https://www.traditionrolex.com/7

 Bleší trhy na Mělníku | Mělníček.cz - Mělník v pohybu
Tip: Přehledná a stále aktuální nabídka zaměstnání je dostupná zde.

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Bleší trhy na Mělníku

 

Po vzoru velkých turistických destinací typu Amsterodam nebo Praha jsme se rozhodli (za podpory města Mělníka) uspořádat na Mělníku „bleší trh". Že nevíte, co to bleší trh je, co obnáší, jaká jsou jeho pravidla? 

Bleším trhem rozumí se většinou prodej drobných i větších předmětů každodenní potřeby, ale také různých sběratelských zajímavostí. Oproti jiným druhům nákupu z druhé ruky ale v tomto případě nenakupujete od prodejce - překupníka, ale nejčastěji přímo od majitele věcí. Takovýto prodej bývá v našich zemích označován nejčastěji jako „bazárek". Oblečení po dětech, které už odrostly, starší, ale funkční skateboard, keramika po babičce, staré hračky, pohlednice a odznaky, případně zajímavé předměty, o kterých už ani netušíte, k čemu původně sloužily... Jistě vás napadne sto dalších předmětů, které by se daly takto prodat.

Tak tedy: akce se koná 17. dubna od 9 do 17 hodin. Organizátoři budou na místě už od 8 hodin, takže prodejci mohou přicházet už od osmi.

Co se nesmí prodávat, je uvedeno v pravidlech blešího trhu, jde hlavně o předměty nebezpečné. 
Celá akce se uskuteční na parkovišti u městského úřadu, které bude tuto sobotu mimořádně pro parkování nepoužitelné. Poplatek je stanoven na 50 korun za jedno políčko 1x2 metry, plánek blešího trhu najdete tady. Místa si lze zamluvit již teď na telefonním čísle 774 058 382 nebo mailem na marketa@zelvi-doupe.cz. Kdo dřív příjde, ten bude mít lepší místo. Domluvte se proto s kamarády, abyste mohli mít místa vedle sebe a objednávejte...

Z výnosu z těchto poplatků bude kromě propagace, organizace, závěrečného úklidu a jiných provozních výdajů financováno divadelní představení pro děti, které se uskuteční ten samý den od 16 hodin na dvorku v Želvím doupěti v Ostruhové ulici.
Bleší trh se bude konat i následující dva měsíce, vždy třetí sobotu, a to od 9 do 17 hodin. Pokud bude zájem prodejců i nakupujících, budou pořádány blešáky i nadále.

Na prodejce i nakupující se už teď těší organizátoři bleších trhů, občanské sdružení Přátelé Želvy o.s.Ostatní

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".
Obrázek uživatele 603

2 . .mám rád bleší trhy a burzy!


 . .těším se , že zas letos budou, mám připraveno spoustu věcí, které jsem původně plánoval dát sem do inzerce ,ale to by bylo rozepisování a jsou to věci, za které dostanu stejně par korun, akorát vím , že to fakt nechci vyhodit, třeba mřížku na chladič starého wartburu,když mám tatru, lyže, když jezdím na skibobu, říkám si, snad to někomu prospěje . .jsem takový prodavač amatér . .

 . .já to mám jako zábavu, když nakupuju hledám poklady a zapomenuté věci,jenž už se nevyrábí a někdy chybí-třeba silné žárovky nebo foťáky na film . .

 . .někdo se stydí vytáhnout staré krámy ze sklepa či půdy, i když jich tam má nasyslených a vlastně to na nic nepotřebuje, jen je to na obtíž, někdo zas tyto předměty kupí a dál prodává,čímž se snaží vydělat,někdo je sběratel a vidí v tom přírůstek do sbírky .. 

