https://www.traditionrolex.com/7

 Co máte rádi na Mělníku? | Mělníček.cz - Mělník v pohybu
Tip: Události z kalendáře si můžete pohodlně přenést ve formátu ICS do Vašeho mailového programu či mobilu.

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Co máte rádi na Mělníku?

Proč tady žijete? Co se vám tu libí? Kam rádi chodíte? Co vás tu zaujalo? Jaké je tu okolí? Co se zde dá dělat?  Kam chodíte sportovat? Kde se bavíte? Kam se dá jet na výlet? Kde dobře vaří? Kde jsou dobré akce? Kde se dobře nakupuje? Kam jít s pejskem? Co historie Mělníka? Libí se vám tu? 

Furt jenom kritizujeme, dokážeme napsat i něco hezkého?

 

 

Pokec, jen tak, drby předchozí téma | následující téma

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

7 Už jsem tu doma


Taky jsem "náplava" (lepší než přistěhovalec). Jsem tu proto, že jsem se sem před 11 lety přistěhovala za manželem. Vyrostla jsem na Jižním Městě, takže Mělník srovnávám s ním a s Prahou.

Mělník je maloměsto se všemi klady a zápory. A kvůli těm kladům jsem si ho oblíbila, zapustila jsem kořeny a nikde jinde bydlet netoužím.

Líbí se mi, že všude dojdu pěšky a za chvíli. V Praze jsem pořád dojížděla, na gympl, do bazénu, na bruslení, do divadla, na koncerty i na nákupy.

Mám tu spoustu kamarádek i známých. Užívám si to, že můžu dítě nechat samotné dojít si do centra např. na akci v muzeu, že moje děti se ve městě neztratí, protože tam trefí, znají lidi, které mohou v nouzi požádat o pomoc. Líbí se mi, že můžu v Želvě říct, že hledám dárek pro manžela a nic víc už vysvětlovat nemusím. Mám ráda kamarádky, které pomůžou a nemusím se za nima vláčet přes celou Prahu, např. když mi dosloužila pračka, jsem mohla dojít za kamarádkou hned do sousedního domu a vyprat u ní (díky). 

Za kulturou chodíme hlavně na dětské akce do Želvího doupěte nebo do Muzea, do Kašpárku. Na výlety se mi nejvíc líbí Kokořínsko, ale nedávno jsme byli v Kelském lese podívat se na rozkvetlé sněženky, to taky stálo zato.

Je mi dobře mezi těmi několika procenty aktivních lidí, kteří tady podnikají spoustu věcí.

7.2 Přece jen něco....


Tak jsem se zamyslela nad tvým příspěvkem a přece jen musím něco napsat pozitivního.

A to to že díky přestěhování se na Mělník jsem získala nové kamarády a přišla o ty kteří za to zřejmě nestáli......ale hlavně..díky tomu že jsem se sem přestěhovala jsem zůstala s tak báječným člověkem jako byl můj přítel a nyní je mým manželem! Protože kdybych zůstala v rodném městě tak by ON odešel.

7.1 hezký...


je to hezky napsaný. A je vidět že jsi neměla problém si tu zvyknout...já jsem si zase vzpoměla na to jak jsme si se ségrou kdysi říkali kde budeme bydlet...já prohlásila že se z rodného města za žádnou cenu neodstěhuju a ona zase řekla že se odstěhuje co možná nejdál....já bydlím 130 Km daleko a ona na dohled od "rodného hnízda"

Jooo....a není zač ....přijďte zas....   Eye-wink)))

Obrázek uživatele malý princ

6 Mělník je pěkné město


Mělník je pěkné město a kdo chce, tak tu najde místo či místa, která si zamiluje. Mě například fascinuje věž kostela sv. Petra a Pavla se zvony v jeho útrobách, nebo Pražská brána s originální čajovnou. Je toho spousta - jen to chce i trošku hledat a chtít se tím místem - městem nechat trochu nadchnout. Uznávám, že je to dost také o lidech. I kdyby byl Mělník sebe krásnější a sebe zrevitalizovanější a s úžasným obchvatem daleko za městem, ale žili tu jen protivní, namyšlení, sobečtí a uzavření mělničáci, tak bych tu asi dlouho taky nevydržel. Pro mě je to spojené: lidi + město. Pokud někdo nechce vidět, tak tu nikdy nic pozitivního neuvidí, ale chce-li, tak může vidět krásu i v Ostravě, v Havířově, v Kralupech, v Neratovicích,... Ten prvotní postoj je asi směrodatný.

Kdo hledá, ten najde.

5 Miluju to tady


Výborný nápad - moc chválím. Jsem velkým kritikem, toho co se tady děje, ale to je o něčem jiném. Mělník mám moc rád. Mělník je energeticky silné místo a přežije vládu-nevládu různých osob či skupin. Mě stačí, když se projdu po Vyhlídce a podívám se na Říp. Je tady toho spousta hezkého a komu to nic neříká, tak to bohužel. Tato diskuse by měla být o tom co se líbí a ne o tom co se nelíbí. Ale každý to máme nějak nastaveno.

Mělník je můj domov a rád se do něj vracím - proto tady žiju.

Mělník je blízko Prahy a to má své výhody. Ne komerční, ale společenské. Když se tam, něco děje, mám to kousek. Co takový obyvatel Horní Bečvy - to je štreka do Prahy. A taky pokud budu chtít mohu tam pracovat - děkuji nechci.

