Tip: Chcete poradit kam dnes zajít na oběd? Prohlédněte si mělnické jídelní lístky.

Souhlasíte se stávkou?

Vždy jsem se považoval za občana pravicového a podle toho i volil. Ale to, co dnes předvádí původně pravicová ODS a bohužel stále častěji i TOP09 mě vede ke změně postoje. Pokud mi totiž někdo tvrdí, že chudák rozpočet přijde zrušením vyšší daně na stravenky a pod. odhadem o 500milionů Kć, tak nevím, jestli mám brečet nebo se smát. Politici, kteří rozkradli nebo nechali rozkrást téměř celý státní rozpočet teď chtějí vybrat tyto peníze od občanů. Od občanů, kteří se provinili tím, že žijí v této zkorumpované zemi. Věřil jsem, že s TOP09 přijde něco nového a pravicový volič bude mít opět koho volit, ale ona se jen zařadila po bok ODS, která je stále častěji mimo realitu. A teď mi řekněte, koho mám volit, když nechci volit komunisty nebo ty, kteří si hrají na naše ochránce a přitom rozkradli nejvíc a ani topolovu ODS. Fakt se mi nechce volit nejmenší zlo, to už děláme pár let a výsledek máme dnes před očima.

Ostatní předchozí téma | následující téma

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

7 Stávka? Ano.


Být v kůži ČD, tak rozhodně do stávky jdu. Šel bych i do defenestrace našich "milých" politiků, jsou to stejnak banda šmejdů, tuneláři a prasátka u koryt. Souhlasím s názory Fritolla a Sokratesa. Většinou ti co dělají na sebe či u nějakého soukromníka nevidí, že státní úředník má mizerný tabulkový plat, přičemž vidina toho, že by dostali přidáno, je jednou za 3 roky a dostanou ještě ke všemu ušmudlaných pár drobných, které stejnak sežerou daně. Ano, opravdu píšu daně, které si i oni musí platit. Tak proč by nemohli mít nějaké zvýhodnění, i když je to tedy jen ve formě stravenek, i oni. Mluvím z vlastních zkušeností, protože jsem dva roky na úřadě dělal a musím říct, závidím těm, který tam vydrželi léta. Já jsem z finančních důvodů musel práci ukončit a jít k soukromníkovi, kde tedy nemám jistotu práce, ale těch peněz mám rozhodně víc. Fascinují mě lidi, co tu plácají něco o tom, kdo ty stravenky bude platit (pane vy rozhodně ne, protože úředníkům stravenky strhávají z platu) a kdo bude platit nezaměstnaný (přičemž se na pracáku najdou i tací lemry, kteří nikdy pracovat přeci nebudou) a kdo bude platit na ně? Pěkně bych některým lemrám na pracáku dal do ruky smeták a lopatku a ať jdou uklidit to naše krásně rozkopané město.

7.2 Máte pravdu, že se to


Máte pravdu, že se to zvrhlo. Zakukleně se tady člověk dozví, kdo koho volí, nebo volit nebude. Ale o tom to přece není. Je to o principech. To že se stravenky strhávají z platu - mno, asi jak kde. A zkušenost ze státní správy mám. 12 let..... (Ted už tam nedělám, a jsem tomu rád. Ne kvůli penězům, ale kvůli té beznaději, když jsem viděl svinstvo, a ono bylo legální....) Zpět k těm principům: když se soukromníkovi nedaří, tak u malých a středních firem si šéf stoupne před lidi a řekne "lidi, nejsou prachy" a oni se buď seberou a jdou jinam nebo se dohodnou, že se jim práce líbí a dohodnou se vespolek, jak to přežít. Ale ve chvíli kdy stát řekne "hele lidi nejsou prachy" ozve se řev "ale my chcem přidat!" To mi vadí, a to fest. A že ty stravenky neplatím? Ale ano, a vy také Laughing out loud. Z daní... S tím, že by jste poslal lidi z pracáku zametat ulice souhlasím. (nebo cokoli jiného). A totéž bych aplikoval na pobírače dávek. Bohužel to vázne na neprůhledné legislativě, a neochotě si přidělávat si na úřadu práci..... Řešením by asi bylo zprůhlednění celého systému, ale na to není politická vůle.(Co je podle mě naprosto tragické, je praxe poslaneckých přílepků)Jještě budu reagovat na výtku, že někdo je hrdý, na to že je dělník. Rozhodně si nemyslím, že je to špatně. Ale pak se nevymlouvejte na to, že se s dělníky zametá. To ve mě vyvolává pocit, že je dotyčný naštvaný, že je "jenom" dělník. A v tom případě by měl udělat maximum pro to, aby dělníkem nezůstal, ne? Mám taky pocit že už se to zase rozděluje a na my a oni. My nic, oni to zpackali.... Když se vyvine patřičný tlak, aby věděli, že to zpackají a bude řev, tak si dají majzla. Ale to chce něco dělat, a ne sedět v hospodě u piva a nadávat... Mimochodem - nejsem členem žádné politické strany, na žádné kandidátce a ani se tímto způsobem nehodlám nikdy prezentovat. 

7.2.1 Výmluvy.


Pane Nekudo, Vám ti dělníci a stávkující nějak leží v žaludku Smiling . Podívejte se, není dělník, jako dělník, a není práce, jako práce.

Víte vůbec, že mezi dělníky je i řada lidí se středoškolským vzděláním, kteří prostě také jako řada lidí jsou rádi, že sehnali nějakou ( někdy pro ně zajímavou) práci? Když se to někdy povede, tak se takový člověk dostane třeba časem na post mistra, nebo někam do konstrukce, kde obvykle zazáří, protože ví a umí mnohem víc, než ti, co přišli ze školních lavic rovnou k rýsovacím prknům a bylo jim zatěžko se vůbec jít podívat na problémy  a výsledky své práce. ( Však oni si s tím dělňasové nějak poradí a my to pak nějak podle nich namalujeme.) Ironií osudu pak je, že právě tito schopní lidé jsou pak zase ti první na řadě, když je potřeba udělat posun opačným směrem. A právě proto, aby se těm poněkud lenivým jedincům nežilo tak ,,spokojeně a bezstarostně," tak mají někde ty odbory, které se třeba i za schopné jedince postaví.

Obrázek uživatele milk

7.2.1.1 Opravdu dojemná obhajoba


Opravdu dojemná obhajoba  schopných ČD

7.2.1.1.1 Ahoj Milku .


My už nediskutujeme o ČD Smiling

7.1 :-)


Tohle je silně levicový pohled na věc. Já přidám ten pravicový. Úředník má své místo víceméně jisté a hlavně má ve srovnání se soukromou firmou mnohem nižší produktivitu. Měl jsem kamaráda který pracoval léta na úřadě. Kdykoliv jsem za ním přišel, seděl v pantoflích u PC a neměl do čeho píchnout.

Stravenky si úředníci platí? Omyl - platí si z nich jen malou část, protože většinu dotuje zaměstnavatel (tedy já ze svých daní) a další kus jakési fondy FKSP (opět tvořené i z mých daní). Zaměstnanec u soukromníka je na tom naprosto stejně, až na FKSP.

