Tip: Máme přehled co se kde šustlo! Buďte v obraze!

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Blokové čištění Mělníka začne v dubnu

Blokové čištění je jarním generálním úklidem města. Jednorázově odstraňuje nečistoty a posypový materiál po zimní údržbě na místních komunikacích a chodnících po městě. Blokové čištění je rozděleno do oblastí podle čtvrtí města. Souběžně se strojním úklidem bude na stejných úsecích prováděno i ruční čištění. Vždy týden před vlastním čistěním jsou v ulicích rozmístěny dopravní značky, které řidiče informují o tom, kdy nebude možné na daném místě parkovat. Po celou dobu technické služby úzce spolupracují se strážníky městské policie, kteří připravují pro mechanizaci technických služeb ulice, náměstí a ostatní prostranství tak, aby parkující vozidla nebyla nežádoucí překážkou. V roce 2009 se městské policii podařilo uzavřít výhodnou dlouhodobou smlouvu na odtah vozidel. Tato služba byla využita právě při blokovém čištění, kdy i přesto, že se strážníci pokoušeli vyrozumět majitele překážejících vozidel, muselo být přistoupeno k 66 odtahům. V jednom případě se takto podařilo nalézt vozidlo v celostátním pátrání, které bylo následně předáno majiteli.
 
časový postup prací v jednotlivých oblastech – po ulicích (vždy v čase 7:00 – 14:00 hodin):
 
  1. Oblast centrum města, sídliště – Střed
Jako odstavnou plochu pro přeparkování lze využít nehlídané parkoviště – na Vrázově vyhlídce.
 
Pondělí – 12.4.
Tyršova, Nová, Jar.Seiferta – jen část od nám.Karla IV., nám. Karla IV včetně parkoviště, parkoviště na Vyhlídce, Nad Soutokem, Anny Bayerové.
 
Úterý – 13.4.
Kněžny Emmy, Jiráskova, 17.listopadu, Macharova, Českobratrská, Sadová, Zborovského náměstí.

Středa 14.4.
Krombholcova, Fibichova, parkoviště u obchodních domů, Kpt. Jaroše, 28. října, , Havlíčkova, U Sadů, Nad Šafranicí, Ve Vinicích.
 
Čtvrtek 15.4.
Rohelova, Dvořákova, U Cihelny, Příčná.
 
2. Oblast sídliště – Rousovice
Jako odstavnou plochu pro přeparkování lze využít nehlídané parkoviště – u Skleníku.
 
Pátek – 16.4.
Nemocniční, Čechova, Sokolovská, O. Wenzela, M. Kopeckého, Revoluční, parkoviště před Skleníkem

Pondělí – 19.4.
Studentská, Dukelská, Jezdecká, nám. Swierczewského

Úterý – 20.4.
Veslařská, Sportovní, parkoviště a komunikace za pizzerií, parkoviště – u dětského hřiště
 
3. Oblast sídliště – Slovany
Jako odstavnou plochu pro přeparkování lze využít nehlídaná parkoviště na sídlišti Slovany vždy ta, na kterých nebude ten den prováděn úklid.
 
Středa – 21.4.
komunikace a parkoviště od ul. Ve Žlábkách, Ruská, Bulharská, Rumunská, Lužická, Jugoslávská, parkoviště od ul.Jugoslávská, ulice před MŠ, Italská

4. Oblast sídliště – Podolí
Jako odstavnou plochu pro přeparkování vozidel lze využít nehlídané parkoviště – Na Svini.
 
Čtvrtek – 22.4.
Zádušní + parkoviště, Heřmanova, Ppor. J. Horáčka, V Kopci, Smetanova, Fügnerova, Vlasákova, Nezvalova
 
5. Oblast sídliště – Pivovar
Jako odstavnou plochu pro přeparkování vozidel lze využít plochu u ul.Bezručova a ploch, na kterých nebude prováděn úklid.
 