Okolí Mělníka - unikátní Kokořínsko - cožpak jen tohle nestačí. Jezdí sem lidé z celé republiky a my ohrnujeme nos. Nevím jak se dnes jmenují přírodní koupaliště - pískovny - ty přeci taky nejsou tak daleko a myslím si, že jsou stále dost navštěvované.

Akce sportovní a společenské celostátního významu. Taky jich není málo. Naše tradiční pivo - vinobraní přitahuje každoročně spousty lidí. Mělnická - Jizerská to je přeci školní příklad recese. Klukovský nápad, který se stal tradicí. Podkova - jezdecké závody atd. Je toho snad dost a když to nestačí Praha pomůže.

Jídlo - taky se dá najít dobrá hospoda, či restaurace. Každý chvilku tahá pilku a tak se mi ještě nestalo, že by ve všech bylo špatně.

Příkladů, proč se mi tady líbí by bylo ještě spousty. Patřím do generace spíše vašich rodičů a tak možná mám na věci jiný pohled. Vážím všech krásných věcí a vážím si lidí, kteří je vytvořili. Mám rád lidi, kteří se umějí dívat pozitivně. Jsem rád, že se najdou ti, kteří si přečtou zadání diskuse a hledají pozitiva. Zatím je jich méně, ale to se určitě zlepší.

Krásný sluneční jarní den všem přeje Patočka

5.1 Děkuji pane Patočka,


Děkuji pane Patočka, přesně takto jsem si představoval reakci. Když tu žijeme tak každý má místo kde to má rád a kde mu líbí. Nežijeme přece někde kde to nenávidíme a celý den sedíme doma a koukáme na cestopis. ještě jednou děkuji. 

Magnet172

5.1.1 to je právě to...


že já bohužel musím žít někde kde to nemám vůbec ráda.....shodou okolností když jsme se sem stěhovali tak začala frčet písnička od Jany Kirschner....V cudzom meste....a toje přesně moje situace..."v cudzom meste" jsem vlastně pořád......je to smutný ale je to holý fakt.

5.1.1.1 V Česku jsou tisíce


V Česku jsou tisíce měst a obcí. To nejste schopni si práci najít i někde jinde? Já bych třeba nikdy nešel na Kladno nebo České Lípy i kdyby tam byla sebelepší práce. Ale šel bych třeba do Mladé Boleslavy která mi přijde jako hezké město. Má  historické jádro a kolem obytné  zony. Každý má někde své místo. každý.....

 

Magnet172

5.1.1.1.1 já ano..


já bych si  práci našla kdekoliv...jsem vyučená prodavačka..ale manžel má tak specifickou specializaci že si práci jen tak někde nenajde.

5.1.1.1.1.1 Tak ale problém je v


Tak ale problém je v něm. Bydlím na horách, tak si udělám tu školu abych to povolání dělal tam kde žiju, popřípadě tam kam se chci odstěhovat. Spousta horalů jde do Prahy a krajských měst. Pokud jsem si udělal školu že celej život budu muset bydlet na Mělníku, nejsem ochotnej si udělat rekvalifikaci aby rodina žila tam kde se nám líbí a ten obor ani navíc nikde jinde není (pochybuju že Mělník má nějaký obor který jinde není) tak jsem si to pos... a nemá cenu nadávat na Mělník. Jedte na hory, jděte makat na vlek nebo hospody a bude vám zase krásně. A Mělník to bez vás taky určitě přežije. Určitě ten obor bude dělat někdo komu se na Mělníku líbí víc než vám.

 

Nebo se pletu?

 

Magnet172

Obrázek uživatele Markéta Želva Přerovská

5.1.1.1.1.1.1 opět skouzáváme k osobním invektivám...


Magnete, je jednoduchý se odstěhovat ve dvěceti letech, dokonce ve třiceti, když člověk nemá rodinu a je celkově fit. když máš dvě tři děti, nebo potřebuješ být z jakéhokoliv důvodu v blízkosti Prahy (třeba z důvodů dojíždění ke specialistům lékařům, nebo máš staré nepohyblivé rodiče, o které se musíš postarat a které prostě NEPŘESTĚHUJEŠ ..) ...

spíš bych to viděla tak, že by se člověk měl naučit žít s radostí tam, kde za jakéhokoliv důvodu žít musí. všude je totiž spousta věcí, kvůli kterým se dá žít s radostí. a důležitá je ovšem parta kamarádů kolem.

5.1.1.1.1.1.1.1 Ale oni když jsem


Ale oni když jsem šli tak tu něměli kromě práci nic proč sem museli. A práce, pokud je specializovaná tak je všude. Teda pokud není kapitán říční dopravy Laughing out loud

 

Magnet172

5.1.1.1.1.1.1.1.1 to jsou mi ale hloupé řeči....


právě když má člověk nějakou specializaci tak si práci hledá hůř. Já specializaci nemám a proto jsem kývla na to že se odstěhujeme.

Navíc nevím proč by si měl manžel dělat rekvalifikační kurz...má 3 školy, 2 tituly a dělá práci která ho opravdu baví a kterou chtěl vždycky dělat a to si myslím je důležitější. Aby byl v práci spokojený.