Tím co jsem napsal se rozhodně nechci obouvat do úředníků. Vím že i mezi nimi jsou chytří a schopní lidé. Ale obecně platí že schopní a pracovití se snaží si vydělat i za cenu rizika (viz Váš případ) a ti kterým stačí smrádek, ale teplíčko zůstávají na úřadech.

A na závěr trochu odlehčení - víte jaká je idea "Špidlova sociálního státu"? Půlka lidí bude nezaměstnaných a druhá půlka budou úředníci kteří se o ně starají...

7.1.1 zkreslený pohled


Tak tohle je hodně zkreslený pohled. Řekl bych - skoro demagogie. Jistě, všude se najdou lemplové a vyžírkové, kteří na práci nešáhnou, ale nelze to paušalizovat. Vím to z vl.zkušeností. Moje žena vede oddělení MÚ v sousedním městě. A můžu říct, že se rozhodně nefláká a její podřízení také ne. Ano, stravenky má, ale to je jediná výhoda, kterou má. Nesmí podnikat ani si přivydělávat, takže má jen tabulkový plat, určený státem. Takže nevytvářejme tady umělé rozdělení lidí do tříd. I ten stát  a města musí někdo řídit, a tito lidé si mnohdy nesmyslné věci typu datových schránek nevymýšlejí. A jestli si někdo myslí, že je to jistota místa, tak není. Za poměrně nízký plat obrovská zodpovědnost, kdo do toho trochu nevidí, tak to neumí posoudit. Za tím si stojím. Takže tady Radku nešiř bludy, nepochybuji o tom, ža ani na MÚ Mělník se mnoho lidí nefláká, možná krom tvého kamaráda.

7.1.1.2 :-)


Ty jsi dneska vstával "po prdeli"? Všimni si že jsem se pokusil pouze přidat pohled z druhé strany a uznal jsem že i mezi úředníky jsou schopní a pracovití lidé. Například když jsme stavěli byt, na stavebním i památkáři (MÚ Mělník) mi pomáhali, pracovali rychle, slušně a hlavně jsem měl pocit že jsou tady pro mě. Zrovna tak při výměně dokladů - příjemné, usměvavé, ochotné úřednice, spokojený zákazník. Můj názor na úředníky ale formují taky ti lidé kteří mě na MÚ v Doksech šikanují (doslova) na úplných nesmyslech, když je sháním v úřední den tak nejsou v kanceláři, lhůty využívají nadoraz, jsou nepříjemní, arogantní...

Obecně ale ještě jednou opakuji - neházím všechny do jednoho pytle, jen jsem chtěl poukázat na to jak to vidí většina lidí kteří stojí před okýnkem a něco potřebují.

Poznámka pro obecenstvo: ta úvodní věta snad Martina neurazí - doufám že si jí můžu dovolit vzhledem k tomu že se známe dlouhá léta a leccos jsme spolu zažili :-)

7.1.1.2.1 njn


Předsedo Smiling, nevstával. Jen mě tyhle zkratky nadzvedávají. On každý nemůže měnit místa jako ponožky, když živí další tři lidi. (a tím nemyslím svého důchodce). O hokeji ses zmínil ty v jednom příspěvku, tak jen vracím.

Myslím, že by strana, pokud chce uspět v kom. volbách, měla svoje představy prezentovat  co nejdříve, tady nejde přeci o oblbování lidí ale o skutečný program. Alespoň doufám. Každý přeci ví, že v silách města není to či ono, ale ledacos se dá postrčit správným směrem. Jde o to začít a nebát se. Pokud ale město budou řídit firmy navázané na volené orgány, tak se nic nezmění.

Sorry, chtěl jsem tě jako předsedu topky probudit Smiling. Soudím z reakce, že se to povedlo.

7.1.1.2.1.1 :-)


Já jsem úplně probuzený Smiling

V podstatě říkáme to samé. Na malé město nepatří velká politika. A abychom mohli rozumně říct co je možné a nutné dělat, musíme to důkladně studovat. Chceme se chovat zodpovědně a to vyžaduje přípravu. A když budeš mít nějaké připomínky nebo náměty, telefon na mě máš Smiling

7.1.1.1 TOP09


Člověče, já myslel, že vás budu volit, ale zjišťuji čím dál víc, že vlastně nemám proč. Zatím se jen do všech navážíte, kritizujete a sami jste neřekli nic k tomu, jak byste chtěli město řídit. Mě nezajímají řeči typu "aby děti nemuseli hrát hokej v Benátkách" atd. , ale něco konkrétního... a to jsem neslyšel NIC. Takže zatím.. bohužel... taky NIC

7.1.1.1.1 :-)


Tak nám poraď Smiling

Ale vážně - myslím že volby jsou relativně daleko a my nechceme střílet od boku stovky hesel, která potom zmizí někde v koši. Snažíme se mluvit s lidmi, studujeme jak funguje město, kde jsou slabá a silná místa, hledáme možnosti jak to dělat líp. Dnes máme konkrétní představy v některých oblastech, ale spoustu toho ještě musíme nastudovat. Mohli bychom tady vykřikovat že zařídíme velký obchvat, přitáhneme první ligu v hokeji, uděláme víceúčelovou sportovní halu, donutíme Technické služby lépe uklízet chodníky... Ale tohle už tady bylo. Plná huba keců a předvolebních slibů a nakonec tunel, rozkopané město, sport a kultura na huntě, nekomunikace... Tohle dělat nebudeme!

7.1.1.1.1.1 co člověk to názor


Musím souhlasit, že úředník si nehradí celou výši stravenek z vlastního platu, ale bez těch stravenek by žádné výhody neměli. Co se týče nějaké FKSP, tak někteří ho ani nevyuživají. Vašeho kamaráda bych rád poznal, protože já za dva roky na úřadě neměl skoro čas si dojít ani na záchod. Ale zjevně není tak pracovně vytížen nebo hold měl jen štěstí na pracovní pozici. Ale když tak hlásáš/te, že  TOP09 si rád vyslechne všechny lidi, tak by je také neměla škatulkovat. Přeci jenom úředníci, co opravdu dřou od rána do večera, by měli mít také nějaký názor a snad i nějaký nárok i když jen malý (v tomto případě se jedná o stravenky). Příjde mi to že akorát TOP09 místo nějakého dění, tu vykřiku je do tmy a skutek utek. Co se týče nezaměstnaných netvrdím, že všichni jsou nemakačenky. Ale pořád ta většina, která i před dobou krize byla v evidenci se jen na něco vymlouvá a raději budou někde dělat na černo.

7.1.1.1.1.1.2 Nejen vymlouvá.


Oni pak někteří zjistí, že to není špatné vstávat v devět hodin, že té práci tak nějak odvykli, a mohou si to z nějakých důvodů dovolit nedělat a někdy i nedělat na černo. Chce to jen určité podmínky, trochu více skromnosti a asi nějakou inspiraci z okolí. Nemohu posoudit, neznám tuto parketu, ale vidím. V každém případě není co závidět těm, kteří musí někam dojíždět a také to něco stojí.

7.1.1.1.1.1.1 :-)


Četl jsi (můžeme si tykat?) mé předchozí dva příspěvky pro Martina? Tam jsme odpověděl i na Tvoje otázky a připomínky.

