https://www.traditionrolex.com/7

 Skatepark v Mělníku bude. | Mělníček.cz - Mělník v pohybu
Tip: Nemáte se jak dostat domů? Pomůžeme vám zde.

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Skatepark v Mělníku bude.


Dne 31.3.2010 Výbor regionální rady ROP Střední Čechy schválil dotaci na skatepark a obnovu hřiště v parku na Podolí. Projekt je nazván jako „Volnočasový areál Mělník“. Celkové náklady jsou 4,8 mil. Kč. Dotace byla schválena ve výši 3,8 Kč. Projekt uspěl mezi pěti, z celkového počtu čtrnácti žádostí. Během dubna, května bude zahájeno výběrové řízení na dodavatele a podepsaná smlouva o poskytnutí dotace. Realizace akce by mohla začít v letních měsících.

Projektem vznikne hřiště pro skate a BMX kola se zpevněnou plochou cca 11,4 x 23 m s umístěním 8 herních prvků (quaterpipe, flat bank, handdrailbox, funbox, large streetpine, roll-in, grindrail, stand grindrail). Skatepark bude umístěn v lokalitě parku Podolí, přímo za nákupním centrem Tesco. Tím budou maximálně eliminovány rušivé vlivy budoucího provozu. Použitý povrch pro skate se prezentuje tichým provozem.


Projektem bude dále obnoveno stávající sportovní kruhové hřiště. Speciální povrch, který bude položen na stávající asfalt, poskytuje vynikající herní vlastnosti. Hřiště bude určeno pro míčové hry (basketbal, volejbal, házená, futsal, nohejbal apod.), raketové sporty (tenis, softtenis, badminton, kriket apod.), hokejové sporty (hokejbal, in-line hokej, florbal apod.).

 

Ing. Veverková Pavla, euromanažerkaMěsto - z radnice

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

9 Tak co po letech?


Ahoj po letech.

Park už stojí na Mělníku 3 roky a mě by zajímalo, jak vidí mělničtí neskejťáci to, co tu vyrostlo a jak moc to prospělo.

 

Hlavně by mě zajímaly nazory těch maminek, které se hádaly ohledně dětí a nikdy tam s žádným nebyly.

Dále na to, jak to bude pěkné a bezpečné místo, když se tam schází pořád nějaká verbež, dělá bordel, obtěžuje...

Dál na snahu lidí, kteří i přesto, že vyrostlo místo skateparku dětské hřiště, se snaží pořádat akce, na které ale závodníci kvůli "rozmanitosti" parku nejezdí.

 

Díky za odpověďi a klidně si přečtu rád i něco od pověřených osob.

8 Toto neni skatepark! To je


Toto neni skatepark! To je vostuda mělníka.... Ale co už sme se docela i smířily s velikostí a počtem překážek... ale přeci neni normální že se to dělá na tak malý ploše!!!! je to namačkyný na sobě na tom se nedá jezdit! Proč se to neudělá na větší ploše a pak se to časem třeba rozšíří... vždiť je za tescem hora místa nevyužitého. Pokud bude ten park takový jaký ho plánujete postavit.... tak my tam jezdit nebudume! To si radši budeme jezdit dál městem... Podělaný Beřkovice.... vesnice budou mít lepší park než náš Mělník.... do kterýho jezdí turisti z ciziny apod. A pokud de o bezpečnost "dětí" tak jak to asi chodí ve větších městech kde mají parky na jiné úrovni.... praha...pardubice a plno dalších, prostě je tam někdo kdo dohlíží že má každý helmu... a můj názor je že skatepark neni dětské hřiště... Jezdí se v něm adrenalinové sporty a každej kdo jezdí na skate nebo na BMX tak počítá stím že je to občas nebezpečné.... a všichni dobře víme co můžeme zkusit a co ne....

8.2 Souhlas... tohle neni


Souhlas... tohle neni park, to je plechem nacpanej obyvaci pokoj. Opravdu se musim smat, kdyz vidim, co si dneska ty firmy dovoli vubec stavet Laughing out loud Taky bych doporucil osobe (osobam), ktere tohle to na meste schvalili, aby se polili hlavy vodou a dali si par kolecek, aby se probrali.

Ty vole, tohle je takovej tunel, ze to neni hezky. Jeste se chlubi tim, ze mesto ma skatepark, lol. Byt starostou, tak za tohle padaji hlavy... mno, hlavne bych nedopustil stavbu podobne sarady. Pokud si chce mesto ziskat krapet ucty zpatky, nechte tohle hristatko tem detem a postavte nejakou betonou street plazu vedle na ty louce.

8.1 Microskatepark.


Sice tomu moc nerozumím, ale jak to tam pomalu vzniká, tak jsem si hned říkal, že je to nějaký maličký... aby se tam vůbec někdo do toho skejtparčíku vešel Smiling Začínám pochybovat o tom, jestli to vůbec bude k nějakému užitku. A k tomu to (včetně tedy toho hřiště dál), bude stát skoro 5 milionů. Nechápu. A jestli firma Šnajdr umí stavět skejtparky, to už nechám na ostatních Smiling

8.1.1 Firma


Přežil bych všechno, ale pořád nemůžu pochopit, proč byla vybrána jiná firma, než ta, která se na sk8parky specializuje (Mystic) -.-

8.1.1.1 pochopíš ,


když se podíváš , kdo seděl na radnici v době zadávaní projektu a kdo stavbu prováděl.Přeci ty prachy - a nebylo jich zrovna málo - nedají někomu cizímu , byť sebelepšímu odborníkovi.A že výsledek stojí za bačkoru ? Na to si bohužel tady na Mělníku musíme zvyknout  . Viz "oprava" části chodníku  vedoucího od semaforu na Pražské směrem do parku.

8.1.1.1.1  když sem to říkal tak


 když sem to říkal tak mě půlka města kamenovala se slovy že to bude super a jak tam budou furt a nevím co ještě Smiling

 

Jediné co se na tom povedlo je to kruhové hřiště.

Obrázek uživatele Alena

7 Skatepark


Hádáte se o blbostech.Je dobře že skatepark bude,a fandím tomuto projektu.Tady jde hlavně o bezpečí dětí kteří zatím jezdí po ulicích-Kdo má děti ten to pochopí.

7.3 To nejsou hádky o


To nejsou hádky o blbostech. Bezpečnost pro děti neřeším, to je samozřejmost. Jen řeším to, že Mělník je město velké s dobrou strategickou polohou a stavbou tohoto parku se sice bude kde dát jezdit, ale konání závodů si moc představit nedokážu. Spíš jsem čekal něco pořádného, typu:

http://fiveramps.com/index.php/cs/betonove-skateparky/90-cesky-tesin

Je to skoda...

7.2 To je ale dalsi minus.


To je ale dalsi minus. Skatepark je urcen lidem, kteri jizdu ovladaji. Dokazete si predstavit deti, ktere se tam snazi vydrapat nahoru, hrají na bruslich na honenou... Deti jsou pro skateparky zlo, prekazeji a kdyz se pak nekdo ozve na adresu rodicu, ohen je na strese.

Sice tam jiste bude vyvesena cedule s pravidly provozu parku, ale kdo ji bude respektovat, to jsem zvedav.

Abych zase nebyl takovy, tak dopoledni hodiny jak o vsedni dny, tak o vikendy jsou pro deti idealni dobou, kdy se tam mohou projet, naucit se ovladat svuj sportovni prostredek a pak teprve mohou chodit sportovat za plneho provozu a uz nebudou prekazet, protoze se nauci kudy kam jezdit, na co davat pozor atd.

Je taky na samotnych rodicich, jak se k tomu postavi a jak budou budouci generaci "alternativnich" sportovcu vest k slusnemu chovani a opatrnosti v parcich.