Tím že jsem reagovala na dotaz "co máte na mělníku rádi" jsem chtěla jen říci to jak toto město vidí "věčný cizinec" a věřte mi že jsem se opravdu hodně zamýšlela a fakt tu téměř nic přitažlivého nevidím a vaše (Magnet172) reakce tipu: když to tu nesnášítě tak odsud odejděte ....mě v tom jenom utvrzuje. Lidé tu jsou až na pár světlých vyjímek protivní až nepřátelští....proto se tu také necítím dobře..z hodně lidí tu cítím že na nás koukají jako na "náplavu" a popravdě s tímto termínem jsem se setkala až tady....a také jak jsem psala...jsem už od více lidí zaregistrovala že chtějí aby lidé opěvovali co se jim na Mělníku líbí...a já pořád nevím proč. Třeba právě u nás v našem městě jsem toto nikdy nezažila....lidi tam sami dobře ví v čem jsou dobří a co by se ve městě mělo zlepšit.

No tak končím, už se do této debaty nebudu zapojovat protože číst si reakce tipu: odstěhujte se ...mě nebaví. Očekávala bych např. že navrhete ať se třeba jdeme kouknout na nějaké místo kam rádi chodíte vy apodobně....abyste se ke mně právě nechoval jako k "náplavě" ale toho vy asi nejste schopen! Příspěvky kdo kam chodí jsem si přečetla a nevím jestli všechna ta místa znám...zkusím si to najít na mapě a až bude čas tak se zkusímpodívat i tam, kde jsem ještě nebyla. Ale moc míst to asi není. Děkuju

5.1.1.1.1.1.1.1.1.2 Mělník - okolí


Mělník máte už asi prozkoumaný, ten vás asi ničím nepřekvapí... Ale v rychlosti jsem načmáral pár míst na Kokořínsku, ještě v našem okrese, tedy za humny. Většinou je to dostupné po značených turistických cestách. Dá se i na kole, ale pěšky si to asi víc užijete Smiling Jinak se omlouvám, že to více nerozepisuji, nemám teď moc času na to, tak aspoň tak. Kdybyste chtěla místa upřesnit, jak se tam dostat nebo co tam vůbec je, tak můžete napsat na můj e-mail (snad je vidět profilu). Já osobně tu žiji taky nějaký pátek, ale stále je co nového objevovat.

Obrázek uživatele Markéta Želva Přerovská

5.1.1.1.1.1.1.1.1.2.1 na houby


na tři z těch míst, které jste zakroužkoval, chodíme v létě na houby!!! ale víc neprozradím, abyste tam nechodili taky, a aby tam na nás zbylo Smiling

5.1.1.1.1.1.1.1.1.2.1.1 houbičky


Mám ty místa nějak škrtnout? Laughing out loud Za mě se bát nemusíte, houby jsem už dlouho nesbíral Smiling

5.1.1.1.1.1.1.1.1.1 to je smutné


...to je smutné, deset let se takhle trápit... kromě Vašich subjektivních pocitů z Mělničanů, nechcete nám ještě napsat, co konkrétně tady postrádáte?

5.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1 jak jsem již psala


Pořádný park...opravdu hodně zeleně a klid uprostřed města...to co je za Tescem není park ale spojovací cesta mezi autobusákem a Tescem....a to co je nahoře za zahradnickou školou je víceméně také spojovací cesta.....jediná rovná cesta po který chodí pejskaři venčit psi a to že tam všude byli nápisy že tam nesmí psi volně pobíhat nikoho nezajímá.....smutný.Kdyby město trošku zainvestovalo...a lidi se zapojili (formou adopce stromů) tak by "park" za Tescem mohl být opravdu park .....mohlo by tam být lepší hřiště pro děti + ten skejt park co se tam tuším plánuje + nějaká zona s lavičkama pro odpočinek......to by tam ale také museli chodit častěji městský policajti...popřípadě by se mohl park oplotit, tak jako je to u nás.... na noc ho  chodí bezpečnostní agentura zamykat.....to je to co mi tu chybí asi nejvíc.....hodně zeleně......prostě jsem z těch hor..tam člověk vylezl z baráku...došel za město a byl v lese....vím že něco takovýho tu není možný ale poslední dobou bych řekla že se tady hodně zeleně vykácelo...a nová tu není....

Ano smutné to je ...opravdu se tu 10 let trápím, ale co se dá dělat....jak už tu někdo napsal...moje děti to tu bohužel budou už vnímat jako svůj domov, což beru jako svou prohru.....ale právě kvůli dětem a také jak psala Markéta Přerovská (protože ví o čem mluví) mám to blízko do Prahy k odborným lékařům.....které potřebuji bohužel každý měsíc....

5.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.3 Bohužel


Opravdu jediným řešením je se odstěhovat, vždyť tady máme spostu vesnic a vesniček, třeba na Kokořínsku. Do Mělníka je to jen pár minut. Já jsem rodilý mělničák a věřte, že když vás potkám, tak těžko poznám, že jste odjinud. Zřejmě máte averzi vůči čemukoliv jinému, protože stále používáte termín "u nás", tedy ve vašem rodném kraji. Stejně jako moje známá, která pochází z Berounska. Mělník vidí jen jako špinavé město se špinavým vzduchem a moje námitky, že Beroun se svými doly a dálnicí není o moc čistější, nebere. Prostě to nechce slyšet, tak jako vy.

5.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.2 Kde jste bydlela?


Můžu mít dotaz?Z jak skvělého města pocházíte,odkud jste se odtěhovali?

5.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.2.1 odpověď


Odstěhovali jsme se z Klášterce nad Ohří.