7.1.1.1.1.1.1.1 :-)


Hergot chlapi, vy teda máte času, když se tu můžete v pracovní den před jedenáctou takhle vykecávat Smiling . Co člověče vůbec děláte ? Smiling

 

7.1.1.1.1.1.1.1.2 :-)


V jedný velký český firmě. Všimni si kolik je čas tohoto příspěvku. Jsem tu od půl osmý ráno a ještě pořád pracuju. To že mám přes den trochu času je jen otázka toho jak chodí zákazníci a jak je třeba řešit operativní věci... Smiling

7.1.1.1.1.1.1.1.1 Sokratovi


No nevím, jak ostatní ale já jsem na neschopence, takže já si to můžu dovolit, být v jedenáct na mělníčku. Smiling

6 stávka?


Myslím, že se to tady trošku zvrhlo. Každý hájí především svoje zájmy. Jen bychom měli mít na paměti, že stávka je v civilizované zemi klidným vyjádřením nesouhlasu s něčím, co nemůžeme ovlivnit přímo. Bohužel jsou u nás odbory ve vleku ČSSD.

Jinak by už dávno musely být stávky a demonstrace za výrazné snížení platů poslanců a manažerů neúspěšných státních firem. A za vznik přímé demokracie. Zatím nám vládnou jen amatéři, prospěcháři a vyžírkové. Přímá demokracie by tomu z části zabránila. A cílem našich politických stran je zabránit přímé demokracii. Za to pořádejme stávky. Za demokracii, ta u nás zdaleka není !!!

5 Žáby myši


Chápu, že obě strany hájí nějaké principy, ale vzhledem k tomu, o jaké drobné se jedná, je celá záležitost značně žabomyší. Hrozba celostátní stávkou je nehorázná a neústupnost na druhé straně jakbysmet...

4 Benefity a stávky.


Benefity, to jsou věci, na které láká firma případné nové zaměstnance ( režijní jízdenky, 5 týdnů dovolené apod.) Manažeři ČEZU mají třeba jako benefit akcie ČEZU. Jiní zaměstnanci mají zase služební auta, služební mobily apod. Stravenkami zase platí spousta lidí v obchodech, či restauracích. Je to prostě cesta, jak přitáhnout někoho do svých řad.

Když už zmiňujeme konkrétně ČD, tak je ale také potřeba vidět, že peníze vůbec nejdou tam, kam mají, nebo jen minimálně ( lepší a bezpečnější kultura cestování), ale především do kapes těch na generálním řiditelství apod. To zůstává rozum kolikrát stát, kolik si leckteří ředitelé a další administrativa nadělují peněz. Zajímavé, že se nejčastěji kritizuje železnice.

Stávkování je běžná záležitost pro celý západní svět, kde se mnohem více stávkuje a také to má často výsledky, které pak u nás i mnohdy jen tiše závidíme. ( zlepšení pracovních podmínek, kratší pracovní doba, vyšší mzdy apod.) A když už má někdo odbory ( železničáři, učitelé, lékaři), tak je prostě využijí a to je snad správné. Pikantní je, že to mají schvalovat zrovna ti poslanci, kteří si nezdaňují svoje náhrady vůbec. Právě tito poslanci mnohdy nevědí, jak už z občanů získat peníze, ale sami si ze svých obrovských příjmů ani špetku neodkrojí.

Obrázek uživatele milk

3 Benefity


Problém se stravenkami není tak složitý.Když vám zaměstnavatel doplácí každý den 25,-Kč,tak to měsíčně dělá 500,-Kč.Pokud by zaměstnavatel tuto částku přihodil do výplaty,tak je vše vyřešeno.

Nezdá se mi normální,když České dráhy prodělávají ročně miliardy korun,které jim dodáváme z našeho státního rozpočtu.Na druhé straně poskytují svým zaměstnancům různé výhody.Nemám představu o tom jakou finanční hodnotu to vyjadřuje,protože nám to nikdo při těch všech debatách neřekne.Myslím,že v televizi věnovali hodně času hrozící stávce,ale o typech všech benefitů a jejich hodnotách ani slovo.

Protože ve všech profesích nelze poskytovat jakékoli finančně vyjádřitelné výhody,považuji jejich poskytování určité skupině za nemorální.Každý by měl být za svou práci řádně odměněn a sám se svobodně rozhodnout,jak s touto odměnou naloží.

3.2 Technická


Jenom drobná technická k těm pěti stovkám: Celé kouzlo stravenek je v tom, že zaměstnanec dostane ve stravenkách těch 500,- čistých a zaměstnavatel si dá celých 500 do nákladů a nic víc ho to nestojí. V případě, že zaměstnavatel dá zaměstnanci oněch 500 do hrubé mzdy, stojí ho to včetně odvodů 500 x 1,34 = 670 a zaměstnanec z toho po zdanění dostane čistých sotva 400. Špatně je podle mě nastavení systému, který to umožňuje, především nehorázné zdanění práce. Profitují z toho stravenkové firmy, které si strhávají cca 3%, což jsou v celostátním měřítku miliardy, za které pak není až tak těžké vylobbovat zachování stravenek. Pro malou firmu je v každém případě jednodušší, než absolvovat stravenkovou administrativu, nepřiznat část daní a kompenzovat benefity zaměstnancům "na ruku".

3.1 Režijní jízdenky


Je mi jasné, že návyk na výhody, kolikrát jediný důvod k práci na příslušném místě, se těžko odbourává a taky bych bojoval, dokud to půjde, ale kdyby poodstoupili a podívali se na to z principu, tak by měli spíš zatnout na jiné frontě a vydupat si vyšší klasický plat, né nějaké, většinou daňově neprůhledné, výhody. 

Pro mě je například vrcholem ten počet režijních jízdenek oproti součtu aktivních zaměstnanců ČD (200 000 ku 30 000), kdy na jedno aktuální místo připadne 6,66 jízdenek za 250,-Kč ročně! Už jen proto, že o tom spousta lidí nevěděla, se odbory touhle stávkou nenávratně zdiskreditovaly, minimálně jméno ČD.

Prezident Klaus to řekl (vyjímečně) dobře: Bojujte se zaměstnavatelem, ne se státem.

2 Nesouhlasím


Není důvod aby vybrané skupiny pobírali nezdaněné příjmy.

2.1 nezdaněné příjmy?


To přeci nejsou nezdaněné příjmy. Ono není nic ani černé ani bílé. Existuje průzkum o restauracích, které jsou zaměřené na stravování, který praví, že by restarace v ČR zrušením stravenek přišli o cca 8 miliard. Nevím, kolik to je dalších nezaměstnaných, ale asi dost. A ti pobírají co? Peníze od nás všech. Myslím, že v součtu nás vyjde mnohem levněji, když firma může přispět zaměstnanci na oběd a dát si to do nákladů, než krmit armádu nezaměstnaných.

2.1.3 Ono je otázka, jak moc


Ono je otázka, jak moc touží ty restaurace po přijímání stravenek. Nevím, kolik musí odvést jako provizi, ale určitě to není malá částka. Informovala jsem se na provizi jiných kuponů a protočily se mi panenky (zlatý daně, ty jsou jen ze zisku). Z té provize žije poměrně malá firma, která má díky našim zákonům miliardové obraty každý měsíc a živíme je v podstatě všichni díky tomu daňovému zvýhodnění benefitů.