7.2.1 mas pravdu jezdim na kole


mas pravdu jezdim na kole bmx 4 roky a zažil jsem kolikrát že se něco stalo jenom kvůli tomu že tam dítě vlítlo

7.1 Tohle mě fakt pobaví


..., když někdo přesně ví, co jsou blbosti, a co je důležité Smiling. Proti skateparku nic nemám. Viděl jsem ve městě skaťáky snad jen na dvou místech a je to už dávno. Scházeli se u školy na Pražské ulici, nebo na Karlově náměstí u obchoďáku, kde jim vyhovovaly ty schody. Jak dalece je toto bezpečná zábava nemohu asi posoudit ( myslím, že není). Jedno ale posoudit mohu a jsem zvědavý, jak to bude trvat dlouho, než ho někdo zničí, jako třeba to oplocené kombinované hřišťátko za pojišťovnou, kde byly nějaké ty koše a branky. To je vůbec takový divný park nepark, na který akorát každý z mnoha důvodů nadává. ( málo stromů, žháři, sprejeři, vandalové, opilci, otravové, překrmování nutrií, myši, bordel, psí výkaly, nedostatek laviček, holý prostor, jedno hřiště zaniklé, dětské hřište občas poničené,občas kravál, chybějící lávka k Evě, a restaurace Pojišťovna si dodnes nenašla tvář v tak zajímavé lokalitě ( balkon a smrčky), aby přitáhla lidi... )

6 Humus.


Tento článek je o nějakém skateparku a sportovních aktivitách vůbec. Myslím, že tam, kde řeší tyto aktivity, jsou přece jen někde trochu jinde a dál, než tady na Mělníku, kde máme problém s docela obyčejným parkem, zejména tím u autobusáku, či Teska. Nezlobte se, ale mě už mnohdy nebaví se bavit o vandalismu, psích výkalech a obtěžujících pobudech. Je smutné, když se maminky s kočárky bojí, nebo štítí do takových míst jet a není síly, která by to nějak změnila k lepšímu.

Na Mělníku jsme si už pomalu zvykli, že nejdříve musíme vědět co chceme, a pak, kam za tím jet. Dolní Beřkovice jsou vlastně díky lávce přes Labe mělnickou čtvrtí, a prý je tam skatepark. Kdo se chce zase pořádně projet na kolečkových bruslích, tak prý jezdí ke kanálu do Račic, kde je několikakilometrový asfaltový ovál kolem kanálu. V Ústí na Střekově, v jižní Praze u Vltavy a možná i u Poděbrad se malují někdy i na asfalt pruhy, kde je určen pruh pro pěší a kočárky, a pruh pro kola a bruslaře. Nechtěl jsem se k téma, jako laik vyjadřovat vůbec, ale můj povrchní pohled mi říká, že to skaťáci za opravdovým skatem nemají tak daleko, a mělnická radnice by kromě těch hlavních témat ( obchvat, revitalizace, turistický ruch- podzemí atd.) měla popřemýšlet o vyřešení situace v parcích a dole u Labské stezky. Přece není normální, aby se neustále opravovaly nějaké zdevastované věci. To pak není rozkvět našeho města, ale permanentní obnova na úkor slušných a podrážděných občanů.

6.2 skatepark


Moc tomu nerozumím, ale ten skatepark v Beřkovicích mi připadá povedenej. U mělnického projektu mě dost překvapilo, že chybí "účko".

6.1 A ještě bych dodal..


..., že sport a pohyb je zdravá věc, a třeba taková jízda na kole nás zdravě unaví a vyplavuje endorfiny ( hormony pocitu radosti a štestí). Proč si třeba za oblíbeným sportem nezajet na kole ?

Tady mě trochu mrzí, že České dráhy zase z nějakého důvodu zrušily na naši trati vagony, kde jsi mohl vézt kolo jako spoluzavadlo. Jel jsem třeba z Kolína na Mělník a víš, kde to bylo Magnete nejlepší ? Na asfaltu od Libice nad Cidlinou, podle Labe až do Nymburka. A opravdu je západní trend asfaltovat cyklotrasy podle řek.

6.1.2 Zda se můžu přít, bude


Zda se můžu přít, bude se přít Smiling Zhruba před dvěma roky jsem pracovně strávil v Německu necelý půlrok. Hlavně jsem se pomotával v Bavorsku v tamní CHKO Altmühltal. Cyklostezky, jak už jste zde uvedl je to prošpikováno. Hlavně kolem řek a tam, kde řeka není, vede stezka za křovím či za políčkem a kopíruje silnici. Teď k té při. Je fakt, že jsem tam neviděl ani metr asfaltové cyklostezky, všude byla tvořena pomocí písku a kamínků, prostě krásná, rovná, 3 metry široká polňačka. Jediné místo, kde jsem viděl asfaltovou cyklostezku, je na severu z Děčína do Bad Schandau.

Hezký den

6.1.2.1 Ale jo,


věřím. Já viděl asfaltky v cestopisech z Holandska. Na vlastní oči pak v Bádensku a leckde u nás ( Litoměřicko, Nymburk-Poděbrady), a teď prý je asfalt mezi horkovodem u Vrbna a komorami v Hoříně. Je to různé. Dobrá připomínka. Také přeju hezký den.

6.1.2.1.1 Nechápu


proč si tvůci cyklostezek myslí, že cyklisté touží jezdit po asfaltu. Já sám jsem cyklista, ale jízdu po asfaltu v přírodě prostě nikdy nepřekousnu. A asfaltku v zátopové oblasti může vymyslet opravdu jen...

6.1.2.1.1.3 Naprosto souhlasím


...dole s Magnetem.  Je třeba si uvědomit, že všechno má nějakou historii, vývoj a souvislosti.

V Čechách dříve žádná kola s přehazovačkou nebyla a jezdilo se prakticky často po asfaltu. Nejznámnější tuzemské značky byla Eska Cheb a Favorit Brno ?, který měl čtyři ozubená kolečka vzadu. Když se u nás začátkem 90. let minulého století objevila horská kola, tak  si mnoho lidí řeklo, že přece nejsme nikde v Alpách, abychom nutně museli kupovat horaly a plně postačí treckingová kola, která jsou jakýmsi křížencem mezi silničáky a horaly. Jenže se začali budovat různé cyklotrasy v terénu, provoz na silnicích houstnul a začal se zde objevovat nový trend, kterým byla jízda v terénu. V Holandsku jezdí plno cyklistů nejrůznějšího věku po rovinaté zemi, zejména kolem řek, vždy tu byl určitý trend budovat rychlé a pohodlné trasy zejména kolem řek, které mají širší využití a tak tu vítězil asfalt.

U nás se objevuje asfalt podle řeky Labe a je to naprosto v pořádku. Vždyť je to vlastně dálková cesta. Představte si to utrpení ( aspoň před několika lety), když jste jeli z Mělníka podle Labe na Kly, dál na Kozly a chtěli jste jet pitomých 30 kiláčků do Staré Boleslavi. To jsem v Kozlech trekinga směroval na silnici, protože byl člověk vyklepaný z cesty, a pak, tam se dá jet třeba 80 i 100 km v pohodě.

Je nutno vidět, že se jedná o několik druhů zájmu a je třeba to promyslet. Znám cyklisty, kteří řádí v terénu na horalech někde v lese kousek za Mělníkem, až někdy vlastně i devastují přírodu a mohou ohrozit chodce, a pak tu jsou zase ti, kteří se rádi projedou po pohodlné cestě a chtějí toho co nejvíce vidět ( nejen les), co nejvíce najet a  co nejdále se vzdálit. Nelze činit jednoznačný závěr jen proto, že nás baví někde skákat na kole přes boule z hlíny a vrhat se ze svahu dolů, nebo si naopak navozovat nadšení tím, že vyšlapu nějaký kopec. Je to velmi rozmanité a myslím, že  do roviny a k velkým řekám, kde se opravdu i jezdí dálky je ten asfalt rozumný a nejen tam. Naopak, dovedu si představit v členité krajině úseky, kde si užije ta druhá skupina zájemců.

6.1.2.1.1.3.1 Kdo tu píše o


Kdo tu píše o řádění na horalech v lese? Já jsem přesně ten cyklista, který jezdí dlouhé trasy a žádné singletreky. Ale s asfaltem v přírodě se nikdy nesmířím. A že budu mít trochu naklepaný zadek? Nejsem z cukru! Ne, že to někomu bude vadit, ale na cyklostezce u Vrbna mě už nikdo neuvidí. I když možná ano, však ona bude stačit jedna povodeň...