5.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.2.1.1 Děkuji za Vaší


Děkuji za Vaší odpověď.Toto město jsem ještě neměl možnost navštívit.Ale mají hezké webové stránky,tak jsem si ho prohlédl alespoň na fotkách.

5.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.2.1.1.1 jestli budete mít cestu


tak je to hlavní tah z Chomutova do Karlových Varů....

5.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.2.1.1.1.1 Pěkné


Čekal jsem horské město Smiling Ne město v rovině větší než v Mělníku samotném, byť s Kruškami za zády. Nicméně, hlavní 2proudý silniční tah s kvalitním povrchem, procházející prostředkem města. Jaké to bylo? Měla jste pocit nedostupnosti té druhé půlky města?   

5.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.2.1.1.1.1.1 Je vidět že nevíte o čem mluvíte


Tohle město není na rovině ani náhodou....je v takovém ďolíku..z jedné strany Doupovské hory a z druhé Krušné hory....rovina to není ani náhodou! Jeďte se tam někdy podívat ..fakt to stojí za to!

A nevím o jakém dvouproudém tahu mluvíte...asi si to pletete s nějakým jiným .městem...je tam dvouproudá silnice asi stejná jako je dvouproudá silnice z Mělníka k Nové Vsi.....je to normální silnice....na dva pruhy se to dělí vždy jen do kopců aby bylo možno předjíždět pomalejší auta...

5.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.2.1.1.1.1.1.1 Dvouproudá silnice je dvouproudá silnice.


Dvouproudým tahem myslím dvouproudou silnici, stejně jako píšete vy Smiling Jeden pruh sem, druhý tam (nebo jsem snad psal o čtyřproudé?). A o té rovině jsem mluvil pouze o městě, ne o okolí. 

5.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.2.1.1.1.1.1.1.1 to jsem nepochopila


aha tak se silnicí jsem to nepochopila....to je teda téměř každá...prostě tam vede normální silnice a ani s městem nemáte právdu. Zajeďte si tam a uvidíte....i ve městě je dost členitý terén....

5.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.2.1.1.1.1.1.1.1.2 Problém je jinde.


Lidi, to je ale pitomost, se dohadovat, kde je to hezčí. Když to vezmu v rámci okresu Mělník, tak jedni tvrdí, že od Mělníka na sever (Kokořínsko) je hezky a za vodou je nudná rovina. Občan Vraňan či Cítova to mnohdy vidí obráceně a ani na Kokořín nepřijde. Dokonce jsem slyšel názor občana Krabčic, že na kole ho to nikdy netáhlo směrem k Mělníku. Kdo je z Mělníka a občas se rád projede na kole, tak ví, že oba směry mají svůj půvab (Kokořínsko, Středohoří, -Zoopark Zelčín, komora Vraňany, číslo trasy 2, Říp atd.).

Mimochodem, víte, jak si asi nejlépe udělat výlet do Klášterce nad Ohří, aby to moc nestálo ? Musíte být v sobotu ráno v Cítově na zastávce asi v 5.40. Po přestupu v Roudnici na rychlík Excelsior ( odjezd v 6.08) dojedete cca přímo v 8.10 do Klášterce. Tam hezky bude. Tady sice koukáme na města za Teplicemi (Chomutov, Most atd.) hlavně díky minulosti skrz prsty, ale od Kadaně dál a vůbec kolem Ohře hezky je. (Hrad Hasištejn, Klínovec apod.) Dokonce i ta dříve ošklivá města se mění k lepšímu, jak ukazuje dokument Davida Vávry-Šumná města.

Skutečně, je to o tom, najít si kladný vztah ke konkretnímu místu, či místům, a pak si člověk najde pozitiva leckde. Staré přísloví říká, že kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem, ale s městy je to podobné, pokud je pochopíš.

Pokud Mělník nemáte stále ještě objevený, tak se nechte inspirovat třeba adresou http://www.melnik2000.cz/ , nebo http://mujmelnik.webzdarma.cz/za_romantikou.html , a pokud chcete poznat okolí, tak není nic snazšího, než naše nejbližší Kokořínsko, na které jsme alespoň co do krajiny pyšní zadat do vyhledavače. Hezké stránky má Mšeno. Možná zjistíte, že jste jen o něčem nevěděli.

5.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.2.1.1.1.1.1.1.1.1 V klidu


Jo, v pohodě. Mě jen zajímalo, jaké to je, když je město "rozřízlé" silnicí na dvě části, tak jak se tím straší tady na Mělníku. To je celé. Už končím, nechám to být :-) 

5.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1 Praha je jediné město


Praha je jediné město kde jsou lékaři? Hradec, Plzen, Ostrava, Brno, České Budějovice. To jsou města kde jsou lékaři stejně a možná i lepší než v Praze. 

 

Můžu se zeptat co je manžel povoláním? Jen tak pro zajímavost.

 

Magnet172

5.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1 odpověď


Můj muž je povoláním skvělej chlap!

