https://www.traditionrolex.com/7

 Po letošní zimě se na trávnících ve značné míře objevila plíseň sněžná | Mělníček.cz - Mělník v pohybu
Tip: Přehledná a stále aktuální nabídka zaměstnání je dostupná zde.

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Po letošní zimě se na trávnících ve značné míře objevila plíseň sněžná

Na trávnících se po letošní zimě objevují změny v podobě různě velkých světlých skvrn.

Jde o tzv. plíseň sněžnou ( Monographella nivalis), která je nejrozšířenější a nejzávažnější chorobou trávníků v České republice. Plíseň sněžná se projevuje nepravidelnými skvrnami různé velikosti, které bývají velmi často doprovázeny bílým nebo narůžovělým zabarvením. Travní drn je zahnědlý, nadzemní hmota je většinou odumřelá, regenerace je velice špatná. K rizikovým faktorům patří zejména rosa na trávníku, sníh, neodklizená organická hmota na trávníku, apod. Po letošní zimě jde jednoznačně o důsledky zimy, kdy prosincové teploty byly vyšší, pak došlo promrznutí a následovala výjimečná sněhová nadílka. Pod sněhem došlo k mírnému odmrznutí slabounké vrstvičky půdy a vytvořily se tak optimální podmínky pro rozmnožování této plísně.

Jak potom ošetřit poškozený trávník?

Nutno zdůraznit, že trávník poškozený plísní sněžnou jen velmi obtížně regeneruje. Následně jsou pak odumřelá místa osidlována nevhodnými plevelnými druhy. Proto je potřeba

ihned po roztátí sněhu rozhrábnout či odstranit „krtince“, vyhrabat zbytky listí a odstranit nežádoucí odpad z trávníků. Ihned po roztátí sněhu aplikovat fungicidy proti plísním a použít tzv.“startovací“ hnojení rychle působícím dusíkatým hnojivem.

MVDr.Ctirad Mikeš, vedoucí Odboru životního prostředí a zemědělství MÚ MělníkMěsto - z radnice

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

1 objevilo se i něco jiného.....


Je fajn, že se z článku dozvídáme tak odborně vysvětlený problém, který se objevil na trávnících v Mělníku, proto si dovolím poznamenat, že se po zimě taky objevily i jiné věci a to psí výkaly, které byly pod sněhem pěkně uloženy a zmraženy. Chtělo by to více košů s pytlíky na výkaly, třeba na celé Sportovní a v okolí jsem neviděl jediný?!?

1.1 Slovany taky nemají ani


Slovany taky nemají ani jeden. V Kíku jsem nakoupil za 30Kč balení igelitových sáčku na hovínka. Jsou to 3 ruličky asi o 30 sáčcích. každej kdo má pejska by se o něj měl postarat i když je venku. Jen bych poprosil o vodítka na sídlištích. myslím že všude na Mělníku se dá dojít do parku nebo lesíka kde se dá pejsek pustit aby se vyběhal a na to denní venčení u paneláku snad na vodítku vydrží. ebo jsem jedinej kdo to tak bere?

 

Magnet172


https://www.traditionrolex.com/7