých.

To, že někdo bude jezdit zadarmo je fikce. Pokud nezaplatí za dojíždění žák jedoucí do školy, musí to zaplatit kraj - a tady je ta mnou kritizovaná díra v kase (jedna z mnoha).

Dále Vám musím poblahopřát k tomu, jak bravurně se orientujete v rozpočtech. V těchto obsáhlých dokumentech se já stále trochu ztrácím a k orientaci v nich potřebuji často poradit od lidí s ekonomickým vzděláním.

4.1.2.1.1.1.1.1.1.1.2.1 Milane dobrý


Milane dobrý den,

 

ona kdejaká výroční zpráva je psaná velice srozumitelně. Samozřejmě že se z ní člověk nedozví všechna fakta a výsledek je vždy trochu přibarven ale základní údaje se člověk dozví.

Pravice x levice. Před volbama tu padlo mnohokrát at se to na komunální úrovni nemíchá do sebe. Myslím že i na tom kraji by se tomu ta váha neměla tolik přikládat.

Mě nevadí že upozornujete na hrubé chyby kterých se kraj dopustil, ale vaše prezentace je trochu přehnaná. Popisujete to jako kdyby za to mohl ten zlej David. Ale i on ty dluhy zdědil. A ten po něm je zdědí také a bude to ještě horší.

Na druhou stranu vemte si jak se rozmohla autobusová doprava právě na trase Mělník - Praha. Jsou tu nové autobusy, počet spojů posledních devět let pouze narůstal. Je prostě logické že se několik spojů zruší. Ono kdyby ČSAD képe pracovalo v inzertním oddělení a ty autobusy byly polepeny reklamou, jízdenky měly zezadu také reklamu, tak by ten rozpočet byl taky lepší. Nemluvě o tom že nikoho v ČSAD za posledních X let nenapadlo na této trase využít alternativní palivo než naftu. Tahle firma prostě nemá snahu cokoliv vylepšit či změnit.

Možná trochu objektivnosti by neuškodilo.

Krásné nedělní dopoledne...

4.1.2.1.1.1.1.1.1.1.1 :-)


Možná ti uniklo že Rath zastavil veškeré dotace do sportu, sebral přebytky na investičních fondech příspěvkových organizací (česky to znamená že zabavil peníze které si ušetřily třeba dětské domovy nebo ústavy sociální péče), snížil dotace na dopravu o 37%, o 2/3 ořezal dotace na kulturu, zrušil granty v kultuře i sportu, snížil příspěvky krajským nemocnicím, snížil rozpočet na opravu silnic o 30%... Mám pokračovat?

4.1.2.1.1.1.1.1.1.1.1.1 Jo jen pokračuj a


Jo jen pokračuj a vypiš to samé i o Bendlově vedení kraje.

 

Krom toho kdyby jsi čet informační zdroje tak včera v odpoledních hodínách tiskové oddělení kraje uvedlo že do výpočtu o rušení spojů se dostala chyba. Správné výpočty budou k dispozici v pondělí. Tak až se vrátíš svým automobilem z Teplic tak se dozvíš jak se věc skutečně má. Do té doby si můžeš prohlédnout tiskové zprávy a výsledky hospodaření za posledních X let aby jsi to neviděl tak jednobarevně. Na tom kraji totiž rozhazovali všichni bez ohledu na barvu ve stranické knížce!!!

4.1.1 No, nevím...


Já tedy nevím, jaký spoj Mělník - Libiš - Praha ten novinář myslel, ale podle mě jen nahlédl do řádu a viděl tam někde uprostřed zastávku Libiš tam na hlavní. Jinak tedy žádný spoj, který zajíždí do Libiše a pokračuje pak hned do Prahy neznám. PID Mělník - Praha není stále. Veolia Mělník - Praha taky nejezdí. A jestli se spokojíš s pár spoji, kde budou navíc namačkaní lidi ze Štětí a bude zastavovat všude, tak budiž. A řidiči? Co jako? Doteď to pořád fungovalo, normálně, spoje každou čvrt až půlhodinu... Problém jsou prachy, nic jinýho. Kraj nemá. Pak ale nechápu zdražení teď od ledna o dvě koruny.