6.1.2.1.1.3.1.1 Celkem jedno.


Dobře, to je také názor. Když pojedete z Litoměřic do Ústí, tak zjistíte, že po obou stranách Labe je trať, silnice, převážně asfaltové cesty, nebo aspoň s pevným povrchem a nejinak je tomu třeba v Praze. Myslím, že víc je těch, kteří si to v takových frekventovaných oblastech pochvalují a to využití je pak širší. Kvalita asfaltu ? Kvalita běžných vozovek ? Jak to dnes vlastně vypadá Smiling ?

6.1.2.1.1.2 Jak kdo...


Je nutné myslet trochu v souvislostech. Co třeba ty spousty lidí na bruslích, nebo vozíčkáři? Když už se dělá cyklostezka, měla by být univerzální.

6.1.2.1.1.2.2 Me pripada, ze jsou tady


Me pripada, ze jsou tady lide, kteri premysli a naopak lide tupi. Co ma sakra delat bruslar nebo vozickar na cyklostezce???

6.1.2.1.1.2.2.1 :-)


Možná úplně to samé co cyklista. Relaxovat, odpočívat, sportovat, bavit se... Na okraj bych připomenul jedno moudro z mého oblíbeného filmu Forrest Gump: "Pro hloupého každý hloupý".

6.1.2.1.1.2.2.1.1 O hlouposti nepadlo ani


O hlouposti nepadlo ani slovo mily genie Sticking out tongue Tupost byla to slovo, tupost !!! Mozna to slovo cyklostezka ti napovi bliz svym nazvem. Urcite bych chtel jet na kole, makat jak blazen, pred sebou jeste X kilometru a potkavat rodinky s detmi na bruslich nebo vozickare, uplne stejna volovina jako deti ve skateparku ;-)  Ne ze bych byl proti sportovnimu vyziti rodin s detmi ci lidi upoutanych na kreslo, ale na to jsou prostory jinde... Pokud ne u vas, u nas ano. Btw. Forrest Gump je oblibenym filmem zhruba 90 % obyvatel...

6.1.2.1.1.2.2.1.1.2 Jen bych se zeptal...


..... Urcite bych chtel jet na kole, makat jak blazen, pred sebou jeste X kilometru a potkavat rodinky s detmi na bruslich nebo vozickare, uplne stejna volovina jako deti ve skateparku .

 

To jako, že by jsi to chtěl valit po rovince skoro 50 km/ hodinu a tak za hodinku a půl být v Ústí nad Labem ?

Nevím, tam mají třeba na Střekově asfalt, je to rozdělené do pruhů, rozlyšené značkami a nikdy nikde si nemůžeš být jistý, že ti tam někdo nevjede, nebo nevkročí. Jako všude. To se ale stane i na nějaké lesní cestě někde na Kokořínsku, kam hlavně jezdí příznivci terénu, kteří si chtějí máknout. Další možnost je v bývalém vojenském prostoru Ralsko, který začíná už za Bezdězem. Tam je sucho, nikde nic, jen les, horko, tam spíš jsou jen cyklisté.

Mimochodem, jakou myslíš, že jezdím podle řeky rychlostí já Smiling ? O 10 víc než ten avizovaný Holanďan a s větrem v zádech a po dobrém terénu o 20. ( nepočítám případné zastávky na focení) Smiling.

6.1.2.1.1.2.2.1.1.1 :-)


Nechci dál zacházet do osobních invektiv. Podle mého názoru nemůžeš využití cyklostezky omezit na kola. Ty jsi třeba zdatný cyklista. A co když potkáš Holanďana na padesátikilovém vehiklu který jede rychlostí 4km/h, nebo rodinku s děckem které se učí na kole? Jaký je rozdíl? Mě to přijde stejná blbost jako postavit za x milionů park a nepustit tam děti protože svým křikem ruší ty co tam odpočívají. Ty investice jsou obrovské a měly by být využitelné pro maximální počet lidí. Víš třeba jak skvělé je pro postiženého člověka že může vyrazit na takový výlet a nemusí se bát že zůstane někde viset?

6.1.2.1.1.2.2.1.1.1.1 Zase tak zdatny nejsem,


Zase tak zdatny nejsem, ale mam kolo rad a jezdim, kdy to jde, pokud se nevenuju prkynku. Nerikam, ze cyklostezka nenabizi vetsi vyuziti pro sirsi spektrum lidi a uz vubec nemam nic proti tomu, kdyz si chce osoba pripoutana na kreslo vyjet na vylet. Jen tu prezentuju svuj subjektivni pohled na vec, kdy jde predevsim o bezpecnost. Deti ve skateparku urcite nerusi tim, ze krici, ale tim, ze je jejich maminky nechaji pobihat kdekoli a samy si zatim tlachaji o to, o cem zeny tlachaji. Park je prece urcen pro jizdu na skateboardu, in-linech a max pro bmx kola, ne pro deti a pro jejich klouzani se a prekazeni. Dostal jste nekdo nekdy prknem jen tak do nohy, kdyz to nekomu ujelo? Boli to jak cert a ted si vemte, ze takhle trefite to dite, ktery tam vlastne nema vubec co delat. To se to pak vysvetluje mamince, ktera uz ma najednou zajem... Stejne tak jsem to myslel i s cyklostezkou. Stane se nehoda a kdo je vinik? Projizdejici cyklista, kolibave dite, rodic?

6.1.2.1.1.2.2.1.1.1.1.1 Nepochopili jsme se :-)


Já myslel klasický park. Stromy, lavičky a tak. Co se týká provozu na cyklostezce, provoz na ní má svá pravidla, stejně jako provoz na silnici. Ve skteparku je vše jasné. Tam nemají děti co dělat - s tím stoprocentně souhlasím.

6.1.2.1.1.2.1 No tak pokud muzu mluvit


No tak pokud muzu mluvit za bruslare zacatecniky, tak tenhle konkretni asfalt je teda nic moc. Byla jsem vyzkouset ten kousek trasy, ktery je uz hotovy a je tam dost zakernych asfaltovych hrbolu. Nehlede na to, ze ten pekny kopecek na zacatku taky neni nic moc. (Osobne jsem se na nem vymazla Smiling Na druhou stranu, porad je to lepsi nez nic!!! A ze jsem fakt nesika, to je uz muj problem. Jen si nedokazu predstavit, az se tam potka cyklista s bruslarem ... Ale opravdu je fajn, ze je spon neco ...

6.1.2.1.1.2.1.1 To myslíš


To myslíš začátek té stezky hned za zdymadlama?

6.1.2.1.1.2.1.1.1 Myslim ten usek primo ve


Myslim ten usek primo ve Vrbne.

6.1.2.1.1.2.1.1.1.1 Vrbno


Aha, tak to jo Smiling Jak je to prosímtě odhadem tak dlouhé?

6.1.2.1.1.2.1.1.1.1.1 Tak asi tolik k budované cyklostezce


Nevím, kolik je zde informovaných, ale Sdružení obcí Dolní Beřkovice - Hořín - Horní Počaply staví na svých katastrech cykolstezku. Takže kolem toho Labe a Vltavy povede stezka Zelčín (od potrubního mostu) - Hořín - Vliněves - Dolní Beřkovice - Počaply - Hněvice (u tankovací stanice pro lodě výjezd na silnici) (a zpět Smiling). Všude 2,5 - 3 metry asfaltu kolem řeky (vyjma hořínského parku). Financováno z větší části z dotace EU. Dokončení říjen letošního roku. Dalo to hodně práce a ještě i dá, nicméně jsem přesvědčen, že bude hooodně využívaná. Buduje se na několika místech současně, tak jak dovolují podmínky. Proto je třeba kolem Vrbna už asfalt, kterej je zdánlivě krátkej, ale vyčkejte celkem 19,8 km kulturně a bez aut !!! .... Opět se zase vy Mělničáci můžete na něco těšit Smiling

Libor Havlák - zastupitel DB

6.1.2.1.1.2.1.1.1.1.1.2 Aha, tak to je super Z


Aha, tak to je super Smiling

Z bruslařského hlediska jenom škoda toho přerušení v Hoříně

6.1.2.1.1.2.1.1.1.1.1.2.1 ekologové....


ekologové....

