Tip: Přehledná a stále aktuální nabídka zaměstnání je dostupná zde.

Nařízení soudu nerespektovaliDva řidiči, kteří byli kontrolováni policisty na Mělnicku dne 17. února 2010 si evidentně nedělali těžkou hlavu z pravomocných rozhodnutí soudů, které jim zakázali řízení motorových vozidel. Nejenom, že usedli za volant , ale jeden z nich byl pod vlivem alkoholu a druhý si přivodil trestní stíhání neznalostí právních předpisů, která jak je známo nikoho neomlouvá.

V uvedený den před jednou hodinou ranní zastavili policisté v Neratovicích, ulice Mládežnická osobní motorové vozidlo Škoda Forman, které řídil dvacetiletý muž z Mělnicka. Jeho lustrací bylo zjištěno, že má vysloven platný zákaz řízení a to od října loňského roku. Řidič se následně podrobil orientační dechové zkoušce, která skončila s naměřenou pozitivní hodnotou 1,63 promile alkoholu v dechu. Policisté z místního oddělení muži následně sdělili podezření z trestných činů ohrožení pod vlivem návykové látky a maření úředního rozhodnutí a vykázání, za které je možno uložit trest odnětí svobody až na tři roky.

Hlídka dopravních policistů prováděla téhož dne po jedenácté hodině dohled nad bezpečností a plynulostí silničního provozu na silnici č. II/246 v katastru obce Cítov. V tu dobu ve směru od Roudnice nad Labem přijíždělo osobní vozidlo Škoda Favorit, které zastavilo cca 100 metrů před stanovištěm hlídky. Následně z místa řidiče vystoupila žena a za volantem jí nahradil muž, který po usednutí do vozu začal s automobilem couvat . Policisté vůz dojeli a provedli kontrolu jeho osádky. Za volantem ztotožnili pětatřicetiletého muže z Litoměřicka, který jak bylo následně zjištěno má vysloven zákaz řízení motorových vozidel na dobu dvou let a to od listopadu loňského roku. Tím, že usedl za volant a řídil vozidlo se tento muž stal podezřelým z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za který je možno uložit trest odnětí svobody až na tři léta. Následně bylo muži pro uvedený trestný čin sděleno podezření. V rámci šetření policisté zjišťovali důvody, které vedly osádku vozidla k výše popsanému chování. Zjistili, že dvaačtyřicetiletá žena z Litoměřicka , která si s mužem za volantem prohodila místo, nevlastní žádné řidičské oprávnění. Dle novely trestního zákona se však v jejím případě jedná pouze o přestupek, který bude následně řešen správním orgánem.


 Zpravodajství