Obrázek uživatele Honzique

2.1.2 no a


No a kdyz lidi nebudou chodit do restauraci obedvat, budou vice nakupovat v marketech, zvysi trzby, markety tak budou moct expandovat a vytvori dalsi pracovni mista....blabla

2.1.2.1 to jo


A v práci si budou vařit, že? Jojo, na každého čecha 100m2 marketu, krásná to země!

Obrázek uživatele Honzique

2.1.2.1.1 Ne


Ne. Uvari si doma. Aspon zamestnancum zbyde vice casu na praci a zvysi nam produktivitu.. Jak jste psal, nikdy to neni jen cerna nebo bila.

Obrázek uživatele Markéta Želva Přerovská

2.1.1 a co ne-zaměstnanci - pracující?


a co zaměstnavatel? malý živnostník s pěti zaměstnaci, ten dá zaměstnancům na obědy (když na to firma má), ale sobě dát stravenky nemůže. co takový překladatel nebo programátor, který překládá nebo programuje sám na sebe, taky na stravenky nedosáhne - a spousta jiných živnostníků bez zaměstnanců. ale to jsou asi míň lidi než ti, kdo jsou zaměstnanci a mají nad sebou odborářského bosse.

kdyby se peníze, který se dávají do stravenek, dali rovnou do výplaty, tak by lidi měli víc a mohli by chodit na obědy, jako doteď. a hospodám by odpadlo to papírování se stravenkama, který mi v tuto chvíli skoro připadají jako druhá měna.

(problém ale netkví v tom, danit příjem ze stravenek daní z příjmu, ale danit ten benefit tak, jako by to nebyl benefit, daní z přidané hodnoty. pro mnoho lidí je to stejné, jasně, ale jsou to docela odlišné kategorie).

kdyby radši snížili daně (třeba jenom těm zaměstnancům, ale všem, nejenom těm v odborech. jako by ti, kdo mají odborovou organizaci, byli něco víc než ti ostatní) z příjmu. každý, kdo pracuje, by měl víc peněz a mohl by se sám rozhodnout, zda za ně půjde na oběd, nebo ne.

Obrázek uživatele Fritoll

2.1.1.1 zaměstnavatel vs zaměstnanec vs živnostník = sakra rozdíl


Zaměstnavatel nebo živnostník je svým vlastním pánem a proto pokud je šikovný tak si vydělá tolik, že žádné výhody nepotřebuje. Teda on je vlastně má a to třeba to že si hodně věcí může dát do nákladů. A odečte si je tak zvaně z daní.

Pokud sem zaměstnanec s fixním hrubým platem 18 000kč tak státu odevzdávám na daních pěknou dardu ale do nákladů si auto dát nemohu i když sním  jezdím do práce.

Zaměstnanec nedokáže přímo ovlivnit svůj plat. Vždy mu ho určí zaměstnavatel. A třeba konkrétně u ČD ty platy stojej za prd a tak beru jako jakousi kompenzaci za nižší plat ty různě zaměstnanecké vyhody.

Odbory a zákoník práce sou historicky jedinou věcí, která dokáže ochránit obyčejný dělňase od vykořisťování a nevolnictví. Profesor Klaus má jistě jiný názor a proč mu nevěřit vždyď je to profesor ekonomie…? Mengele byl taky doktor medicíny…že

2.1.1.1.2 Jiný systém


"...pokud je šikovný tak si vydělá tolik, že žádné výhody nepotřebuje." - sice si nejsem úplně jistý, co v tomhle případě znamená slovo "šikovný", ale to přeci platí i pro zaměstnance, ne? Právě před chvílí pan Kubera v senátu vystupoval proti schválení zmiňovaných výhod s odůvodněním, že zaměstnanec pivovaru dostane x piv za zvýhodněnou cenu a bude šťastnej, ale do důchodu se mu nezapočítá ani bublinka, takže by bylo stokrát lepší započítat 300 až 500 Kč rovnou do platu. Jenže to nejde, protože lidé na naturální výhody slyší úplně jinak (z mně neznámého důvodu). 

Stěžovat si na fakt, že nemůžu dát auto do nákladů, je v roli zaměstnance trochu mimo mísu, to se na mě nezlob. Buď chceš podnikat sám na sebe, nebo chceš využít relativní jistotu zaměstnaneckého poměru, a v tom případě jde jen o dohodu se zaměstnavatelem - tedy i případné kompenzace za dopravu na pracoviště, ať už je to vyšší výplata, nebo nějaké vyúčtování způsobem, který zákon dovolí. Což jsou samozřejmě záležitosti, které se vyjednávají spíš na začátku smluvního vztahu.

Přesto rozumím, co máš, Fritolle, na mysli - kombinaci dvou systémů, kde je možné spojit výhody obou postavení - a pro tohle jsem i já. Nedělat tak výrazně odlišné systémy pro zaměstnavatele a pro zaměstnance. Například tím, že zaměstnanec dostane hrubou výplatu a nazdar - vše ostatní je na něm. Pojištění, daně... Motivace proč zůstat zaměstnancem by pak vycházela pouze z výhod pravidelného přísunu práce od zaměstnavatele, kde nějaké povinnosti musí zůstat zachované (pro obě strany) a řešili by tak jen otázky okolo práce samotné. Jenže tenhle systém stát asi nikdy zavádět nebude, protože by narostl počet neplatičů do nezvladatelných rozměrů. Místo toho pořád nesmyslně šlape po tzv. "švarc-systému", který se tomu, jako jediné řešení, nejvíc přibližuje.

Teď se omlouvám, musím jít dělat... Eye-wink

Obrázek uživatele Markéta Želva Přerovská

2.1.1.1.1 jediná výhoda


jedinou výhodou živnostníka je, že je svým pánem. se všemi klady i zápory toho stavu.

když totiž nemá firma práci (může to mít sezónní důvody, nebo prostě odejde největší odběratel a tak), tak zaměstnanec dostane svoji mzdu, ale zaměstnavatel si další peníze nevykouzlí. a nepleť se, do "nákladů" může podnikatel dát jenom to, na co předtím vydělal. že zaměstnanec nedokáže ovlivnit svůj plat, tomu nevěřím, do jisté míry může (ať už výběrem práce, kterou bude dělat, nebo pilností), sama jsem byla několik let zaměstnanec, a vím, že to jde. ale nesmíš brát zaměstnavatele jako jen toho, kdo je tu od toho, aby ti dal peníze.

u ČD se to samozřejmě nestane, že nebudou mít práci, bo je to polostátní firma, a stát si vždycky svoje firmy ochrání. i na úkor jiných. otázkou je, zda je to tak správně, aby si velké firmy (a jejich velké odbory) něco vydobývaly na malých firmách a jejich zaměstancích... nemyl se, tyhle výhody každého jednoho zaměstnance si zaměstnavatel musí promítnout do svých nákladů a o to následně zvýší ceny svých produktů. takže to nakonec pocítíme opět všichni.

není všechno čeveno-bílé, Fritolle. 

Obrázek uživatele Fritoll

2.1.1.1.1.1 Jenže mzdu u ČD ti určují tabulky


Jasně máš v mnoha věcech pravdu a kdyby to fungovalo, jak říkáš tak by to bylo v pohodě. Asi sem to formuloval moc černě.