4.1.1.1 Flegu. Spoj Mělník -


Flegu. Spoj Mělník - Libiš - Praha je klasický courák.

Nevím proč by mělo být PID na Mělník. To končí v Nera a bohatě to stačí. A Veolia má spoje na Nera - Praha.

Těm lidem v Líbeznicích bude jezdit o 30 spojů mín. OK ale na jejich místo nastupí PID či jiný příměstký dopravce.

Pro ty co jezdí z Mělníka se nestane skoro nic. Ryhlíky zůstanou, Štětáky taky a nějakej courák taky.

A i ty spoje budou dál jezdit v těch časech jak si ve špičce zvyklej.

Co se týká řidičů tak jich dost znám a vím že na ty přestávky často čas není. Maj dokonce i takové směny že začínají v pět ráno a jezdí do posledního spoje vždy krátký dlouhý týden. Což je fakt šichta. Jsou tam i řidiči co jezděj dvanáctky sedm dnů v týdnu.

4.1.1.1.1 .....


Ty si psal, že ty zrušené "Mělník - Praha" nahradí spoje PID, ale jak, když žádný takový přímý neexistuje. Stejně tak Veolia žádný takový nemá. Přeci nikdo asi nechce předesat x krát, aby se dostal do Prahy. Tenhle uvažovaný krok je prostě krok hoodně zpátky a úplně mimo. Už takhle jsou silnice i dálnice na Prahu vytížené auty až až. Tohle povede akorát k tomu, že přibudou další a další.

4.1.1.1.1.1 Ne! Že Líbeznice - Praha


Ne! Že Líbeznice - Praha nahradí PID. Tobě z Mělníka zbyde dalších XX spojů které zastavují jen na Mělníkua pak až v Praze a těch se omezování netýká.

4.1.1.1.1.1.1 ...


Tak uvidíme no. Samozřejmě bych byl rád, kdybych se teď mýlil a spojů Mělník - Praha se to dotklo naprosto minimálně.

EDIT: Ještě další zprávy k tématu:

Mediafax

iRegiony (z ČTK)

Aktuálně.cz

3 bezbarierový přístup???


nevíte někdo jestli je tam bezbarierový přístup do metra?

3.1 bezbariérový přístup


je pouze na výstupu/vstupu Holešovického vlakového nádraží. Tedy na původním stání autobusů.

3.1.1 bezbarierový přístup???


No tak to je fajn opatření....jsem zvědavá jak se my..lidé s kočárkem a na vozíku dostaneme do metra....do podchodu se taky nedostaneme......do kdy to opatření má trvat?? Doufám že to není na stálo.

3.1.1.2 Holešovice


Nějak jsem nevyčetl, že by to opatření mělo nějaký konec. Se trochu obávám, že to bude asi na hodně dlouhou dobu (minimálně do doby, než se někdy zrekonstruují ty původní nástupiště - plánuje se to také. Ten stávající stav je příšerný). A podle mého by tu měly jezdit i přímý spoje, ne? V příloze ostatně je i jejich JŘ. 

Obrázek uživatele raist

3.1.1.1 re: bezbarierový přístup???


na teto strane jsou jezdici schody v obou smerech (aspon myslim, ze jsou v obou smerech).

3.1.1.1.2 bezbariérový přístup


eskalátor není bezbariérový přístup

Obrázek uživatele raist

3.1.1.1.2.1 re:bezbariérový přístup


to jiste neni.

3.1.1.1.1 Jsou v obou směrech ale


Jsou v obou směrech ale pro normálního vozejčkáře to je nepřekonatelná překážka. Vyjede výtahem, půjde směrem k tram 14 s tudy po směru na Plynárenskou a po ní až k busu Laughing out loud Logika

 

Magnet172

Obrázek uživatele Markéta Želva Přerovská

3.1.1.1.1.2 připadne mi to divný


Připadne mi divný, že by na jižním směru nebyl aspoň "schodolez" pro vozíčky, ale nikdy jsem se po tom nekoukala. Vždyť tím směrem vystupuje většina Pražáků, kteří na Holešovice přijíždějí.

