Tip: Přehledná a stále aktuální nabídka zaměstnání je dostupná zde.

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Pokárání od dětí bylo mnohem důraznější a výchovnější


Ve čtvrtek dne 8.4.2010 strážníci vyrazili na svou pochůzku ve městě v neobvyklém složení. V rámci projektu prevence kriminality Malý eMPík, který je určen pro žáky 4.a 5.tříd ZŠ, s nimi vyrazily do ulic děti. Tam začala ta pravá práce malých strážníků neboli eMPíků. Ještě před tím proběhla krátká beseda, při níž si žáci stanovili, na co se v terénu zaměří. Děti si tak připomněly, jaká pravidla musí dodržovat cyklisté, chovatelé psů, jak přecházet tam, kde není přechod pro chodce, jak je to s kouřením na zastávkách autobusů, atd. Každá ze čtyř skupin dětí si v reálu zkusila nelehkou práci strážníků a všechny děti si vedly velmi dobře. Zjištěné přestupky byly řešeny na místě přímo s přestupci. Překvapení těch, kteří se přestupku dopustili, bylo vždy značné a ani v jednom případě nedošlo k hádkám či arogantnímu jednání. Při zjištění přestupku strážníci tentokrát nedávali blokové pokuty. Pokárání od dětí a předání smutného obrázku bylo mnohem důraznější a výchovnější. Docházelo tak k situacím, kdy se přestupce nakonec s pokorou omlouval dětem a prosil je, aby ony nic takového jako on nedělaly.

V případech, kdy bylo např.zjištěno, že cyklista má své kolo řádně vystrojené a nebo, že majitel psa jej má v souladu s městskou vyhláškou umístěného na vodítku, byl předán obrázek veselý.

Preventista MP Mělník strávil s dětmi dvě dopoledne a za tuto dobu došlo ke zjištění cca 30 přestupků jak na úseku dopravy, tak na úseku veřejného pořádku. V podobných akcích budou strážníci s dětmi pokračovat.

 

Petr Limprecht, preventista MP MělníkMěsto - z radnice

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".
Obrázek uživatele LiPiss

1 jj


takhle to má být, chválím MP Mělník

1.1 i ty můžeš...


i ty můžeš být malý eMPíkem :-DDD

Obrázek uživatele LiPiss

1.1.1 :)


no to by si pomohli. Jedině že bych hned po ránu vypokutoval sebe