6.1.2.1.1.2.1.1.1.1.1.1 Vskutku zajímavé.


Tak to jsem se opravdu ještě nikde v žádném místním médiu nedočetl. No, možná teď koukám až příliš na fotbal a ostatní jde stranou, ale moc tomu nevěřím Smiling. Fakt je, že lávku do Hořína jsem viděl nedávno strženou.

6.1.2.1.1.2.1.1.1.1.1.1.1 Nevím, čemu


Nevím, čemu nevěříš. Ber to jako informaci z první ruky

6.1.2.1.1.2.1.1.1.1.1.1.1.1 No právě.


Chtěl jsem říci, že nevěřím tomu, že by mi to v nějakém médiu uteklo. Když si přečteš místní deník, týdeník, radnici, tak tam asi nic takového není. Čili, tato zpráva je zde na Mělníčku vskutku informací z první ruky. Díky za opravdu zajímavou a důležitou informaci, která je svým významem hodna být zprávou z denního tisku. Jenže... Smiling. No, spíš je to smutné.

6.1.2.1.1.2.1.1.1.1.1.1.1.1.1 Asi Vám to uteklo, neboť


Asi Vám to uteklo, neboť o stezce jsem psala už loni, tehdy ještě za mfdnes. Článek vyšel 28.7.2009.

 

http://mfdnes.newtonit.cz/default.asp?cache=82622

 

Nevím, zda to nebude chtít registraci při vstupu do archivu.

Lucie Zikmundová

6.1.2.1.1.2.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1 Nezlobte se,


.....na mě, ale tohle fakt ne ! Já bydlím na Mělníku, píše se rok 2010, čtu Mělníček, místní deník, občas týdeník, radnici, a právě teď vidím, že se něco děje, a že se tu o něčem diskutuje. Snad nechcete obhajovat nějakým rok starým článkem ,,kdesi" místní média.

Tuhle cyklostezku jsme tu na jaře proprali v pořádné diskusi ( nevím teď kde je, ale našla by se tu- jo, koukám, že je to dole) a rozhodně se nenašel nikdo, kdo by ji byl schopný tady presentovat ( kudy přesně povede). Nejsem zvyklý se přihlašovat někam kvůli přečtení jednoho článku. Tomu autorovi té zmínky ( informace z první ruky) zkrátka děkuji a je to pro mě aspoň částečná informace, která je zkrátka kritická vůdči místním médiím. Ostatně, každý, kdo má nějaké informace, tak tady přece může několika větami seznámit veřejnost, kudy to vlastně povede, ne ?

6.1.2.1.1.2.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1 byla to jen reakce na to,


byla to jen reakce na to, že místní média nepíší...já už o tom prostě psala...že to nedělají tady místní kolegové je jen jejich vizitka. A zase, články, které Mělníček chtěl tady použít si prostě převzal, jako třeba v případě prodeje Zborovského náměstí.  Vaše označení "kdesi" je mfdnes/idnes. A určitě to není obhajoba místních médií.

Lucie Zikmundová

6.1.2.1.1.2.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1 Reakce.


Dobře, kdekdo má dnes nějaké aktivity, nebo je měl a věřím tomu, že jste o tom před rokem napsala článek do novin, které nečtu. Proč ale třeba nevyužijete situace a nevnesete do diskuse trochu světla, jak to tedy s tou cyklostezkou je ( kudy přesně povede) ? Vždyť by Vám byli místní čtenáři tohoto webu vděční. Tedy, aspoň ti, které to zajímá a jsou zaregistrovaní, tudíž diskutující. Takto si trochu škodíte. Čtenář se chce v určitém okamžiku něco dozvědět a je mu mnohdy jedno, kdo se kdy o tom prvně zmínil, když třeba byly věci ještě ve stavu úvah. Jinak přeji pěkný prodloužený víkend !

6.1.2.1.1.2.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.2 zkopíruju Vám teda rok


zkopíruju Vám teda rok staré informace, pokud to k něčemu bude. Kudy přesně povede nevím, je to fakt rok a mohlo se to změnit. A ve stavu úvah to je letos už 18 let. No přečtěte si tedy, jak to bylo loni v létě.

 

28.07.2009 - LUCIE ZIKMUNDOVÁ - Střední Čechy - str. 02
 

Nová cyklostezka povede podél Labe


 

Hořín - Jedna z nejdelších inline stezek a cyklotras ve Středočeském kraji bude měřit bezmála dvacet kilometrů. Dráha protne několik obcí na Mělnicku a bude kopírovat tok řeky Labe.
Sedmnáct let starý projekt, který se měl na počátku 90. let minulého století uskutečnit za finanční podpory elektrárny Mělník v Horních Počaplech, našel nyní podporu v Bruselu. Svazek obcí Cyklostezky, který sdružuje Hořín, Dolní Beřkovice a Horní Počaply, získal evropský grant ve výši 73 milionů korun. „Nyní připravujeme vyhlášení výběrového řízení na zhotovitele, začít stavět se musí nejdéle prvního října,“ uvedl místostarosta Hořína Jan Žižka. Suma za dvacetikilometrovou dráhu nesmí podle pravidel již přiznaného grantu překročit 79 milionů korun.

V hořínském parku se bruslaři musí přezout Tři metry široká cyklostezka s asfaltovým povrchem určená také pro inline bruslaře povede hned vedle řeky Labe. Před sedmnácti lety měla být jakousi ekologickou cestou do zaměstnání, protože v elektrárně pracovaly desítky obyvatel okolních obcí.
Jediným místem, kde bruslaři budou muset být opatrní nebo se přezout, bude zhruba půlkilometrový úsek v hořínském parku. Tam bude na doporučení mělnických památkářů cesta místo asfaltu vysypaná drceným kamenem.
Při stavbě podle předsedy svazku Cyklostezky Petra Fouse vyroste například jeden nový mostek přes vodu v Brozánkách, předělat bude nutné také most přes Hořínský potok. „Tak, aby byl bezbariérový, místo schodů tam bude rampa,“ vysvětlil Fous. Bezbariérová bude celá stezka pro cyklisty. „Nikde nebudou muset slézat a znovu nasedat na kolo,“ doplnil.
Podle hořínského místostarosty Jana Žižky bylo velmi složité získat pro stavbu všechny potřebné pozemky. Vlastníků bylo mnoho. „Smlouvy se ale podařilo podepsat,“ ujistil Petr Fous. Právě on před sedmi lety starý nápad, který v minulosti neuspěl kvůli nevypořádaným majetkovým vztahům a také kvůli neúspěšným žádostem o dotaci, oprášil. Původně měla stezka vést jen ke starému mostu v Mělníku, nově bude ještě o několik kilometrů delší.

Stane se součástí cyklotrasy z Nizozemí na Sicílii „A možná, že do budoucna bude ještě prodloužena až do Lužce nad Vltavou,“ doplnil Žižka. Podle Fouse se stane součástí mezinárodní cyklotrasy z Nizozemí na Sicílii Euronelo 7.
S žádostí o dotace z Regionálního operačního programu uspěly mimo mělnické vesnice ještě Beroun, který postaví cyklostezku nazvanou Po stopách českých králů, Dolní Břežany a Brandýs nad Labem. Nejnovější inline dráha byla letos v dubnu otevřena v Benátkách nad Jizerou, jako jedna ze zatím nejdelších je v kraji uváděna čtrnáctikilometrová trasa z Nymburka do Libice nad Cidlinou. Jezdit na kole i bruslích se dá podél řeky Vltavy, například z Dolánek do Chvatěrub na Mělnicku.
 

Obrázek uživatele milk

6.1.2.1.1.2.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.2.1 Díky


Musím vám poděkovat za tuto informaci.Doufám,že je pro zde tlachající mudrce dostatečná.Oni si stejně najdou jiné téma a budou se i nadále snažit z Mělníčka udělat pavlačovou drbnu.