. .tak doufám , že přijdu na jaře ráno na tu louku, s dvoukolákem vrzajícím pod tou tíhou,po kapsách tvořiče dobré nálady a rozložím kempový hliníkový stoleček se šachovnicí,s nímž jsme byli v Jugoslávii,dám na něj dědovy brýle a album známek,karafu na víno, primus,francouzáky,šlajfky,heligonku,ešus,čutoru,šábry,hylzny,drátěnou lodičku a kočíčku,kandaháry,zvětšovák  . .a tak . .a někdo si něco koupí za dvacku nebo kilo-plechové letadlo levněji nedám!

 . .budou letos?

Obrázek uživatele Markéta Želva Přerovská

2.2 trhy


termíny trhů na náměstí Míru jsou pro letošek opět na http://www.melnickefarmarsketrhy.cz/, první blešák k nim přifařený bude 21. dubna.

 

Termíny Mělnických farmářských trhů pro rok 2012

7.4.2012         1. Mělnické farmářské trhy

21.4.2012       2. Mělnické farmářské trhy

5.5.2012         3. Mělnické farmářské trhy

19.5.2012       4. Mělnické farmářské trhy

2.6.2012         5. Mělnické farmářské trhy

16.6.2012       6. Mělnické farmářské trhy

30.6.2012       7. Mělnické farmářské trhy

14.7.2012       8. Mělnické farmářské trhy

28.7.2012       9. Mělnické farmářské trhy

11.8.2012     10. Mělnické farmářské trhy

25.8.2012     11. Mělnické farmářské trhy

8.9.2012       12. Mělnické farmářské trhy

22.9.2012  trhy se nekonají - Mělnické vinobraní

6.10.2012     13. Mělnické farmářské trhy

20.10.2012   14. Mělnické farmářské trhy

3.11.2012     15. Mělnické farmářské trhy

Obrázek uživatele Markéta Želva Přerovská

2.1 bleší trhy


ale to víte, že budou ... jen nechejte ještě chvíli blechy spát, vždyť je venku zima. Smiling

1 Charitativní využítí blešáků


Napadly mě dvě věci v souvislosti s blešími trhy.

1. Možná by nějaká nezisková organizace měla zájem prodat zboží a vydělat si tak na svou činnost. V tom případě bych uvažovala o tom, že bych jim nějaké věci věnovala. Upřímě - na prodávání nejsem zrovna talent a když by to někomu pomohlo, tak budu radši dárce.

2. Na burze dětského oblečení v DDM je zároveň vždy sbírka, takže všechno neprodané zboží, které si prodejci nevyzvednou, propadá ve prospěch této sbírky. Vím, že se momentálně pořádá sbírka na Sociální šatník. Bylo by tedy možné během blešáku nebo těsně po něm odevzdat neprodané zboží na tuto sbírku?

Obrázek uživatele Markéta Želva Přerovská

1.1 Sociální šatník


Radko, dáte-li mi kontakt na Sociální šatník, mohu to s nimi domluvit, v tom nevidím problém, akorát jestli se jim pro věci bude chtít přijet v sopbotu v podvečer na náměstí... Ale to bych s nimi domluvila, nápad dobrý.

Co se týká neziskovek, zatím se nikdo neozval, krom toho, že sami Přátelé Želvy tam budeme mít jeden stáneček s nějakými věcmi, jejichž výtěžek poputuje na dětská divadla. 

Ale že bychom plánovali brát do takového prodeje věci od lidí, zatím nevím, aby z toho nebylo něco jiného, než co to mělo být původně.

Co takhle Kašpárek?

1.1.1 Re: Sociální šatník


Kontakt nemám, vím o té sbírce jen proto, že se sbírá u nás ve školce.

Máte pravdu v tom, že by blešáky neměly ztratit původní záměr, hlavně doufám, že se chytne, moc se na to těším.

Co se Kašpárka týče, myslím, že to pro nás bude i tak dost náročné, když se budeme u prodeje střídat, aby to naše děti vydržely, takže v tom budeme mít chaos i tak. Smiling


https://www.traditionrolex.com/7