Jenže mzdu u ČD ti určují tabulky ve kterých se nebere zaměstnancova pilnost a pracovitost. Prostě děláš to a to a tudíž za to dostaneš tolik a tolik… víc ti dát nemůžeme…

Kdysi sem se zajímal o flek u drah jako technik a údržbář zabezpečovacího systému(to je to co ovládá výhybky a závory) zodpovědnost velká ovšem výplata mizerná. Jediné co mne malinko lákalo, jelikož rád cestuji vlakem po různých festivalech či přírodních krásách, bylo to že bych mohl jezdit vlakem po celé ČR zdarma.

Nakonec sem vybral jiného zaměstnavatele kde vše funguje zcela jinak než u drah. Ti co dělají bezpečáky u drah obdivuji, protože to musí být opravdoví nadšenci.

2.1.1.1.1.1.1 Není to tak


Co to má společnýho s tématem, každý si vybírá zaměstnání podle svých požadavků. Pokud někdo požaduje nezdaněné příjmy tak je to dle platných zákonů už mimo. To že si z historických důvodů jedna skupina toto drží je prostě špatně. Proč by si potom podnikatelé dle této logiky nemohli vzajemně vyměňovat nezdaněné služby a zboží ?

Obrázek uživatele milk

2.1.1.1.1.1.1.1 Teď jsi uhodil hřebík


Teď jsi uhodil hřebík na hlavičku.Vraťme se k prvobytně pospolné společnosti,vzájemně si vyměňujme zboží,služby a vše ostatní.Státu nebudeme platit žádné daně,sociální,zdravotní,ale budeme chtít důchody,nemocenskou,sociální dávky,mateřskou,postavit silnice atd.

Na jedné straně kritizujeme,když zaměstnavatel dá zaměstnanci minimální mzdu a zbytek "bokem"z kterého nezaplatí odvody státu.Na druhé straně bojují "odbory"za to,aby zaměstnanec mimo svůj plat dostával benefity z kterých státu také nikdo nic nezaplatí.Když měřit,tak všem stejným metrem.

Obrázek uživatele Fritoll

2.1.1.1.1.1.1.1.1 mimo téma STÁVKA


Možná mě pořád blbě chápete. A sklouzává to tu někam mimo téma STÁVKA.

Prostě já souhlasím se stávkou, protože si myslím, že obyčejní zaměstnanci, kteří pracují u ČD, si ty výhody prostě zaslouží a nebo si zaslouží zvýšení platu a tím vše kompenzovat.

Stávka je ve vyspělých demokratických zemích zcela legitimní způsob vyjádření nesouhlas s rozhodnutím mocipánů. U nás nikdy pořádná stávka nebyla a tak sou z toho lidé na větvi.    

2.1.1.1.1.1.1.1.1.1 Stávka


Mno, nebyla tady pořádná stávka.... Hlavně si myslím, že je adekvátní argument, který použil tuším Klaus, že stávka je prostředek boje zaměstnanců se zaměstnavateli. A tady je to evidentně zneužito pro politický boj. Mimochodem to není poprvé. Souhlasím, s tím, že stávkovali lidi v Huyndai, protože byly porušeny pracovně právní předpisy. Tohle je sprachprosté vydírání. a bohužel vidím, že řadě lidí nedochází, že kvaltujeme směrem k Řecku, a tohle (I mnohé jiné) k tomu vydatně přispívá. Výhody můžeš lidem poskytovat, když si na to vyděláš. Kolik že se to každoročně do ČD leje mimořádných dotací?? jak by to dopadlo, kdyby ČD byly soukromé, a nebyly vyzdrojovovány státem? jak dlouho by existovaly?? být mladý, rozhořčený a sociálně spravedlivý je sice krásné, ale než začneš hájit jakékoliv výhody, tak se zeptej "a z čehopak to zaplatíme?"

2.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1 No, jo...


..., když pominu, co jsem napsal včera ve svém příspěvku nahoře, tak se zkusme podívat na věc jinak.

Každý se snaží prosperovat. Dnes je těžké se dostat někam autobusem, zejména o víkendu ( s vyjímkou Prahy a Neratovic), protože by to přepravci přišlo prodělečné. A co ČD ? Kdyby najednou řekli, že budou jezdit jen z Prahy na Ostravu a Brno, a jinde to budou flinkat a zavírat, protože je to prodělečné? To už bysme mohli jezdit na výlety o víkendu jen auty, nebo na kole. Tady je situace složitější a řády vznikají ve  spolupráci s radnicemi, určitou dotací a veřejným výzkumem zájmu o spoj. To je třeba důvod, proč se o půlnoci z Prahy dostaneme po železnici jen do Všetat. Dráhy také nabízejí svým pravidelným zákazníkům i víkendovým výletníkům určité slevy v přepravě. Pokud jde o řadové zaměstnance ČD, tak je to docela rizikové a málo placené povolání, které i přes určité motivační benefity ( režijní jízdné apod.) je rizikové i tím, že se tam věčně redukují stavy zaměstnanců ( ne těch v kancelářích v Praze, co si dávají nejvíce peněz), až to někdy hraničí i s bezpečností cestujících.

Nevím, jak často kdo jezdíte vlakem, ale nějaká dvouhodinová stávka je úplně směšná záležitost. A pokud někdo má odbory, tak ať je využívá a donutí ty nahoře něco dělat. Jinde ve světě je to mnohem častější i horší, jak známe z televize. V dnešní době zakládat někde u nás odbory, to je unikum. Navíc se stále kritizuje ČD, ale co byste vzkázali třeba učitelům, teří také občas stávkují za vyšší platy ?

2.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.2 ČD


Donutit ty nahoře něco dělat??? Uách. Za prvé ta skvadra, která tam teď je by možná měla pobírat behefity za nečinnost, vyšlo by to asi vcelku lépe.... A co se týče prodělečnosti českých drah: jestli je to tak zoufale prodělečné, proč se proboha tak urputně brání vstupu jiných subjektů na koleje? Ale zpět k tomu základnímu: z čeho to hodláte zaplatit?? našel jsem si jak definuje benefit Wikipedie - výhoda poskytovaná zaměstnavatelem zaměstnanci nad rámec jeho mzdy. Což neznamená povinnou součást mzdy! Ještě jednou: z čeho to hodláte zaplatit? 

2.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.2.2 A ještě..


Z čeho to hodláte zaplatit ? Já té otázce pořád nerozumím. O co jde ? Jest-li ten vlak veze nějakého železničáře navíc zdarma ? Copak občan vůbec ví, kdo a kam ty peníze pro ČD vůbec rozděluje ? Tak ať se ti naši pohlaváři, co se pořád hádají o vládnutí začnou zabývat tím, čím mají. Oni nás stojí mnohem víc, a kdybychom neměli třeba jen senát, tak bychom se možná divili, co by přibylo peněz. Mně je jako občanu srdečně jedno, kdo nás kam vozí, hlavně když to moc nestojí. Pokud chcete jezdit vlakem výhodně, tak musíte využít nabízených služeb. Nechtěly právě tyto vlády zavést tržní hospodářství ? Tak ať se snaží !