Pátek - 23.4.
Na Podhoří, Pod Vrchem, Františka Kriegela, Bezručova II.(nové sídliště), Vodárenská, Bezručova, Nad Pivovarem – včetně parkoviště

Pondělí – 26.4.
Pivovarská, Kosmonautů, parkoviště u ul. Bezručova – Pivovarská, Legionářů – spodní část od ul.Tyršova, nám.Palackého

6. Oblast – Pšovka a Mlazice

Úterý - 27.4.
Čertovská, Panešova, Komenského, Na Průhoně, Sokolská, Baráčnická, Na Ráji
 
Ostatní ulice které nejsou v rozpisu, budou uklízeny stejným způsobe. Jedná se o oblasti se zákazem stání nebo zastavení, nebo kde neparkují vozidla.
 
Technické služby města Mělníka


Město - z radnice

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

2 nevím, nevím


co jako chtějí uklízet v ulici 17. listopadu. Ta ulce vypadá jak po válce. Člověk by alespoň očekával, že po skončení prací bude uvedena do původního stavu. Místo toho je silnice v naprosto dezolátním stavu, chodníky zcela zničeny. ale aby se neřeklo, že se dočkáme rádoby opravy ve formě záplat a chodníků radši nikdy, protože na ty už nic nezbylo. hold máme smůlu, že touto ulicí nechodí zrovna davy turistů, tak se musíme spokojit s druhou kategorií.

Obrázek uživatele elkos

2.1 vzpomela jsem si na Zizkov


Gita

Byla jsem parkrat na Zizkove za manzelem v praci a kazdej den se ulice plnili psima lejnama,ale vsude proste to bylo.Urcite jste tam take byli nekdo.

1 A co třeba nahnat


A co třeba nahnat nezaměstnané aby uklidily i to co není jen na silnici? Na trávníkách je toho přece jen stále dost. Nebo nemáme dlouhodobě nezaměstnané co pobírají dávky a jiné peníze?

 

Magnet172

Obrázek uživatele elkos

1.1 myslis?


Gita

nenazenou ,nemaj kam,neni prace,stali zamestnanci v tech. sluzbach co uklizaji ,jich je malo a nemeni se na toz zamestnat celej pracovni urad.

1.1.1 Nemaj kam? At na Slovany


Nemaj kam? At na Slovany přivezou pár popelnic aby tu pro 4 paneláky nebyly 4 popelnice a můžou rovnou uklízet dva dny i po celém sídlišti.  Takže mají kam, mají práci a urcitě je i koho. Nevím jak je to na jiných sídlištích ale určitě by se hodily i jinde ne?

 

Magnet172

Obrázek uživatele elkos

1.1.1.1 pracak nenabidne uklid - neni misto


Gita

tak jsem to myslela ,jinak,ze lidi chtej jit klidne uklizet pry si dokonce v techn. sluzbach vydelaji 6.000 mesicne coz je pro Melnicaka dobre ,kdyz nemusi dojizdet.

Samozrejme neporadek by byl ale pracovni urad tyto pomocne prace nema v nabidce ,nejsou volna mista a nepotrebuji tolik lidi na uklid,dokonce je to sezoni.Ted v breznu se ma chodit uklizet,ale pujdou tam lidi co tam pracovali pred sezonou tzn. spise obyvatele azylovych domu a take nekteri z pracovniho uradu ,ja jich videla vzdycky tak do 10 lidi ,jo kez by na Melniku bylo vice prace,hned by se obcanum ulevilo od prazdnych kapes.

Ja si pamatuji ze za socialismu,kdyz jsem byla mala nebo nactileta,tak jsme delali brigady venku treba Vranany,Luzec a okoli a normalne jsme trhali jahody do kosiku a dostali jsme urcity obnos za kilo a nebo jsme trhali jablka a bez a take jsme to davali do sberny za kilo ,kdyz jsme dostali 200 kc byli jsme radi ,ze mame 40 kc na vstup na diskoteku a dneska vubec takove brigady uz nejsou ,jahody si trhame pro vlastni potrebu

firma v Luzci uz snad ani sber jablek a bezu ani nenabizi.

A tak krasne se tam dalo pri praci na slunicku s detma relaxovat a pritom vydelavat. Laughing out loud

ted nevim jestli tam mam pravopisnou chybu ,ale snad jste pochopila co jsem tim myslela s tema brigadama.