5.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1 :-)


Je škoda že vidíte Mělník jen negativně. Pokud ho srovnáváte s Kláštercem (který mimochodem vidím zase já jako špinavé zaprášené město mezi těmi strašnými dírami v zemi - ale nic osobního Smiling ), je tady přece stejně daleko do lesů na Kokoříně, a ty můžete protáhnout desítky kilometrů směrem nad Štetí nebo na druhou stranu až skoro k Boleslavi. Krásná procházka je po Hořínském parku, po Polabí, nebo směrem nad Blata a Velký Borek. Lidi jsou takoví protože je tady minimum starousedlíků. Většina nás sem přišla kvůli elektrárně, Spolaně a Kaučuku. Ale na druhou stranu stačí neutápět se v nějaké nostalgii a negativismu. Neříkejte že za deset let jste nenašla kamarády. A pokud oni Vás z toho nevytáhnou, je to docela smutné. Chci tím říct to, že náš vztah k místu je takový jaký si ho uděláme. Dokud budete jen hledat to špatné, budete tady pořád nešťastná. Neberte to ve zlém, spíš jako námět, nebo nabídku pro vás oba Smiling. Jezdíte třeba na kole?

5.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.2 jezdím..


momentálně jen s kočárkem...na kole jsem jezdila asi víc než mi diagnostikovali roztroušenou sklerozu...poslední cca 3 roky jsem už toho tolik nenajezdila...

ano máte pravdu že máte nárok na svůj názor který se týká Klášterce...chci jen podotknout že on není mezi dírami v zemi....doly jsou o kousek dál...ne o moc cca o 15 km....okolo klášterce najdete díry v zemi maximálně po těžbě drahých kamenů....ale i ty jsou většinou ukryté v lesích. A dolesů na Kokořínsku to rozhodně není stejně daleko...ale to je opravdu už jen o vypočítávání metrů X kilometrů a o tom tady ta debata není.....

5.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1 :-) #2


Souhlasím. Nakonec i ono v tom území od Klášterce po Ústí je "poválečných naplavenin" taky spousta (taky nechci nikoho urazit, ale těch "uměle dosazených" lidí je tam v pohraničí daleko víc než zde, tedy bylo). Teď je zase jiná generace, která se tam narodila a jsou tak rodáci. Ale chtěl jsem říci, že lidi bez vztahu k území se k tomu často chovají tak, jak se chovají. V severočeském regionu je to totiž krásně vidět. 

4 Proč mám rád Mělník?


Já jsem taky "naplavenina". Před třiceti léty jsem se s rodiči přestěhoval z Roudnice. Ale dnes jsem Mělničák a na tohle město nedám dopustit. Je tady spousta věcí co mi vadí. Proto jsem se taky rozhodl "jít do politiky". Už jsem měl dost toho co tady prezentují někteří jedinci. Tlachat u piva o tom jak je všechno (dámy prominou) na hovno a nedělat nic. Radši bych řekl co se mi tady líbí a co mám rád. Žijeme v městě které má historii jako málokteré jiné. Pro člověka který se dívá kolem sebe je tady spousta zajímavých míst která mají své příběhy, spousta zajímavých detailů které stojí za to objevovat (zkuste si třeba přečíst úžasnou knížku p. Čumpelíka "V trenkách a naboso"). Koho zajímají spíš lidé než kameny, najde řadu zajímavých skupin které se zabývají sportem, kulturou, historií, nebo se třeba schází někde s tím skejtem. A krajina? Uznávám že třeba Pálava, Krkonoše, nebo Šumava jsou krásné, ale ten rozhled z lavičky u kostela se sluncem které zapadá za Řípem je nedostižný. Když sednu na kolo, za deset minut jsem na Kokořínsku, v Hořínské džungli, u vody, nebo na cestě do mých oblíbených lesů nad Štětím. Mám rád Mělník i s jeho chybami. Je jich sice dost, ale pesimistickým stěžováním se to nezmění.  

3 popravdě řečeno.....nic


Taky jsem se zkusila zamyslet...ale zatím jsem nic pozitivního nenašla.

Bydlíme tu 10 let....když jsme se nastěhovali a poznávali Mělník tak jsme šli do parku u autobusáku...tam jsme si přečetli že na těch pár keříků co tam rostou a říká se tomu honosně "park" přispělo jen pár lidiček......baráky všude počmáraný od sprejerů...dokonce i kostel. Krajina opravdu nic moc....ale za to mělničáci nemůžou...to je prostě prvek daný matkou přírodou....

Když jsme zde chtěli mít trvalé bydliště tak nám tehdy paní starostka řekla že na startovací byt nemáme nárok protože zde nemáme trvalé bydliště (začarovaný kruh) a že pokud ho zde chceme mít tak ať si zde koupíme dům nebo byt a nebo ať se vrátíme odkud jsme přišli.....

takže....proč tu žiju: protože to bylo rozhodnutí mého tehdy přítele...šel sem bohužel za prací. Co se mi tu líbí: ..jo jedna věc mě vlastně napadla...když v létě vlezu do postele a nechám otevřený okno tak že je slyšet odbíjení hodin z kostela..ale to bych myslím našla i v jiném městě.  Co mě tu zaujalo - ty malůvky od sprejerů. Jaké je tu okolí - hrozné, jsem "děvčátko z hor" a tady není "o co opřít oko"...prostě placka. Co se zde dá dělat - nic speciálního co by se nedalo dělaz i jinde mě nenapadá. Sport - nesportuju. Kam na výlet - kamkoliv přece. Kde se dobře vaří - hospody neobrážíme ale dobře jsme se najedli pokaždé v pizzerii Piranha nebo U Beníšků. Kde jsou dobré akce - v Tescu a v Kauflandu Eye-wink))))) Nákupy - všude kde je levno. Kam jít s pejskem - nemám psa ale lidé co ho mají by s ním měli jít hlavně někam kde si hrají malé děti a hlavně by si to po něm měli uklízet... Historie - o tu jsem se nezajímala a ani s tím nechci začínat. Líbí se vám tu -v žádném případě, vůbec se tu necítím dobře a jako doma se tu nebudu cítit nikdy.