Máme už určité možnosti vidět vývin dopravy v autobusové dopravě. Je potěšitelné, že se se Student Agency dá jet především kamkoliv do ciziny. Na druhou stranu si musíme přiznat, že bychom těžko hledali linku, která nás v sobotu hodí z Mělníka přímo do Kralup nad Vltavou ( ještě, že máme ČD), a ikdyž sever našeho okresu patří především službám společnosti SOK, tak snad jen nějaká spoj v 10 hodin vás vezme do srdce proslulého CHKO Kokořínsko. Je to špatně, nebo dobře ? Jsme dnes mnohem více zvyklí využívat vlastních cestovních prostředků a tak spíše remcáme, když někde chybí gastronomické služby, nebo když se rozhodneme, že si dáme pěší tůru, chceme si někde posedět při pivku, a nebo se nám prostě nechce vracet nějakým okruhem k autu.

2.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.2.2.1 :-)


Já chápu Tvůj "sociální" pohled na věc. Taky uznávám že veřejná doprava by měla být co nejrozsáhlejší a nejlevnější. Ale proč mám já, který jsem jel vlakem naposledy před deseti léty platit režijku tetě bratra nějakýho železničáře? Když jí budou mít zaměstnanci ČD a firma bude v zisku, tak prosím. Ale proč je režijek 6x tolik než zaměstnanců? Proč ty máš ze svých daní platit někomu stravenky když sám je nedostáváš? Sociální soudržnost je hezká věc, ale budovat jí jen pro někoho za peníze někoho jinýho? To je tak trochu paradox, nebo ne?

2.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.2.2.1.2 Jenom JÁ!


Takovýchto příkladů, kdy něco platíme aniž bychom to využili je přeci spousta... Nemá cenu to vyjmenovávat, protože je toho hodně. Jen se mi nelíbí toto: každý se tu ohání slovem "já" - proč "já" jim platím, proč "já" tohle, když "já" tohle nevyužiji. Nezapomeňte, že i oni platí daně! Každý platí daně, i ti státní úředníci, i ti policajti, i ti nádražáci, i ti silničáři... I oni si tedy svým způsobem na své platy přispívají. Oni si to mohou obrátit Vašim stylem: já platím taky daně, tak ať mám aspoň režijku :P 

Zkuste se na to podívat stylem, že tu nejste jenom VY (jedinci), kteří platíte daně. Platí je všichni. 

2.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.2.2.1.1 Tak to..


...nemusíš platit nemocenskou, protože skoro nemarodíš, nemusíš platit důchod, protože se ho stejně nedožiješ atd. Kdo Ti říkal, že nemám stravenky ? já sice ne, ale zkus se podívat někde v obchoďáku ke kase, kolik lidí jimi platí. A možná mezi nimi budou i zaměstnanci radnice, kteří dostávají občas lístky na předsavení v KD ( jiný článek). A teď už jdu dělat jinou činnost.

2.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.2.2.1.1.1 :-)


Naprosto jste nepochopili co jsem napsal, nebo jste to nečetli. Já nemám problém platit daně, zdravotní a sociální pojištění. Já nemám problém s tím že stát z toho platí dopravu, silnice, nemocnice, údržbu hřbitova nebo školku. I když to nevyužívám. Já nechci platit nějaké úzké privilegované skupině její výhody, které si vystávkuje na úkor nás všech. Jestli stát zaplatí čepici každému kdo jí potřebuje, tak je to v pořádku. Ale proč by jeden měl za moje peníze dostat beranici z norka???

2.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.2.2.1.1.1.1 Čope,..


...Ty jsi tady kdysi psal, že jezdíš za prací do Teplic, že to vůbec není cesta vlakem přes Ústí, ale autem, kterým vezeš nějaké balíky zboží, a to auto je buď firemní, nebo Tvoje, ale v každém případě si nemusíš lámat hlavu, co stojí benzín a stojí Ti to za to, protože žiješ prý tak nějak nadprůměrně. Mě teď nezajímá nějaká  Tvá politická činnost, jak tady vypátral Magnet, ale chci Ti sdělit toto:

. Mám kamaráda, který pracuje u jedné soukromé firmy jen proto, že může jezdit jejím autem kilometry do práce a má volné víkendy. Kdyby šlo jen o plat a musel si platit cestu do práce sám, tak tam nenastoupil. Kdybych měl já někdy nastoupit do řad ČD, jako zaměstnanec, tak určitě ne kvůli tomu ubohému platu a nejistotě ztráty místa, ale právě k těm benefitům ( zdarma jízdné, týden volna navíc, spousta rekreačních zařízení) !! Vidíš, jak je to důležité při lákání zaměstnanců.

Odbory dělají svojí práci a jsou v civilizovaném světě jakousi protipákou, která zabraňuje tomu, abychom se nevraceli do otrokářské společnosti, kde tak trochu jsme ( 12-16 hodin práce denně, nízká mzda, sotva den volna, bezpečnost na pracovišti mnohdy mizerná). A mohl bys vědět že spousta vykoukaných zahraničních společností, kteří tady postaví firmu, se v prvé řadě snaží hned na začátku vzniku odborů zabránit.

Je zajímavé, že zrovna ty lidi, kteří žijí podle jejich názoru nadstandartně, často nejvíce vykřikují. Tak to po volbách změňte, jest-li víte koho. Mě teda spíš vadí souhrnem ta skvadra nahoře, která má nehorázné platy a v bufetu v poslanecké sněmovně si dá kávu ,, za 2 Kčs".  Možná, že Ti opravdu nerozumím, protože je to mimo mé myšlení, ale zrovna tohle je pro mě oproti mnoha jiným věcem v této společnosti prkotina.

V jedné diskusi mi řekl kolega krásnou větu, která nepotřebuje komentář : Holt, máme každý jiný názor, což se někdy stává Smiling.

Jest-li ale máš zájem, tak nám třeba můžeš ( nemusíš) napsat nějaké plány, které by chtěla TOP09 u nás podniknout, což je pro toto město jistě přínosnější téma a třeba se také konečně dozvím, jak si představujete tu spolupráci se čtenáři Mělníčku, aby naše město šlo tedy lepší cestou, než dosud.

2.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.2.2.1.1.1.1.1 :-)


Já oceňuju že jsou tady i lidi kteří mají zájem o konstruktivní diskusi.

Co se týká názorů na odbory a benefity - já bych i docela bral kdyby odbory byly používány k tomu k čemu je někdo vymyslel. Ale bohužel se z nich (nejen u nás) stala čistě politická zájmová organizace, kde odboráři slouží jako zbraň na politické oponenty. Začalo to ve třicátých létech v USA, pokračovalo přes nacistické období v Německu, socialismus u nás a pokračuje to i dnes. Odbory jsou jen béčko ČSSD.

