Tip: Staňte se redaktorem! Přidejte se k našemu teamu!

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Městská policie Mělník informuje


Opilec u Kauflandu

Dne 7.4. ve  14:40 hodin  na služebnu MP telefonicky  oznámil muž, že na autobusové zastávce u supermarketu Kaufland  je  opilý  muž  a  obtěžuje  svým  chováním  občany. Strážníci na místě našli jim velmi dobře známého bezdomovce, který seděl na zastávce a byl  zjevně   pod vlivem alkoholu, či jiné návykové látky a okolo sebe měl  poházené své věci.  Hlídka ho vyzvala, aby po sobě vše uklidil a z místa odešel. V tu chvíli muž se zaťatými  pěstmi vyrazil  proti  strážníkům. Ti museli využít hmatů a chvatů, ale jeho agresivita stál stoupala, takže bylo nutno přiložit pouta. Poté, co se muž zklidnil, místo uklidil a byl z místa vykázán.

Sprostě nadával servírce

Dne 7.4. v  15:55 oznámil muž, že v jedné restauraci  dochází k rozepři mezi hostem a servírkou. Na místě strážníci zjistili, že servírka odmítla nalít pivo muži, který již byl silně pod vlivem alkoholu či jiné návykové látky. Muže strážníci vyzvali, aby restauraci opustil. Ten to odmítl a kladl pasivní a posléze i aktivní odpor a musela mu být nasazena pouta a z restaurace byl vyveden.

Ženu drželi ve sklepě                        

 Dne  7.4.2010 ve  23:07 hodin byl na linku  156 přijat hovor neznámé ženy, která po celou dobu telefonátu cca 5 minut plakala a nedokázala se vyjádřit, co se děje, a následně byl z její   strany hovor přerušen. Ve 23:13 hodin se strážníci pokusili zpětně  se ženou spojit a zjistit, co se děje. Číslo bylo nedostupné. Podařilo se to až na druhý pokus ve 23:15 hodin. Žena sdělila své jméno i to, že se nachází ve sklepě jedné mělnické restaurace, kam ji odvedli muži a nechtějí ji pustit ven, proto žádá o pomoc. Stále byla velmi rozrušená a více uvést nedokázala. K restauraci okamžitě vyrazila hlídka a podařilo se jim znovu se se ženou spojit a lokalizovat místo, odkud volala. Zároveň byla na místo přivolána také hlídka P ČR. Zaměstnanec restaurace odemkl vstup do sklepních prostor a obě hlídky je prohledaly. V zadní části sklepa byla v jedné místnosti objevena polosvlečená žena ve společnosti nahého muže. Neznámý muž (cizí státní příslušník) byl vyzván, aby se  oblékl  a  poté předložil  průkaz totožnosti.  Ten  ani  na  opětovné  výzvy   nereagoval a  hlasitým způsobem dával najevo, že ho to vůbec  nezajímá.  Následně po dalších výzvách si oblékl spodní prádlo a stále odmítal prokázat svoji totožnost. Najednou se rychle s napřaženou pravou rukou vrhl na strážníka, který za využití  hmatů a  chvatů   muže zpacifikoval a poté mu byla policistou přiložena pouta. Další šetření v této věci prováděla hlídka PČR Mělník a hlídka MP po dobu  tohoto  šetření  setrvala  na  místě,  kde  dohlížela  na  dodržování  veřejného  pořádku. V 01:20 hodin bylo šetření ukončeno a obě hlídky místo opustily.                                             

 Ladislav Hošmánek, ředitel Městské policie MělníkMěsto - z radnice