Na závěr chci ještě napsat že mě to ale mrzí jak Mělník vypadá a jak se o něj místní starají. Podle mě je toto město hodně ve "stínu Prahy". Už jsem se párkrát setkala s tím že když se člověk o něco zajímá něco potřebuje tak dost často lidi odpoví: proč to tady mít (dělat...) když si můžete zajet do Prahy...je to škoda a Mělničáci by se měli probudit.

3.2 ...Praha


A ještě k té Praze. Ano, do jisté míry Praha hodně odčerpává. Ale to je prostě trend, který je známý po celém světě už 200 let. Vždy malá města v zázemí velkého jsou negativně i pozitivně ovlivňována právě tím velkým. Stejně tak pro vesničky kolem Mělníka má Mělník svou funkci a úlohu, tak Praha má i pro ten Mělník nějaký smysl. Setkávají se s tím všechna města ve Středočeském kraji, snad krom těch největších Kladna a Ml. Boleslavi. Praha byla vždy naším centrem, jako Liberec pro severočechy, Hradec Králové pro východočechy atd. atd. Na druhou stranu, Středočeský kraj se do co do počtu obyvatel neustále zvětšuje, takže to tu asi tak hrozné nebude, ne? Smiling (nadsázka) 

3.1 Beny


Na toto bych nejradši reagoval stejně jako raist níže na "Jindru Kundličku". V podstatě ani vy tomu Mělníku zřejmě nic nového nepřinesete, stejně jako on. Tím se vás nechci dotknout, ale dělá to na mě takový dojem. Kdyby tady byli lidi jako vy nebo on, tak je tu ještě větší nepořádek a anarchie. 

On když se člověk někam přestěhuje, tak je jasné, že nějakou dobu mu bude trvat, aby se s místem "srostl". Třeba vaše děti už k místu budou mít mnohem jinačí přístup než vy. A zvlášť, když se z hor přistěhujete do nížiny. Vězte, že i spousta Mělničáků by na horách brblala, co tam je za hnusný kopce, na které nejsou zvyklí Smiling ... 

Mě se třeba krajina líbí. Na jednu stranu ku Praze je rovina, což někomu vyhovuje, někomu ne. Má to svoje pozitivní stránky, jako je minimum inverzí, lepší profoukávání větrem (nedrží se tu nic jako někde mezi horama), vhodnější reliéf pro dopravu apod. Na druhé straně, na sever je zase Kokořínsko, kde už nějaké kopečky jsou, příroda parádní, zatím ještě nedotčená, spousta skal, údolíček, cestiček a roklí. V každém případě je Mělník v nejteplejší klimatické oblasti republiky, takže tam, kde mají ještě na jaře sníh (hory), případně tající sníh a břečky, tak mi už tady máme sucho a můžeme si užívat venkovních aktivit. Zima kratší, ostatní období delší (pro mě plus). 

Jinak ještě k vašemu: malůvky od sprejerů - je nějaké město, kde nejsou? Startovací byty: jste na Mělníku, jsou pro mělnické, nejsou pro přespolní - to by se tam mohl přistěhovat kdokoliv. Manžel nebo přítel sem šel za prací - není to alespoň malé plus, že tu sehnal práci? Nebo proč jste sem tak s nechutí šla, proč jste nezůstali na horách? 

Možná si najděte nějaké přátele, protože i ti zlepší náladu a časem se tu budete cítit jako doma. Protože s tímhle předem odmítavým postojem se tu opravdu nikdy cítit jako doma nebudete.

3.1.1 odpověď


K malůvkám...ve městě z kterého pocházím se daří (nevím jak) tyto malůvky zredukovat na opravdu minimum. Nevím jestli tam ani žádní sprejeři nejsou, nebo jak to dělají....park je tam nádhernej s obrovským množstvím stromů......

Jinak to že sem šel teď už manžel za prací je pro mě dost hrozné, protože vím že je to důležité protože u nás je velká nezaměstnanost a ve svém oboru by práci nesehnal.

A přátelé....už tu nějaké mám a řekla bych že to nepomohlo ničemu. 

No jen jsem chtěla napsat svojí reakci na článek protože mě vždycky zvedne že židle když někde čtu, zaslechnu výzvy ať lidé řeknou nebo napíšou jak moc se jim v Mělníku líbí. Je to tu nějaký trend, nevím proč, asi sami mělničáci tuší že v tomto městě není žádný med žít...

A ještě k tomu jestli něco tomuto městu přináším. Nevím co tím máte konkrétně na mysli, ale od začátku jsem se zapojovala do takových aktivit jako je místní mateřské centrum, chodím pravidelně k volbám (jako člen komise) ...snažím se "zvelebit" své okolí a na své vlastní náklady zasazuji kolem našeho domu různou zeleň ...když toho není schopno toto město (už jsme byli několikrát žádat na M.Ú. o dosazení stromů v naší ulici a opakovaně nám to slíbili)...v době povodní jsme si s manželem vzali týden dovolené a šli odklízet škody na Pšovku a všude tam kam nás město poslalo...takže opravdu nevím co myslíte tím že tomuto městu nic nepřináším....