3.1.1.1.1.2.1 To je v pražském metru


To je v pražském metru uplně normální. Podchody, přestupy, výstupy, někde je výtak co vede někam na ulice, ale schodolezy jak jsi to ftipně nazvala nejsou skoro nikde Laughing out loud

 

Magnet172

3.1.1.1.1.1 to je právě to..


takže já budu muset vystoupit z autobusu jít po Plynárenský...pak směrem k tramvaji č.14 a pak zatočit k metru..prostě to celý obejít jen abych se s kočárem dostala do metra.....a to samý zpátky..vyjet z metra...směr ke čtrnáctce...po Plynárenský ..na autobus!! Výborný..kort teď při tom jak tam jsou neudržovaný chodníky....byli jsme tam v neděli na výstavišti....to by mě zajímalo proč to takhle blbě vymysleli....děsná výhoda opravdu!!! Jezdí tam i jiný společnosti než tahle ČSAD?

3.1.1.1.1.1.2 S kočárkem na


S kočárkem na eskalátoru  problém není ne? Po Praze každý den potkám několik maminek co mají na eskalátoru kočárek a kolikrát i s nákupem dole a kabelkou na řídítkách....

 

Magnet172

Obrázek uživatele raist

3.1.1.1.1.1.2.1 re: S kočárkem na


Taky bych to nevidel tak cerne - prazske maminky nevypadaji, ze by s tim mely problem. A sjet po eskalatorech bude mozna i rychlejsi nez cekat na vytah.
A lamu si hlavu, jak se obecne vozickar sam dostane do vsech beznych autobusu CSAD co jezdi Melnik-Praha... nizkopodlazni neni ani jeden ne? Tzn. pouziva jinou dopravu nebo vyuziva pomoci spolucestujiciho.

3.1.1.1.1.1.2.1.1 Pomáhá řidič. Za ty


Pomáhá řidič. Za ty léta co jezdím jsem to viděl několikrát. Do Prahy jezdí každý týden několik vozíčkářů z Mělníka na vyšetření (myslím že 4). Ač je to divné protože na Mělníku je člověk nepotká tak v tom buse ano.

 

Magnet172

3.1.1.1.1.1.1 Jezdí i jiní...


Tak jezděte s QuickBusem nebo jak se to jmenuje... Ty spoje do ČL, N. Boru a dál... Ty snad budou jezdit z původního stanoviště (severní část).

3.1.1.1.1.1.1.1 bezbariérový přístup tam je


ahojky lidičky koukněte na stránky dpp je tam myšleno i na vozíčkáře ale je tam malý háček viz. odkaz níže http://www.dpp.cz/stav-bezbarierovych-zarizeni/ když kliknete na holešovice je tam značený z obouch stran už dříve jsem si všiml že je tam značený. a tady informace jak se do něj dostat http://www.dpp.cz/pouzivani-nakladnich-vytahu/ si vymejšlej blbosti. a maminky s kočárkama snad nemaj problém na eskalátorech myslím si že je to lepší než čekat na výtah kdy sním jezděj i důchodci o berlích. Jak již tu bylo řečeno Pražský maminky stím nemaj problém.

3.1.1.1.1.1.1.1.1 přístup tam sice je...ale


dle vyjádření paní z DPP:

Dále je pro umožnění bezbariérového vstupu do metra z Plynární ulice speciálně upraven nákladní výtah. Při přepravě upraveným nákladním výtahem (piktogram s vozíkem a doprovodnou osobou) musí být přítomna osoba způsobilá k jeho obsluze. Tato osoba se legitimuje při vstupu „Průkazem pro obsluhu výtahu" dozorčímu stanice (přepravnímu manipulantovi), od kterého převezme výměnou za tento průkaz klíč od výtahu. Po uskutečnění přepravy klíč vrátí a dostane průkaz nazpět.

