Tip: Nemáte se jak dostat domů? Pomůžeme vám zde.
Muzeum M

Trojice zlodějů odhalenaDva muži z Mělnicka ve věku jednadvacet a šestatřicet let a jejich šestadvacetiletý kumpán z Prahy – venkov v době od července do září roku 2009 spáchali na Mělníku sedm majetkových trestných činů. Rozsah jejich protiprávní činnosti byl velmi široký, jednalo se o krádež motocyklu, krádeže věcí z pozemku a garáže u rodinných domů, vloupání do sklepa. Stranou jejich zájmu nezůstalo ani zaparkované vozidlo nebo restaurační zařízení, do kterých se vloupali.

Trestnou činnost páchali většinou ve dvojicích, dva případy jdou na vrub podezřelého muže z Prahy – venkov. Tento výtečník mimo jiné v polovině měsíce srpna 2009 poškodil část zděného oplocení areálu firmy na Mělníku, ulice Řípská. Poté vnikl na pozemek společnosti a odtud odcizil větší počet hliníkových odlitků, které zde byly uložené. Svým jednáním způsobil firmě škodu ve výši zhruba 325.000,- Kč. Povedená trojice způsobila svým jednáním poškozeným souhrnnou škodu ve výši cca 405.000,- Kč.

Mělničtí kriminalisté se dostali na stopu výše uvedených mužů v průběhu února a března letošního roku. Všem třem poté policejní vyšetřovatel předal usnesení o zahájení trestního stíhání pro trestné činy krádeže, porušování domovní svobody, neoprávněné užívání cizí věci a poškozování cizí věci, za které je možno uložit v jejich případě trest odnětí svobody až na tři roky.Zpravodajství