3.1.1.2 Ahoj Beny M


..., asi mám psací absťák :-)  a tohle je docela fajn příležitost si něco oddychově písnout. Víš, mě je asi nejvíc líto, že cestování není dnes zrovna levná záležitost a čím dál člověk chce jet, tak  navíc většinou na úkor kvalitního ranního až dopoledního sobotního spánku Smiling. Mělník je vinikající strategické místo pro cesty na všechny strany naši krásné vlasti a nejen ji. Navíc, už pohled od zámecké vyhlídky, či té za knihovnou, nebo dokonce z věže může motivovat k výletu. Když tady vzpomínáš hory, tak v těch nejbližších jsi za dvě hodinky, pokud nepočítáš ty Železné hory za Ćáslaví apod., jako že ne. Pokud Ti stačí České Středohoří, na které se můžeš pohodlně koukat od zámku, tak jsi tam ani ne za hoďku. Jo, je tam všude hezky,i ve městech, ale věř, že když se třeba vypravíš do Poděbrad v Polabské rovině, projdeš kolonádou s květinami, kolem speciální kašny, dáš si zmrzku, povozíš se na lodi a něco někde vypiješ, tak té rovině třeba také přijdeš na chuť, jako my, kteří máme tady od každého rázu krajiny kousek Smiling.

Jsem moc rád, že tady se už konečně také stáváme součástí lodních výletů. Jak tu někdo psal, tak za hezkou přírodou nemusíme také až tak daleko, jak uvádím ( ale občas to chce), a posedět si při zlatavém moku, něco naplánovat, nebo naopak bilancovat můžeme  také. Jestli se povede ukončit úspěšně revitalizaci, podaří se něco vytvořit v podzemí a vylepšit tu promenádu kolem Labe, tak myslím, že i největší škarohlídi budou spokojenější. Aha, zapoměl jsem na problem jménem obchvat, případně, co chceme vidět v centru Smiling Nu, hlavně je to o tom, kdo má jaké nároky, tužby, a co ho zajímá. A od toho je i tento web. Mimochodem, že Vás nezajímá historie tohoto města, to se dá docela pochopit, a že i v jiných městech buší srdce nočních night- clubů a jistě lépe, to vím Smiling.

3.1.1.1 Milá Beny, my víme co je


Milá Beny, my víme co je tady na prd. Jen jsem chtěl aby lidé chvilku přemýšleli o tom co je tu hezké. To tě nemuselo zvednout ze židle. Laughing out loud

 

Magnet172

2 A kdybych to vzal bod po bodu :


Proč tady žiju ?  Protože jsem se tady bohužel narodil...   Co se vám tu líbí už jsem se vyjádřil..

Kam rádi chodíte? Jedině do lesa..   Co mě tu zaujalo? Co se všechno může na světě stát..  Jaké je tu okolí? elektrárna, spolana, kaučuk ..   Co se zde dá dělat? Chodit se prát na disko, hrát automaty, nebo nakupovat v tescu..  Kam chodíte sportovat? Není zde pro můj sport místo a nikdy nebude.. Kde se bavím?  V lese...  Kam se dá jet na výlet? Jedině do lesa...   Kde dobře vaří? Pochybuju že se někde na mělníku dobře vaří, kdysi jsem chodil, ale už mám z tý kedry tak poničenej žaludek, že už to riskovat nebudu. Nejlíp si uváří čék sám...  Kde jsou dobré akce? Bavíme se pořád o mělníku?...  Kde se dobře nakupuje? U dealerů jedině...  Kam jít s pejskem? Nejlíp k veterináři...  Historie Mělníka? chlast... Líbí se vám tu?Až na to že se tu člověk dorozumí pomalu už jenom rusky a cigošsky to tady strašně miluju

 

Tak jsem chtěl napsat něco hezkého, ale nějak mi to z té huby nevymáchané ne a ne vypadnout..

Nebo je to tady fakt tak hrozný?  Nejsem žádnej pesimista, ale mělník 3 x FUJ, kdysi jsem ho měl rád. Ale dřív byly věci jinak a já byl taky trochu slepej

2.4 Bod po bodu


Proč tady žiju ?  Protože jsem se tady narodil... 

Kam rádi chodíte? Do lesa, na Kokořín, kolem trati v Mlazicích se psem,..   Co mě tu zaujalo? Velmi bohatá historie města a okolí...  Jaké je tu okolí? Polabská nížina v kontrastu s Kokořínskem, soutok...   Co se zde dá dělat? Třeba tancovat U Podařila, chodit do kina, sportovat ...  Kam chodíte sportovat? Kurty u sokolovny na Pšovce... Kde se bavím?  To je různé...  Kam se dá jet na výlet? Kokořínsko, Litoměřicko, Českolipsko, Praha...   Kde dobře vaří? . To nevím, stravuju se doma...  Kde jsou dobré akce? U Podařila...  Kde se dobře nakupuje? v Tescu...  Kam jít s pejskem? Podle trati přes "Písák" a staré Mlazice...  Historie Mělníka? Karel IV, kněžny, vinice, hrad a zámek... Líbí se vám tu? Většinou ano

2.3 co se dá dělat


Když už se tady tak "módně" stěžuje na Mělník, tak musím říct, že jsem při své práci poznal mnohem hezčí města (třeba Litomyšl a jeho náměstí, Svitavy) i mnohem horší (třeba Ostrava, Karviná, Havířov). Naše město je hezké a když si odmyslíme kvalitu, tak revitalizací zkrásní alespoň centrum. Bohužel se to ale nedotkne okolních ulic a náměstí.

