Tip: Staňte se redaktorem! Přidejte se k našemu teamu!

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Soutěž Hlídky mladých zdravotníků

Oblastní spolek Českého červeného kříže pořádá již tradiční dětskou soutěž první pomoci „Hlídky mladých zdravotníků“, která se bude konat v sobotu 24. dubna 2010 od 10:00 hod přibližně do 14:30 hod v centru města Mělník. Soutěže se zúčastní pětičlenná družstva dětí prvního i druhého stupně základních škol z Mělníka a okolí.

Soutěžní družstva na vyznačené trase navštíví jednotlivá stanoviště, na který jsou namaskovaní figuranti. Rozhodčí posuzují, jak děti zvládají praktické provedení první pomoci s použitím standardního zdravotnického materiálu i improvizovaných prostředků, dopravu postižených a obvazovou techniku. Dále jsou do soutěže zařazena volná stanoviště, která jsou nesoutěžní a mají vzdělávací charakter (léčivé rostliny, pravidla bezpečnosti silničního provozu, znalosti z historie Českého červeného kříže aj.).

Vítězné družstvo z prvního i druhého stupně postupuje do krajského kola soutěže.

Cílem této soutěže je prověřit odborné znalosti dětí, jejich praktickou připravenost a dovednosti v poskytování první pomoci. Vyhrát může ale jen jeden. Přesto i ti, kteří neskončí na postupovém místě, nemusí být zklamáni. Důležité pro všechny soutěžící je, že si mohou v praxi (byť na modelových situacích) vyzkoušet vše, co se naučily teoreticky a hlavně, to co neznají, se zde přímo na soutěži doučí – rozhodčí jim vždy vysvětlí, jak mělo být správné ošetření provedeno. Všechna stanoviště jsou situována tak, aby byla přístupná i zájemcům, kteří by se chtěli o šikovnosti soutěžících přesvědčit a sami se také poučit o správném provedení první pomoci.

---------------------------------------------

Hlídky obchází jednotlivá stanoviště, na kterých rozhodčí posuzují, jak děti zvládají praktické provedení první pomoci s použitím standardního zdravotnického materiálu i improvizovaných prostředků, dopravu postižených a obvazovou techniku. Dále jsou do soutěže zařazena volná stanoviště, která jsou nesoutěžní a mají vzdělávací charakter (léčivé rostliny, pravidla bezpečnosti silničního provozu, znalosti z historie Českého červeného kříže aj.).

Vítězné družstvo z prvního i druhého stupně postupuje do krajského kola soutěže.

Cílem této soutěže je prověřit odborné znalosti dětí, jejich praktickou připravenost a dovednosti v poskytování první pomoci.

(Cílem je co nejlépe připravit děti na situace, se kterými se mohou v praxi setkat).Město - z radnice