Školení řidičů nákladních výtahů pro doprovod občanů na invalidním vozíku zajišťuje Dopravní podnik, služba 244 000 – Dopravní zařízení, u externí organizace. Proto jsou organizovány kurzy zpravidla pro větší skupiny uchazečů (cca 10 osob). Přesto je však možné zajistit získání průkazu řidiče výtahu i pro jednotlivce. Každý uchazeč musí prokázat zdravotní způsobilost pro výkon funkce řidiče nákladního výtahu s nosností nad 500 kg v souladu se Směrnicí č. 49/1967 Věst. MZ registrované v částce 2/1968 Sb., ve znění závazného opatření č. 17/1970 Sb., Věst. MZ ČSR registrované v částce 20/1970 Sb. Formulář pro provedení zdravotní prohlídky předá rovněž služba 244000

Obrázek uživatele raist

2 pdf


Zde je jeste k dispozici puvodni zprava v .PDF, kde je take jizdni rad s novym stanovistem.

1 Už chci vidět jak někdo


Už chci vidět jak někdo vyžene i ty bezdomovce co se na tomhle nástupišti válejí. Celé léto tam smrděj a žebraj a ted tam tad bus....pane bože.

 

Magnet172

1.1 remcání


Po letech konečně pořádné nástupiště. Oni potáhnou jinam, když tam bude velkej pohyb lidí.

1.1.1 Pořádný? Ráno tam


Pořádný? Ráno tam čeká několik busů což teď bude pro ně problém se tam vyskládat. Když pojede přímý a Štěták tak se tam za sebe nevejdou. A to že se tam prodlouží doba jízdy je asi také plus co?

 

Magnet172

Obrázek uživatele Honzique

1.1.1.1 primak


prim ak tam jezdit nebude, alespon neni v seznamu psanej...

1.1.1.1.1 Aha, sem přehlídl.


Aha, sem přehlídl. Takže si lidé budou vozit papírové jízdní řády a kokat v metru na jakou stranu vystoupí?

 

Magnet172

Obrázek uživatele srna

1.1.1.1.1.1 busy


Tak s tim, ze primaky budou jezdit ze stareho jsem to taky nepochopila, protoze busy z prahy do steti a na melnik jezdi ze stejneho stanoviste ne? neni mi v tom pripade jasne, proc by primaky jezdily ze stareho nastupiste - to by v tom byl sakra bordel.

jinak by se ale z noveho stanoviste mela doba cesty zkratit ne? autobusy nebudou jezdit pres ten most a objizdet cely blok domu, ale vyjedou rovnou doleva a na tu velkou krizovatku, z ktere se daji zas doleva...tim by mohli ridici cas usetrit.

1.1.1.1.1.1.1 změny na praze


Nazdárek.

Ty změny se týkají všech linek čsad, jinak přímé spoje zůstanou časově bezezměn, a štěťáci budou jezdit o 5 minut později aby se tam nepletli Smiling

1.1.1.1.1.1.1.1 Pokud někdo koukal na


Pokud někdo koukal na autobusové řády např. štětí-Horní Počaply-Mělník-Praha dozvěděl by se že je to pouze přímej autobus Mělník-Praha a ze štětí vůbec nejede takhle je to i se mšenem a ostatními kromě štětí-Mělník-Praha. Takže z nového nástupiště budou jezdit snad všechny autobusy čsad je blbost aby tam odtud jezdila pouze část.

1.1.1.1.1.1.1.1.1 přesně tak


přesunou se všechny linky jinak to štětí - hornípočaply na tom jízdím řádu přímejch autobusů je kvůli tomu že tam jsou spoje který jedou z mělníka do štětí a zpátky Eye-wink proto je to takové matoucí Laughing out loud

1.1.1.1.1.1.1.1.1.1 doba


Jinak ještě jedna věc počítá se s tím že tahle ZMĚNA NÁSTUPIŠTĚ BUDE TRVALÁ !!!


https://www.traditionrolex.com/7