Tip: Uvítáme nové uši a oči. Staňte se zvědem serveru Mělníček.cz! in[email protected]
Muzeum M

Policisté kontrolovali ubytovnyDne 24. března 2010 bylo ve večerních hodinách v teritoriu okresu Mělník vyhlášeno policisty bezpečnostní opatření s pracovním názvem „Vetřelec“. Opatření bylo zaměřeno zejména na pátrání po osobách a věcech pocházejících z trestné činnosti, monitorování osob nacházejících se v různých ubytovacích zařízeních s přihlédnutím k případnému výskytu kriminálně závadových osob. V případě ubytovaných cizinců bylo zjišťováno, zda dodržují pobytový režim a mají platné doklady.

Akce se zúčastnilo 45 policistů z Územního odboru PČR Mělník a to jak z pořádkové policie, tak i služby kriminální policie a vyšetřování. Na akci spolupracovali policisté ze služby cizinecké policie Praha, kteří při opatření použili i své mobilní pracoviště (Schengenbus). Dále policejní psovodi a na území města Mělník se akce zúčastnili i městští strážníci.

Policisté zkontrolovali celkem 6 ubytovacích zařízení na Mělníku a přilehlém okolí. Bylo zkontrolováno 143 ubytovaných osob. Jedna osoba byla při opatření zajištěna. Jedná se o osmatřicetiletého cizince, který byl kontrolován v ubytovně na Mělníku a při jehož lustraci bylo zjištěno, že nemá platné vízum pro pobyt v České republice. Cizinec byl umístěn do policejní cely a odtud bude předán cizinecké policii k dalším úkonům.Zpravodajství