Tip: Chcete poradit kam dnes zajít na oběd? Prohlédněte si mělnické jídelní lístky.

Nařízení soudu nerespektovaliDva řidiči, kteří byli kontrolováni policisty na Mělnicku dne 17. února 2010 si evidentně nedělali těžkou hlavu z pravomocných rozhodnutí soudů, které jim zakázali řízení motorových vozidel. Nejenom, že usedli za volant , ale jeden z nich byl pod vlivem alkoholu a druhý si přivodil trestní stíhání neznalostí právních předpisů, která jak je známo nikoho neomlouvá.

V uvedený den před jednou hodinou ranní zastavili policisté v Neratovicích, ulice Mládežnická osobní motorové vozidlo Škoda Forman, které řídil dvacetiletý muž z Mělnicka. Jeho lustrací bylo zjištěno, že má vysloven platný zákaz řízení a to od října loňského roku. Řidič se následně podrobil orientační dechové zkoušce, která skončila s naměřenou pozitivní hodnotou 1,63 promile alkoholu v dechu. Policisté z místního oddělení muži následně sdělili podezření z trestných činů ohrožení pod vlivem návykové látky a maření úředního rozhodnutí a vykázání, za které je možno uložit trest odnětí svobody až na tři roky.

Hlídka dopravních policistů prováděla téhož dne po jedenácté hodině dohled nad bezpečností a plynulostí silničního provozu na silnici č. II/246 v katastru obce Cítov. V tu dobu ve směru od Roudnice nad Labem přijíždělo osobní vozidlo Škoda Favorit, které zastavilo cca 100 metrů před stanovištěm hlídky. Následně z místa řidiče vystoupila žena a za volantem jí nahradil muž, který po usednutí do vozu začal s automobilem couvat . Policisté vůz dojeli a provedli kontrolu jeho osádky. Za volantem ztotožnili pětatřicetiletého muže z Litoměřicka, který jak bylo následně zjištěno má vysloven zákaz řízení motorových vozidel na dobu dvou let a to od listopadu loňského roku. Tím, že usedl za volant a řídil vozidlo se tento muž stal podezřelým z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za který je možno uložit trest odnětí svobody až na tři léta. Následně bylo muži pro uvedený trestný čin sděleno podezření. V rámci šetření policisté zjišťovali důvody, které vedly osádku vozidla k výše popsanému chování. Zjistili, že dvaačtyřicetiletá žena z Litoměřicka , která si s mužem za volantem prohodila místo, nevlastní žádné řidičské oprávnění. Dle novely trestního zákona se však v jejím případě jedná pouze o přestupek, který bude následně řešen správním orgánem.


 Zpravodajství