Tip: Chcete poradit kam dnes zajít na oběd? Prohlédněte si mělnické jídelní lístky.
Viktor Janovsky

Soutěž Hlídky mladých zdravotníků

Oblastní spolek Českého červeného kříže pořádá již tradiční dětskou soutěž první pomoci „Hlídky mladých zdravotníků“, která se bude konat v sobotu 24. dubna 2010 od 10:00 hod přibližně do 14:30 hod v centru města Mělník. Soutěže se zúčastní pětičlenná družstva dětí prvního i druhého stupně základních škol z Mělníka a okolí.

Soutěžní družstva na vyznačené trase navštíví jednotlivá stanoviště, na který jsou namaskovaní figuranti. Rozhodčí posuzují, jak děti zvládají praktické provedení první pomoci s použitím standardního zdravotnického materiálu i improvizovaných prostředků, dopravu postižených a obvazovou techniku. Dále jsou do soutěže zařazena volná stanoviště, která jsou nesoutěžní a mají vzdělávací charakter (léčivé rostliny, pravidla bezpečnosti silničního provozu, znalosti z historie Českého červeného kříže aj.).

Vítězné družstvo z prvního i druhého stupně postupuje do krajského kola soutěže.

Cílem této soutěže je prověřit odborné znalosti dětí, jejich praktickou připravenost a dovednosti v poskytování první pomoci. Vyhrát může ale jen jeden. Přesto i ti, kteří neskončí na postupovém místě, nemusí být zklamáni. Důležité pro všechny soutěžící je, že si mohou v praxi (byť na modelových situacích) vyzkoušet vše, co se naučily teoreticky a hlavně, to co neznají, se zde přímo na soutěži doučí – rozhodčí jim vždy vysvětlí, jak mělo být správné ošetření provedeno. Všechna stanoviště jsou situována tak, aby byla přístupná i zájemcům, kteří by se chtěli o šikovnosti soutěžících přesvědčit a sami se také poučit o správném provedení první pomoci.

---------------------------------------------

Hlídky obchází jednotlivá stanoviště, na kterých rozhodčí posuzují, jak děti zvládají praktické provedení první pomoci s použitím standardního zdravotnického materiálu i improvizovaných prostředků, dopravu postižených a obvazovou techniku. Dále jsou do soutěže zařazena volná stanoviště, která jsou nesoutěžní a mají vzdělávací charakter (léčivé rostliny, pravidla bezpečnosti silničního provozu, znalosti z historie Českého červeného kříže aj.).

Vítězné družstvo z prvního i druhého stupně postupuje do krajského kola soutěže.

Cílem této soutěže je prověřit odborné znalosti dětí, jejich praktickou připravenost a dovednosti v poskytování první pomoci.

(Cílem je co nejlépe připravit děti na situace, se kterými se mohou v praxi setkat).Město - z radnice