A k horám, jistě, krajina je tam mnohem zajímavější, ale tím to také končí. Nikdy nezapomenu, jak jsme před lety šli koupit jogurt do místního obchodu v Josefově Dole a prodavačka nám ho neprodala, protože jsme si ho neobjednali. Byla zimní sezóna, lidí jako máku. Takže bych moc nesrovnával. Ono se to ani nedá. Snad bych jen doporučil těm, kterým se tu tak strašně moc nelíbí - prostě se přestěhujte jinam. Nic ve zlém, ale je tak.

Obrázek uživatele raist

2.2 re: A kdybych...


A nejsi stale trochu slepej, k sobe? Jak to, ze zijes na tom hroznym miste - co te tu jeste drzi?

2.2.1 To asi není


To asi není myšleno na mě. Mě se tady až a na ty známé problémy líbí. Proto chci yb i ostatní napsali proč tu žijí. Mylím že každý má na Mělníku něco rád.

 

Magnet172

2.1 Ale dobrá reakce. Dík za


Ale dobrá reakce. Dík za ní. Spoustu názorů máme hodně podobných....

 

Magnet172

1 Co mám rád na Mělníku?


Rozkopaný silnice, vymletý policajti, cigoši rostou jak houby po dešti, následná rostoucí kriminalita. O ukrajincích a ruský mafii ani nemluvě. Nebezpečno v ulicích už i přes den. Spousta smažek. Mrtvo, žádná akce. Namyšlený lidi, přitom nevim na co...  A příliš diskoušů.   Spálit do základů, jako že jsem rodilej mělničák... A teď se ukažte srabi z redakce, jaká je zde cenzura

Obrázek uživatele Markéta Želva Přerovská

1.2 k akcím


Za měsíc duben se v Mělníku a jeho nejbližším okolí konalo (pokud počítám jenom to, co já vím z informací Mělníčku a plakátovacích ploch MKD) něco kolem padesáti akcí, což je okolo deseti akcí týdně, v to nepočítám kino, které bylo prý tento měsíc dokonce i vyprodané Smiling . Já sama jsem byla (ne jako pořadatel, ale jako divák) na třech akcích. Na všech si pořadatelé (mezi řečí) letmo stěžovali na návštěvnost...

Takže pořadatelé si stěžují na návštěvnost (a mají na co, vím, o čem mluvím) a Mělničáci si od počítačů a od půllitrů v hospodách mezi řečí stěžují, že se tu nic neděje. Tak to fakt nevim, co s tím ...

(akce na Podkově, U Jelínků, U Podařila na Chloumku, v Borku, v Zelčíně, když budu mluvit jen o těch, které se nekonají v saménm centru Mělníka)

-----

A teď k tomu, co mám na Mělníku ráda. Jsem náplava, bydlím tu 14 let, tedy skoro celý svůj "dospělý" život. Mělník miluju. I se všemi těmi negativy, které předřečníci vyslovili (jo, jsou tu, taky mi spousta věcí vadí, ale Magnet chtěl, abychom se vyslovili k tomu, co máme rádi). Mám zde kouty, kam ráda zajdu, je-li mi smutno, hospůdky, kde mi hospodský říká jménem a ví, kolik knedlíků k obědu, dá se tu celkem dobře jezdit na kole, pokud nepotřebujete jezdit stovky kilometrů denně, je tu opravdu krásné okolí na procházky, celkem tu funguje i jakás takás sociální síť pro ty, kdo o ni stojí. Je tu relativně klidno, živobytí se dá celkem najít (opět je vše relativní, nutno pohlížet na to, jak to jde jinde). A hlavně: mám zde své přátele, které dnes po té době mohu již považovat za svou rodinu (možná i trochu víc než svou rodinu vlastní), o které se mohu opřít.

Chtěla bych říct, že ta negativa, o kterých ostatní lidé mluvili, by jistě našli i jinde, kde by delší dobu bydleli. Všude je něco: v Praze je OPEN CARD, v mém rodném Brně mají své socikální problémy s celými čtvrtěmi občanů, a jistě každý, kdo se odněkud přistěhoval, by mohl přidat podobný příklad. Ale víc je toho tady, co je prima.

Mám to tu ráda.

Obrázek uživatele Kajik

1.1 RE: Co mám rád na Mělníku


Cenzura je tady jen do té úrovně, která je dána právním řádem ČR (tj. určitě smažeme např. rasistické, neúnosně vulgární komentáře, a také odkazy na pornografii nebo příspěvky, které šíří nepodložené pomluvy a poškozují něoprávněně něčí dobré jméno atd. atd. atd....

A k tématu:

Otevřete oči! Mrtvo? Žádná akce? Co Krišpín? Co letní hudební festivaly? Co nepřeberné množsví kulturních akcí v Želvím doupěti? Dále mohu jmenovat: Přednášky v RC Kašpárek, přednášky v městském muzeu, sportovní akce, mělnická Jizerská 50....

Je toho spousta. Pravda, každý má jiné zájmy, každému to nesedne. Ale není nic jednoduššího než přiložit ruku k dílu a začít něco dělat. Právě v tomhle je Mělník silný - je tady obrovská komunita, která pořádá nepřeberné množství akcí.

Kultura bude jenom taková, jakou si ji sami uděláme.

Kajik, redakce
 

---Doufej v nejlepší, získej ještě lepší!---


https://www.traditionrolex.com/7