Co se týká Mělníka a TOPky - pořád opakuju, že v malém městě je úplný nesmysl hrát si na nějakou velkou politiku jak se o to pokouší někteří jedinci na radnici. Jsme Mělničáci a chceme tady žít v pohodě, v hezkým městě který bude prosperovat. Takže hlavní je mluvit s lidmi o tom co je bolí, co chtějí nebo nechtějí. My jsme začali tím že mluvíme s OS která se snaží bojovat za smysluplné řešení obchvatu, snažíme se komunikovat na Mělníčku, a hlavně lidem vysvětlovat že nám nejde o nějaké politické cíle ale o to že tady žijeme a chceme aby nám to ti okolo museli závidět. Mělníček je jako projekt strašně důležitý, protože tady každý může bez obav říct nahlas co si myslí, bez cenzury, bez toho že bude svoje myšlenky křivit aby vyhovovaly nějaké politice. Myslím že by Mělníček měl být dál tím nezávislým médiem, ale město by ho nějakým způsobem mělo podpořit. Samozřejmě bez sebemenšího vlivu na jeho obsah!!! Ale tohle všechno jsou věci na dlouhé povídání. Snažíme se dát dohromady ty nejlepší lidi kteří myslí stejným směrem jako my a z těch postavit kandidátku do podzimních voleb. Vůbec nezáleží na tom jestli jsou členy TOPky. Záleží na tom jestli jsou to slušní lidé kteří chtějí pracovat pro Mělník a ne si z něj dělat soukromou firmu. Pořád nabízím že se můžeme sejít někde na pivku a mluvit o tom co vidíte jako důležité vy všichni...

2.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.2.2.1.1.1.1.1.2 Tak to je prvně,..


....kdy tady nějaký člověk, který bude možná sedět za půl roku na radnici přislíbil, že radnice nemusí  jen jednat například s podnikatelskými subjekty, veřejnými institucemi, zájmovými organizacemi a s občany formou e-mailu či schůzek s veřejností, ale i formou diskusí a sbíráním námětů z média, které si zaslouží zvýšenou pozornost a všeobecnou známost veřejnosti, aby mohlo obsahovat co nejvíce podnětů, které mohou vést ke společnému všeobecnému zájmu v otázce prosperity a životního prostředí našeho města.

Osobně takové gesto vnímám, jako určitý projev demokracie ve světě, kde se nám velmi rozmáhá filozofická věta : ,, Lidé si jsou rovni, ale někteří si jsou rovnější. "

Ten projev výše, je mistrným propagandistickým dílem a asi těžko by se hledal někdo, komu by se takový výsledek na konci příštího volebního období nelíbil.

PS: Nemyslím si, že jsou nutná nějaká sezení u piva. Již mnohokrát jsem tady  bojoval za všeobecnou veřejnou známost tohoto média a za myšlenku, že po zpřístupnění věže a výletní lodní dopravě, by mělo přijít na řadu městské podzemí. K těmto nápadům není co dodat a dvě z nich už přináší prosperitu. Nápadů je dost.

2.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.2.2.1.1.1.1.1.2.1 :-)


Hele, mě fakt nejde o nějakou propagandu. Z případné účasti v zastupitelstvu nečekám žádný prospěch, jen další práci a to že se do mě bude trefovat každý občan tohohle města. A přesto do toho chci jít, protože tady žiju. Vím že se nezavděčím každému, ale to ani nechci. Chci abych se domů nemusel brodit po kotníky bahnem, abych se nemusel stydět když mě osloví cizinec na náměstí, aby si můj synovec měl kde hrát, abych nechodil z Cihelny potmě až město nebude mít na elektriku, aby lidi na Blatech nemuseli denně u baráku potkat pět tisíc kamionů a malí hokejisti nemuseli hrát v Benátkách. 

2.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.2.2.1.1.1.1.1.2.1.1 Ale jo,


...to není nějaká záporná kritika. Třeba to tak myslíš a třeba se tam dostaneš. Každá strana a každý poslanec musí apelovat na začátku s pěknými sliby, aby si získal voliče. Je i dost možné, že budeš někdy v situaci, kdy budeš mít na nějaký problém menšinový názor. A, že se kolikrát do nás někdo trefuje, to vidíme už tady. Stačí třeba přjít s nějakým nápadem ( tady to lze !) a už Tě někdo kritizuje. Jenom říkám, že když uvidím, že nezůstane u slibů a třeba bude i víc brát někdo zřetel na dění na tomto webu, tak to bude jedině dobře. Přeju hezký zbytek neděle !

2.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.2.2.1.1.1.1.1.1 Na okraj.


Jen k těm odborům: třeba odbory Škoda Auto, jsou nějak politické? Přestože zastupují kolem 20 tisíc lidí, asi jim o politiku nějak nejde, neboť v případě soukromé firmy je jim jaksi k ničemu. Takovýchto odborů, které jsou víceméně jen vnitropodnikové, je více (TPCA, hypermarketové řetězce, Škoda Plzeň, chemické podniky atd.). Osobně si fakt nemyslím, že by tito byli nějak politicky agilní. Možná narozdíl od těch celostátních.

2.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.2.2.1.1.1.1.1.1.1 :-)


Pokud vím, i odbory ve Škodovce jsou členem ČMKOS. A ta je politická velmi silně...

2.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.2.1 Skvadra


Tak tu skvadru nahoře vyvracet nebudu a asi málokdo, ale musíme to tak brát, že je to mometální realita. Nové společnosti se na železnici už objevují, ale my laikové to mnohdy ani nepoznáme, není jich mnoho a jezdí jen někde. Většinou jde o linky, které jsou  v hustě obydlených aglomeracích, případně turisticky atraktivní. Že se samozřejmě lidem od ČD na generálním konkurence moc nezamlouvá, to je pochopitelné.

K tomu dalšímu : České dráhy mají momentálně mnohem méně zaměstnanců, než v minulosti, kteří nepobírají žádný zvláštní plat a není to ani žádná jistota. To nemluvím o vandalismu, o možném fyzickém napadání průvodčích, ohrožování jízdy vlaku atd. Není třeba i chyba, že toto není nějak hlídané policií? Dříve existovala i drážní policie.  Pokud vůbec někdo uvažuje o karieře u ČD, tak ho právě motivují třeba ty volné jízdenky, a  jak jsem napsal tak i běžný cestující si může přijít na své. Jak to chcete udělat, aby tady vůbec něco jezdilo ? Schody se musí zametat shora.

Osobně si myslím, že platíme v životě tolik darmožroutů, že ani nevíme koho.

Obrázek uživatele Honzique

2.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1 konkurence


Ono by taky bylo o necem jinem, kdyby na drahy pustili konkurenci. Coz se jim vubec, ale vubec nechce... viz Student Agency alias Regio Jet. Je to skoda..mozna by jim ukazali, jak na to a hodne veci by se na drahach zmenilo...A dalo by se snadno porovnavat. Takhle je to o nicem...

Obrázek uživatele Fritoll

2.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.2 Děkuji Sokratovi


Děkuji Sokratovi. On přesně vystihl co mam já na mysli. Já jsem se nedokázal vyjádřit přesně. A tak krásně to zformulovat.

Vysvětlete opuštěné babičce někde v Horní-dolní, že jediný spoj, který vede do její vesnice se musí zrušit, že je to ztrátové a není kdo by to zaplatil.