6.1.2.1.1.2.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.2.1.2 Mám nebo nemám :-) ?


Ty chlape Smiling! Poděkuj hlavně těm tlachajícím pavlačovým drbnám a mudrcům, že defakto přiměli paní Lucii překopírovat její rok starý článek z MF.

6.1.2.1.1.2.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.2.1.1 nemáte zač.


nemáte zač.

6.1.2.1.1.2.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1 Stezka


To víš, tady ji to nikdo nezaplatí a za vděk čtenářů se nenají Smiling ... Já když jsem k tomu hledal informace, tak jsem něco vygooglil, ale moc toho nebylo (jen nějaká usnesení z dotyčných obecních úřadů). No, teď už je to jedno, něco se buduje, snad lidi budou na asfaltu spokojení a nebude tam moc úrazů (kombinace máchajících bruslařů se sluchátky a rozjetých cyklistů nedělá moc dobrotu). Mimochodem, jsem zvědav, jestli za 5 let ten asfalt nazvednou kořeny přilehlých stromů, jako je to na stezce mezi Nymburkem a Poděbrady (hlavně levý břeh Labe), kde je místy krásná vlnovka a bruslaři si libují Smiling

6.1.2.1.1.2.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.2 Ale,


jak se tihle lidé hned čertí viď ? V první řadě je to průser místních médií. ,,Něco podstatného se mi děje pod okny a já žurnalista místního deníku, se to ani nesnažím zjistit a raději napíšu o výletu devátých tříd na konci školního roku Smiling." To je asi pohodlnější. Ono je tady vůbec na Mělníku spousta lidí, kteří by dokázali velké věci ( forma osvěty), ale málokomu se chce zdarma aspoň zhruba něco udělat. ( historici, fotografové, žurnalisté) Na druhou stranu jsou lidé ( amatéři), kteří při troše dobré nálady rádi sesmolí pro radost svou i jiných článek, bez ohledu, zda vůbec někdo reaguje, nebo reaguje kladně, či záporně. V každém případě tento web žije právě z nápadů mnoha amaterských autorů a diskutujících. A jsem moc rád za tento web, protože se tu opravdu něco dozvím a krom toho ještě vím, kam si třeba můžu zajít o víkendu na nějakou akci, nebo, kam nemám chodit posedět.

Za ten okopírovaný článek paní Lucii také děkuji, ikdyž v Nymburce už dávno cyklostezku mají a je ten článek trošku vyčpělý. O to více by se měli žurnalisté místních médií už konečně snažit něco zjistit a něco napsat. A pokud chybí nápady na články a pátrání, tak tady mám jeden tip:

V knize Ludvíka Bohma ,,Okres mělnický", se píše, že v 19. století byl zámek ve výši prvního patra spojený několik let s dnes přístupnou vysokou věží kostela. Opravdu tam je dnes na stěně zámku jakýsi možný pozůstatek Pokusil jsem se zjistit před několika lety od našeho nejstaršího historika pana Purše něco bližšího, a nakonec i od zámecké průvodkyně, ale bez úspěchu. Můžete třeba zjistit něco přímo od pana Lobkowicze a hned je tu něco, co máme přímo pod nosem ( Chodíme kolem toho a nic moc o tom nevíme.)

6.1.2.1.1.2.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.2.1 za sebe-až na podzim


za sebe-až na podzim rozjedeme projekt webů a týdeníků Naše adresa, budeme se snažit uspokojit i Vás Sokratesi. Aspoň dopředu víme, jaké informace lidé chtějí. Za to děkuju.

zik

6.1.2.1.1.2.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.2.1.1 To zní až tajemně.


V každém případě se sluší novému nápadu, či projektu popřát hodně úspěchu.

Jenom na vysvětlenou. Nechci práci žurnalistů nijak znevažovat, ale měli by si trošku hlídat, aby byli, jak se dnes říká in. Vždyť je to jednoduchá logická úvaha. Každého zajímá především taková věc, kterou on sám může dlouhodobě využívat, a zvlášť, když už se mu to doslova buduje pod okny. Pak to ostatní. 

Jinak si myslím, že je trošku škoda, že vzdělaní lidé věnují mnoho času tvorbě knih o našem městě, které se pak prodávají třeba i za 500 Kč. To je samozřejmě dobře, ale jak se říká, spíše pro fajnšmekry a i ti občas přemýšlí, zda toho nemají už na dané téma dost a kam to pořád v knihovně dávat. Chtělo by to nějak zkusit vyvolat zájem o naše město  i u těch, kteří se tu třeba nedávno narodili, aby si k tomu městu uměli najít lepší vztah a aby je upřimně zajímala historie a jeho krásy, či poklady.

V roce 2003 vyšla taková pěkná brožura od Renaty Špačkové ,,Mělnická zastavení I", která má fakt něco do sebe a je škoda, že jsme se nedočkali druhého dílu, který měl být věnovaný tomu vnějšímu prostoru za hradbami. Neubránil jsem se tehdy myšlence, že kdyby se do její tvorby zapojil i nějaký profesionální fotograf, byl by to skvost. To se sice nestalo, ale máme ve městě různé nadšence, kteří lecos presentují na webech, které presentuje tento web v sekci odkazy.

Měli bychom prostě především mládež přivést na cestu, která má kladný vztah k místu, ve kterém žije. A to jak na poli historie, tak současnosti a informovanosti. A i tento web, což se ovšem někomu nelíbí, je tou dobrou cestou.

Závěrem Vám paní Lucie přeji hezký prodloužený sváteční víkend ( Co asi ty dva dny slavíme Smiling ?) a totéž všem čtenářům tohoto příspěvku.

6.1.2.1.1.2.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.2.1.1.1 díky za double


díky za double přání.

zik

6.1.2.1.1.2.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1 každej se něčím


každej se něčím živíme, já žurnalistikou. Čím vy Flegmatiku?

6.1.2.1.1.2.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1 Samozřejmě.


Potravinami. Nicméně jsem se Vás snažil zastat a pochopil bych, kdybyste to sem nepřekopírovala. Není to přeci Vaší povinností.

6.1.2.1.1.2.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1 díky za odpověď. bylo


díky za odpověď. bylo to jen ctrl v a ctrl c Smiling, stejně rychlé jako se někde zaregistrovat. mějte se. 

6.1.2.1.1.1 všichni si to nemyslí


všichni si to nemyslí: http://www.singltrekpodsmrkem.cz/

6.1.2.1.1.1.1 Dejte si sprchu a


Dejte si sprchu a přijdtě. Singletrek se dělá v lesních porostech kde ue to lákavější a je určen pro náročnější cyklisty. Ale cyklotrasa která má asfalt je podel řek, měst a jiných zajímavých míst a slouží nejen kolům ale i bruslařům, klidně ohleduplným kočárkům, koloběžkám a všem co chtějí rovnou a pevnou cestu. To by bylo dobré udělat podel Labe. Ten singletrek postavte třeba od Nové Besedy dolu k Rybářům jako kilometrový úsek.

 

Příště hledejte a pak pište. Ale to se setává...nic se neděje.

Magnet172

6.1.2.1.1.1.1.1 Sledujte nit


Sledujte, na co jsem odpovídal. Uvedl jsem jen příklad, že ne všichni tvůrci cyklotras navrhují asfalt. Nenavrhoval jsem vybudování singltreku u Labe Smiling Ačkoliv v lesích kolem Řepína, to by nebylo špatný, ne? Měli bychom to blíž než k Frýdlantu...

6.1.2.1.1.1.1.1.1 Ale tady se řeší


Ale tady se řeší okolí Labe a ne okolí Řepína. Kdo chce využít terén jde na Kokořínsko. Myslím že to není probém který by mělničáky nějak trápil.

 

Magnet172

6.1.2.1.1.1.1.1.1.1 tady se řeší


A já myslel, že tady se řeší skatepark. Ale hlavně: tady se toho naplácá!

6.1.1 Mě se zase líbí kolem


Mě se zase líbí kolem Roudnice, podel obou břehů je to tam krásně udělané. Ale tak udělejme podobnou cestu tady u nás. Napojme ji na estu co vede dál do Neratovic a udělejme si tam parky. ale dřív než bude něco nového takby jsme se měly naučit starat o to co tu máme. Na baráku si taky neuděláš další patro když to spodní nemáš omítlé ne? Naše parky jsou na tom podobně. Jsou, stojí a dají se využít. Ale vypadají tak že tam raději spousta lidí nejde.

Magnet172

6.1.1.1 Souhlasím


.., ale to přece úplně nahoře píšu. Kolem Roudnice to znám, mají to tam pěkné a bylo by žádoucí vést cestu kolem Labe pod Mělníkem tak, jak ji tu řešíme. Nejde o žádnou novinku, protože jde doslova o mezinárodní zájem, o kterém se jen nějak přestalo mluvit. Samozřejmě, udělejme si nejprve pořádek v parcích, ale už to tak je, že některé projekty běží současně a má je někdo jiný na starost. Každý prostě někde na něčem dělá.

5 :-(


Mě fascinuje to jak jste najednou všichni otočili. Dokud se Dušana snažila vydupat ze země peníze na skatepark, všichni měli plnou (ústa) řečí jak je to super že někdo něco dělá. Když chtěla abyste poradili jak to udělat nejlíp, bylo ticho po pěšině. A teď když se tady v tom zatuchlým hnojišti konečně něco pohnulo správným směrem, je Dušana ta špatná co se nestará o maminky. Jestli jste se víc nezapojili do přípravy skateparku, vyčítejte to sami sobě. Zkusili jste třeba v minulém týdnu zajít na město a zajímat se jestli by ještě nešlo něco změnit?

A na okraj - jestliže budete takhle odměňovat každou snahu o dobrou věc, skončí to tím, že ve vedení města budou sedět jen prospěcháři a vychcánkové s hroší kůží kterým je jedno že do nich někdo šije. Ti kteří chtějí něco dělat pro lidi to dělat nebudou, protože se dočkají jen nevděku a hloupých keců. Zkuste ocenit že někdo něco pro vás udělal a příště se třeba sami trochu víc snažit.

5.1 Tak pokud je tohle,


Tak pokud je tohle, potažmo Mělníček zatuchlé hnojiště, tak bych asi na tvém místě uvažoval o kandidatuře do podzimních voleb. O můj hlas si právě přišel.

Skate park nechci. Přesto chápu že někde zhruba v prostředku vedení města udělalo chybu. Pokud s mladejma celou dobu nějak mluvilo a zjištovalo co by chtěly tak měly udělat 3 návrhy, ty pověsit na nástěnky a at si lidi napíšou mail co chtěj. Já jsem jezdil na Street MTB a ten park pokud bude z dobrých materiálů tak si zkusit půjdu ale neočekávám že bude plnej. proč? Na prkno je dosti nepoužitelný. Bikerů tu zase tolik neni. Potažmo jsou tu děti co mají levná BMX a ty na takovýhle park nikdy mít nebudou protože skončí dřív než začnou a na Brusle už to vůbec není. Znám podobně velké parky a tam se vedle sebe naskládaj kolo, skate, brusle a koloběžka. Všichi ho naplno využijí. Tenhle park ne, a to mi snad daj stateři za pravdu.

Napadlo někoho že když tam budu celej potřebuju na záchod? Kam půjdu?

Napadlo někoho že na tom kole tam musím nějak dojet? Pojedu přes kruhový objezd, po chodníku kolem Tesca mezi lidma, nebo mám jet z druhé strany kolem rybníka kde jsou rodiče s dětmi?

Proč to není třeba na druhé straně potoka v těch houštinách? Ty by prokoukly, byly by stranou aby nikomu nevadily, cesta tam je po cestě kde se na kolech jezdí......

Ale k čemu.....dyt je stejně blbě vymyšlenej. Třeba Dušana navrhne ještě jinou verzi a ty se naučíš mluvit jako zastupitel a ne jako já. Já zatuchlej hnus z podzámčí Laughing out loud

Magnet172

5.1.1 :_)


Přiznám se že tě nějak nechápu.

- zatuchlým hnojištěm jsem myslel tohle město. Nebo máš pocit že je tady všechno v pořádku? Kdyby město fungovalo z půlkytak dobře jako Mělníček, bylo by tady jako v ráji

- proč bych se měl učit mluvit jako zastupitel? Ty chceš na radnici další lidi co jsou jen ukecaný politici? Nebo spíš někoho kdo mluví jako ty, zajímá se o to co ty chceš a chce pro tebe něco udělat?

- proč by Dušana měla něco vymýšlet? Ona tam bude jezdit? Ona udělala skvělou práci tím že to prosadila do rozpočtu. Tak sakra už konečně zvedni zadek od kompu, zavolej jí a zkus poradit jak to udělat líp!!! Ona bude ráda, ty budeš spokojenej a hlavně bude ten park funkční!

5.1.1.1 Tak příště


Tak příště prosím lépe formuluj. Já jsem jen debilní volič který všechny zajímá jen několik týdnů před volbama. Tak hold občas nechápu. Krom toho jak jsi minule z debaty, o tvé angažovanosti na Mělníku a tvých představách jak to dělat, vycouval? To si pamatuješ?

 

Magnet172

5.1.1.1.1 :-)


Z ničeho jsem nevycouval. Jen jsem získal pocit že konstruktivní debata se změnila v osobní útoky a vyčítání toho co kdo chce nebo nechce. A za špatnou formulaci se omlouvám. Zkusím si na to dát pozor Eye-wink

5.1.1.1.1.1 Mlčení.


To je dvojsečná zbraň. Pak si opravdu někteří lidé myslí, že nemáš argumenty. Možná je lepší tomu druhému nějak naznačit, že hovor dospěl do místa, kdy už ho pokládáš za zbytečný ( druhá strana uráží), a to tak, aby to pochopili stejně i čtenáři, proč to s danou osobou balíš.

5.1.1.1.1.1.1 :-)


Díky za podporu. Proto mám radši osobní povídání. Budu muset vyhlásit akci "Se mnou na pivo" Smiling

5.1.1.1.1.1.1.1 Já nemám nic proti


Já nemám nic proti diskuzi tady. Všuchni jsme z jednoho města a tak nějak víme jaký jsme i dkyž jen podle textu. kdyby  jsi měl jít na pivo s každým tak je z tebe alkoholik a asi ani my nemáměe čas chodit na pivo jen tak z nudy. Každý je rád že jde s přáteli a ne s někým cizím.  Jednoduše řekni svůj názor, navrhni jak to dělat, jak by to vypadalo, co by jsi rád věděl od voličů a budeš vědět vše a my ostatně také.

 

Magnet172

Obrázek uživatele Alena

4 Skatepark


Skatepark by měl být.

4.1 Děkuji.


Alenko, děkuji za podporu našeho dlouholetého záměru a nyní již brzy realizaci SKATEPARKU. Dušana

3 A co my???


   Proč se nemůže opravit nějaké dětské hřiště? Kam máme my maminky s dětmi chodit??? U kruh. objezdu na pivovaře je to samý střep a za tescem ani nemluvě. A krom toho - jsem tedy zvědavá, jak dlouho vydrží "skate park" v použitelném stavu.

3.1 Konečně někdo kdo má


Konečně někdo kdo má stejný názor. Na Pivovaře chlastaj mladý, na Podolí není žádné, Sportovní je ostudné, Slovany taky nemají nic, Mlazice, Pšovka jak by smet. Jediné hezké o kterém vím je na Chloumku ale tam už taky pár let stojí.

     Tenhle park je na skate stejně na nic, bikerů tu zas tolik není a pro nikoho fakt není. Míčové sporty a všechny jiné co se mají hrát na tom kruhu tam nikdo hrát nebude protože jdou lidi raději na Polabí kde je vše, WC, restaurace a zázemí.

    Na Mělníku jsou stovky maminek které člověk potká vždy když je trošku teplo ale narozdíl od desítky/tek statáků a bikerů nebudou mít kam jít. Co vy na to Dušano? Vy jste nebyla/nebudte maminka?