Vše přepočítat na peníze přeci nejde. Měla by existovat jistá solidarita mezi lidmi. Vím státní dluh narůstá ale přeci ta babička nemůže za to jak Klaus podělal privatizaci, podporoval Koženého a podobného vykuky tunelářský, pak byla většina bank na pokraji krachu a hrozilo něco co zavánělo neuvěřitelným průserem. Pak přisel Zeman a banky vykoupil a zachránil tak obyčejný lidi ale i firmy co měli v těch bankách peníze. Tím počal dluh, který stále roste. Ti další vykukové co přišli po Zemanovi dluh ještě zvětšili a vždy si proto našli „pádný argument“. A dnes už nikdo neví co s tím… ale ta babička za to vážně nemůže ona si prostě potřebuje zajet jednou za čas k doktorovi a nebo nakoupit…

 

Kdo to zaplatí? Nad tím by se měli zamyslet pomazaný hlavy co sedí v parlamentu (ale aby se vše hodilo na obyčejný dělňase je historicky nebezpečné a nehrává to extremistickým stranám a to jak těm národně sociálním tak i bolševikům) ale dokud tam budou sedět ti co tam sedí dnes a je jedno z jaký jsou strany, tak asi nikdo.

2.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.2.2 Ach jo, Fritolle. Tohle je


Ach jo, Fritolle. Tohle je bohužel na mnohem delší debatu. Jen v krátkosti: souhlasím, že určitá solidarita by měla být. A možná se budeš divit, ale dříve byla mnohem větší. Ale byla adresná (viz institut obecního blázna Laughing out loud). Ke Klausovi mám taky výhrady (viz jeho slavný výrok Neznám špinavé peníze), ale svalovat za něj vinu za podělanou privatizaci.....jak říkám na dlouhou debatu. S tím Zemanem to bylo jinak, ale zase je to na dlouho. Problém naší země je , že valná většina lidí si myslí, že má na něco nárok, a že to stát musí přece nějak zařídit. Za a) nemusí za b) ve chvíli kdy máš jakýsi centrální orgán přerozdělování, tak je tu prostor pro korupci jako dělaný. Co se týče Koženého: celé to bylo založené  na nevysloveném předpokladu, že lidi jsou líné stádo, který nechce nic řešit a ani moc přemýšlet.  Tak to frkli do fondů.... Kdyby si tenkrát lidi řekli, že se na fondy vykašlou a umístí si body sami, tak Kožený něměl šanci (mimochodem, tady vidím přímou souvislost s dnešním stavem, kdy si lidi půjčí prachy a ani si nezjistí, kolik budou za to muset zaplatit.). A babička z Horní Dolní? Zase na dlopuhou debatu, ale neměla by mít syna-dceru-vnuky, kteří jsou babičce zavázáni za výchovu a starost o ně, a že by se měli o ni nějak postarat?  Vím o čem mluvím - já mám mámu na vozíčku. Celé mi to bohužel připadá jako zbavování se odpovědnosti za svůj život. Vždyť ksakru nemusíš být obyčejný dělňas... Ale to je spíš na osobní debatu, protože to bych tady musel psát dlouhý esej, a to mi přijde zcestné...

2.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.2.2.2 Nedalo mi to,


...abych se sem ještě nekouknul :-)  Já tady pořád někde čtu, že je vše na dlouhou debatu a nejen v tomto příspěvku. K té babičce : A co když ten vnuk pracuje někde v Praze a jeho žena nemá řidičák ? A proč by se měl někdo stydět, že je dělňas ? Kdo bude dělat rukama ? Já nevím, kdo se tady rozčiluje, že jsou odbory a stávky, a že se pořád musí někomu platit a někdo má výhody, které mu závidíme, ač vlastní mnohdy nevidíme ? Kdo chce podnikat, tak ať podniká. Ale, nemusí. Kdo chce chodit do fabriky, tak ať chodí do fabriky. Ale nemusí. To je demokracie. 

Obrázek uživatele Fritoll

2.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.2.2.2.1 přesně!


Přesně tak.

2.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.2.2.2.1.1 No pěkně


Pěkně argumentujete, akorát že problém je právě v tom že odboráři vyvádějí jak zběsilí proto že se jim chce šáhnout na výhody které jiní nemají, je pěkné že se argumentuje tím že přeci každý platí daně a přitom tady obhajujete situaci kdy se jistá skupina pokouší částečně placení daní vyhnout. Pro režijní jízdenky jako takové není žadný důvod, pokud už jsou poskytovány neměla by cena být nižší než dopravní náklady na jednoho cestujícího plus DPH počítaná z normální ceny. Co se týká stravenek, je běžně k vidění že zaměstnanci je používají k placení při nákupech, tedy jako normální peníze. Když už jste takoví přívrženci jejich výhodnosti tak co takhle děti ve školách, neměla by se vynaložená částka také osvobodit od daně z příjmu a DPH ?

Jinak ta argumentace s babičkou je pěkný príklad vydírání a manipulace, je to pokus převést diskuzi o problému do situace, kdy jedna strana může být označena za nehumánní a zlou. Navíc výše uvedený příklad nemá s danou problematikou absolutně nic společného, bavíme se o požitcích zaměstnanců což asi nebude tento příklad.

Obrázek uživatele Fritoll

2.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.2.2.1 debatu s přáním hezké zasněžené soboty ukončil


Jo vše je to na dlouho a stejně tím nic nevyřešíme každý máme svůj život a své názory.

Jdu odklízet sníh z chodníku, pak si dám oběd, nasekám dřevo na příští týden, a večer pudu na pivo. A na pivu budu s lidmi co bezmezně věří ODS a vím že o politice se bavit nebudeme. Stejně nic nezměníme.

Tím bych tuto debatu s přáním hezké zasněžené soboty ukončil.

2.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.2.1 Ono je..


...vždy potěšitelné, když zjistíš, že má někdo podobný názor, ale dej si trochu pozor, aby jsi si nezkazil víkend. Potkáš hodně lidí, které budeš přesvědčovat, ale oni budou mít svůj názor, který jim nevyvrátíš. Je další diskuse tak trochu ztráta času, protože to stejně udělá historie a někdo mnohem výše. Přeji Ti hezký den ! Já mám další program.

2.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1 RE: konkurence


ČD už dnes nejsou monopol, ale akciová společnost, která se navíc rozdělila na ČD, které se zaobírají pouze osobní dopravou a ČD-Cargo, která je pouze nákladní. Soukromých přepravců u nás již několik je, z nichž nejznámnější je asi Viamont ( nyní společnost OKD).

Nechci nikomu brát iluze, ale znovu je to především boj o lukrativní linky. Vzpomeňme si třeba, jak u nás dopadnul Nerabus, který svého času provozoval také docela úspěšně ( levnější) konkurenční linku Mělník-Praha. Už vidím společnost Student Agency, jak se hrne k provozování linky třeba Mělník- Kokořín-Střezivojice  Smiling .

Obrázek uživatele milk

2.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1 Dáváš příklady,jemně


Dáváš příklady,jemně nazvané zcestné.Musíš dát příklad,kde z důvodu prodělávání ČD zrušily dopravu a nyní ji tam provozuje soukromá společnost.Když už to nevidíš při výletech,tak sleduj TV zpravodajství.

Obrázek uživatele bobiiisek

1 Všechno je to


Všechno je to ksindl a zloděj.Hledí jen co rozprodat a vytunelovat.Chtělo by to defenestraci a tyhle rádoby politiky vyházet z oken!!!