 

Magnet172

3.1.1 Trochu nadhledu.


Šmarjá, tak snad radši nic nestavět, co? Zavřít Mělník, zakonzervovat, a konec. Šmitec! Nic nebude! :-D 

Magnete, máš trochu rychlý soudy. Víš přesně kam lidi za čím chodí. Celý Mělník chodí na Polabí za hrami s míčem, všude jinde totiž chlastají, mladí, staří... V Mlazicích naproti ZŠ není žádné hřiště, to je jen atrapa aka Potěmkinova vesnice, že... Bikerů tu moc není, protože jsem je neviděl (proč by tu byli, když není kde jezdit, že). Jestli to třeba není tím. Není příležitost, není možnost, nebudu si kupovat kolo. Stejně tak moc in-line bruslařů to není, protože zkrátka není kde jezdit. Dojeď se podívat 50 km do Nymburka k Labi, město menší než Mělník, ale na stezce potkáš tolik lidí na bruslích, kolech, dokonce staré i mladé, že budeš valit oči. A jezdí tam proč? Protože mají tu možnost.

Trochu klídku do toho Smiling Osobně radši budu, když budou mladí lidi jezdit v tom skejtparku, než aby zevlovali bezcílně městem s flaškou v ruce. Ono i mezi nimi se dají najít celkem rozumní mladí lidé.

3.1.1.1 Nymnurk znám velice


Nymnurk znám velice dobře. Lidé tam jezdí hlavně proto že to je celé na rovině. Okrajové části jsou stejně vysoko jako centrum. Lidé tam mají 30 let stará kola která jim nikdo neukradne a když jo tak si koupí v bazaru nové za stovku. Až bude Mělník celý na rovině tak tu všichni budou jezdit na kolech a bruslích. Dnes se dá jet jen podel Bezručovky a na obou komunikacích je to o život. Chtěl by jsi asfalt podél potoka? To snad ne...tam je hlína na procházky celkem hezká. Myslím že město má mít základní potřeby a pak teprve nadstandart. Dřívě bylo na každém sídliští hřiště a bylo kde sedět a mít tam děti. Dnes tyhle hřiště skončily ve zběru nebo jsou nebezpečná. Ale budeme mít Bikepark.....Schválně jak často tam bude jezdív více jak tři lidi Sad

 

Magnet172

3.1.1.1.1 RE: Nymburk


Tak to tedy vidíš ten Nymburk úplně jinak, než já. Nymburk nevidím jen jako Nymburk, ale jako souměstí Poděbrady-Nymburk. Vůbec bych se nebránil asfaltce podle Labe, třeba až k lávce v Neratovicích. Když poklesne Labe, tak se pod cukrovarem kvůli mokru a blátu nedá jet. Také tam mají na té trase lavičky, altánky, stromy, a potkáš tam cyklisty, bruslaře, popřípadě pěší, či někoho s kočárkem. Mělník mi připomene trošku Poděbrady a trošku Nymburk, Jak ? Poděbrady : Tam mají u mostu restauraci Bílá růže a dole je přístav výletních lodí. U nás je restaurace u mostu nanic, ale přístav dole máme. Tam, kde oni mají obleženou restauraci u soutoku s Cidlinou ( ráj rybářů, lodní zastávka), tam my máme nějaký bufet u Hadíku. Tahle místa by mohla u nás více žít. Nymburk má zase svůj hlavní park a sportovní areál tam, kde my máme Hořínský park. Až tady budou u Labe asfaltové dálkové cyklotrasy, tak věřím, že ten ruch tady ožije. Mezi Ústím a Litoměřicemi už na to přišli, stejně jako kolem Poděbrad. Vím, že nikdo nechce nějaký Václavák u Labe a přelidněný park není také to pravé ořechové, ale tady to myslím ani v takovém měřítku nehrozí.

3.1.1.1.1.1 S tím souhlasím, chtěl


S tím souhlasím, chtěl bych to také tak ale je třeba si uvědomit že pak ten kočárek od Hadíku nebo z Hořína je třeba dotlačit domů přes kopec a to ne zrovna malý a to může být problém i pro rekreační cyklisty. To v tom nymburce nehrozí. Tam je ta rovina která zde chybí. Samozřejmě spojit Ustí, Litoměřice, Roudnice, Štětí, Mělník, Neratovice, Stará Boleslav, Nymburk a tak dál podel Labe by bylo krásné ale na Mělníku neuskutečnitelné. Samozřejmě kolem tohoto místa pak dát bike-skate parky, restaurace, toalety, parky, prostory na malé koncerty a festivaly kterých ej celkem dost...ale to už asi sním ne?

 

Magnet172

3.1.1.1.1.1.2 Vydíš to moc černě.


Víš vůbec kudy dnes vede Mělníkem Labská cyklotrasa ? Od Hadíku pod cukrovarem k bývalým lázním ( první městské koupaliště), odkud vedeš kolo nahoru k restauraci u hřiště (tzv. rasovna v parku na Polabí), pak na Pražskou ulici ( aby se nejezdilo parkem), ke stavebce, kolem sauny k hotelu Jaro, na Vrázovku a dolů ke starému mostu.

Největší problém trasy je totiž úsek od soutoku ke starému mostu, a zejména pod veslákem,a pak v místech toho ramene před mostem v Rybářích. Ono by tu řešení bylo a možná by nám na to EU dala finance ( asi by musela). Viděl jsi, jak v Holandsku dělají poldry ( stavba pevniny v moři) ? On je v některých místech asi jen metr chodníčku. Buď to tam uměle rozšířit směrem do řeky ( třeba i takový dlouhý most na kůlech), nebo pozvolna zvednout trasu od soutoku na úroveň vesláku ( tam překáží ta kůlna) a silnice skrz Rybáře. Neuskutečnitelné to není, ale pro nás tady je to trochu nepředstavitelné.

Ten kočárek si můžou tlačit v obou parcích, nebo v novém pod městskými hradbami, pokud se jim nechce do kopce. Ono je všechno tak trochu o fyzičce a sportovci se toho přece nebojí Smiling.

3.1.1.1.1.1.2.1 Cyklostezka podél Labe.


Cyklostezka podél Labe je jeden z projektů, který není úplně mrtvý. Skutečně je tady snaha získat peníze z EU (ta by je dát nemusela, ale mohla). Objevil se však problém, který zatím nevím jak řešit - to jsou pozemky. EU poskytne peníze jen tehdy, pokud pozemky budou v majetku investora (města) nebo na ně bude mít alespoň dlouhodobý pronájem. Vzhledem k délce uvažovaného úseku by výkup (i pronájem) představoval poměrně značné náklady. Takže buď najít peníze nebo jinou alternativu. Sonduje se tedy varianta vyvedení stezky do parku Na Polabí (teď právě posuzovaná na odboru výstavby), kde by byl pruh pro cyklisty. Obávám se však, že k tomu bude mít mnoho občanů negativní postoj, protože preferují Polabí jako klidovou zónu, kam kola v současnosti nesmí.

3.1.1.1.1.1.2.1.3 RE: cyklostezka kolem Labe.


Pozemky ? Vždyť tam vadí jen veslařský klub. V jednom místě mezi soutokem a veslákem je pod Vrázovkou nějaká rokle, kde snad tekly nějaké splašky do Labe. Tady začíná místo, kde by to chtělo začít zvedat trasu na nějaké 3-4 metry, kde potom už vede silnice z vesláku pod starý most. Stojí tam však v cestě nějaká dřevěná kůlna s nedokončeným balkonem po celé její straně k řece. Pak je snad ještě volný pozemek za kůlnou, což by bylo asi vůbec nejlepší pro trasu.

Druhá možnost je, že by částečně na té navigaci, kterou přerušují jen schůdky k veslařskému molu, došlo třeba k nějakému rozšíření z metru na dva metry pomocí nějaké železné lávky, která by musela být nějak pravděpodobně ukotvena pomocí nějakých sloupků do řeky, nebo občas připevněna k pobřežní zdi. To už by délka byla a Mělník by přišel o tu romantickou zátočinu u starého mostu, kde se v zimě zdržují ptáci, nebo tu jsou občas i nějaké pramice ( ty snad odvezli)

Tyto dvě varianty mi přijdou přirozené a přikláněl bych se spíše k využití stávající silnice, a pak zleva kolem kůlny nějak dolů k řece.

Od Labe vedou do parku dvě cesty, ale ty jsou vhodné nanejvýš pro pěší. Ta hrozně úzká a rozbitá, co vede na roh pozemku k zahradní škole, sice umožňuje jen křižování parku do přilehlé ulice s vyústěním u hotelu Jaro (Sadovou, nebo podle sauny), ale přijde mi tak trochu jako zhovadilost, a že si nikdo nepřeje případně ani částí parku cyklotrasu, to se nedivím a fakt mi to sem nějak nezapadá. Zůstal bych zkrátka v těch Rybářích a tam vidím jen veslák, jako částečnou překážku.

A pokračování po pravém břehu dále ? To už je jiná písnička. Tam je především areál přístavu a říčních ramen v bývalých loděnicích. Nedovedu si tam představit nějakou domluvu, či řešení a všechno to pak stejně asi musí do Nůšařské a Čertovskou na Českolipskou. Na druhou stranu býval v Čertovské u Polabského mlýna přívoz z hospůdkou, ale to už jsem moc daleko zase ve světě fantazie.

3.1.1.1.1.1.2.1.3.2 pozemky pro cyklostezku


Nejen v tomto, ale i v dalších komentářích je celá řada zajímavých podnětů na realizaci a já se pokusím, aby   nezapadly. Ale mýlíte se, že problémem je jen veslák. Ten je spíše technickým problémem, protože vedení cyklostezky tady by bylo technicky složitější, ale realizovatelné. V tomto okamžiku je ale zbytečné projektovat, protože nejdřív musíte mít na čem projektovat. Chcete-li peníze z EU, musíte být majitelem pozemku nebo mít sjednaný dlouhodobý pronájem. V tomto okamžiku město není majitelem ani nemá smlouvu na pozemky přiléhající k Labi a tak nemůže žádat o peníze (mimochodem odhadnuto na cca 30 milionů - právě kolem vesláku by to bylo složité). Řešení existuje: a) vést to jinudy; b) jednat s majitelem a mít peníze na výkup či nájem.

V Radě města byl návrh zastavit tento projekt. To neprošlo a zatím nebyl smeten se stolu. I proto jsou zajímavá řešení, která se tady na Mělníčku prezentují.

3.1.1.1.1.1.2.1.3.2.1 Pochvala.


Tak takto si představuji odpověď člověka, který buď na radnici sedí, nebo by měl sedět. Pochopil, že na Mělníčku bylo, je a asi bude vytvořeno spousta podnětů, a že Mělníček je vlastně taková sonda, neboli oko do duše mělnického občana ( respektivě občanů).

No vidíte, já si také myslel, že by to v objektu vesláku třeba proveditelné bylo, ale domníval jsem se, že ta  cesta skrz Rybáře do vesláku je veřejná cesta a tudíž stačí jednat pouze s veslařským klubem. Komu to jde přes pozemky ?

Nicméně, Flegmatik včera zmínil i zajímavý návrh vystoupat přes zahrady někam do míst Vrázovy vyhlídky, což dobře zdůvodnil. Také zajímavý návrh.

Chápu, že je potřeba nejdříve mít ty pozemky pod palcem, jak se říká. Vůbec si nemyslím, že by bylo správné tento projekt zastavit. Má mezinárodní důležitost, turistický význam a je stejně důležitý, jako ta výletní plavba pod městem, či snad také jednou realizovaný mělnický podzemní okruh. Ještě by stálo za to pohovořit s těmi majiteli a zkusit zjistit, jak jsou myšlence nakloněni. Nevěřil by člověk, co to s lidmi někdy udělá, když majiteli slíbíte, že na té cyklotrase bude třeba vytesané jeho jméno, coby nějakého dárce apod. Známe odjinud, protože občas cestujeme a koukáme, že ?

Nechceme se přece neustále dívat všem ostatním městům na řece Labi na záda, že ?

3.1.1.1.1.1.2.1.3.2.1.1 Cyklostezka


V současné době se již začala budovat cyklostezka Zelčín - Hořín - Dolní Beřkovice - Počáply - Hněvice po druhé straně Labe. Dokončení v 10/2010 tak holt přejedeš most Smiling

3.1.1.1.1.1.2.1.3.2.1.1.1 Ta


tam ale přece už dávno je, má číslo 2 a jezdí se po ní z Prahy do Dražďán. Ale, co mě udivilo, je fakt, který jsem zpozoroval na www.mapy.cz . Když si zadáš cyklotrasy, tak tam mají na Měníku namalováno, že ta naše strana řeky( cyklotrasa č.24) vede skrz přístav a Celní ulicí k Cinkovům. Tak to se mi nějak nezdá. Tak maximálně Nůšařskou a Čertovskou.

3.1.1.1.1.1.2.1.3.2.1.1.1.3 Rozlišovat rozdíl.


Je třeba rozlišovat pojmy "cyklotrasa" a "cyklostezka". Cyklotrasy jsou tady všude kolem Mělníka, jsou to vyznačené trasy vedoucí po už existujících cestách (v mapy.cz značeny fialově). Ovšem cyklostezky není kolem Mělníka (natož na Mk) ani metr. Nejbližší jsou asi v Kralupech, vedoucí od Kaučuku do Mikovic a jinde. Jde o nové cesty vytvořené speciálně pro cyklisty, s vyloučenou jinou dopravou (v mapy.cz značeny růžově s piktogramem jízdního kola).

3.1.1.1.1.1.2.1.3.2.1.1.1.3.1 U Mělníka jsou třeba z


U Mělníka jsou třeba z Odbočky před Hostínem ve směru od Vrutice, vedou podel vodních čerpadel(nebo jak to nazvat) uprostřed lesů kde není jediné auto ani slyšet směrem na kokořín. Je to číslo 008. Doporučuji z MK po 8171 pčes okolí Borku, do Jelenice(skoro bez aut) a pak po té 008 přes 5epínský důl, podél Zahajského potoka až do Zahájí.

 

Magnet172

3.1.1.1.1.1.2.1.3.2.1.1.1.3.1.2 Magnete


... tyhle cyklotrasy znám a doporučuješ dobře, jen na to Zahájí z Mělnické Vrutice bych doporučil spíš horala a nedoporučuji to po dešti. Pod Zahájím je taková jeskyně, kde byli partizáni. A někdy si to dej přes Strážnici a Chodeč do Zimořského Dolu. Tam odbočíš vpravo na takovou místy i vyasfaltovanou cestu mezi skalami, která Tě doveze až pod Kokořín, ale můžeš po ní jet až na Dobřeň, aniž bys potkal civilizaci ( 0010 a 0011). Anebo si střihni 0057 z Liběchova přes Brocno do Pavliček (0057). Taky místy pěkná romantika a spíš pro horala. To mě jen tak teď napadlo, ale těch cyklotras je fakt hafo.

3.1.1.1.1.1.2.1.3.2.1.1.1.3.1.2.1 Tan MTb je to pohoda ale


Tan MTb je to pohoda ale dá se projet i na tenčích gumách nebo s vozejkem na dítě. Já za rok najezdím opravdu hodně, zo toho velkou část v okolí hranic po horách ale tahle cesta, jen několik kilometrů od města kde se bojuje s dopravou je hotový ráj na odpolení vyjíždku. Možná by to chtělo jednou měsíčně třeba něco dohodnout.              Mělníček na kole Laughing out loud

 

Magnet172

3.1.1.1.1.1.2.1.3.2.1.1.1.3.1.2.1.1 Hele


...nezlob se, ale klikni si na upravit článek a trochu si oprav písmenka. Vůbec nevím, o jaké cestě píšeš. Zatím Ti přeju dobrou noc, neboť to musím tady zabalit. Koloběh života je neúprosný Smiling .


https://www.traditionrolex.com/7