Tip: Přehledná a stále aktuální nabídka zaměstnání je dostupná zde.
Muzeum M

Vážná dopravní nehodaO uplynulém víkendu proběhly čtyři dopravní bezpečností akce na Mělnicku. Dle výsledků, které akce přinesla, by se dalo říct, že měla úspěch a na silnicích jezdí stále více řidičů, kteří dbají zákona o silničním provozu a slova „dodržení předepsané rychlosti“ či „ používání bezpečnostních pásů“ nebo „jízda bez požití alkoholického nápoje“ je pro ně naprosto samozřejmé. Bohužel jsou chvíle, kdy ani tisíce policistů na silnicích nezabrání dopravní nehodě, kde ve většině případů selže lidský faktor.

Dne 25. dubna 2010, krátce po třinácté hodině odpolední, na silnici č. I/16, v katastru obce Spomyšl, došlo k vážné dopravní nehodě, mezi osobním automobilem Opel Kadett, které řídil jednadvacetiletý muž z Mělnicka a motocyklem Suzuki GSR600, které řídil dvaadvacetiletý muž z Prahy. K dopravní nehodě došlo tak, že řidič vozidla Opel Kadett jel se svým vozem po účelové komunikaci ke křižovatce se  silnicí č. I/16, v místech, kde se přejíždí hlavní silnice na místní komunikaci vedoucí do obce Spomyšl. V okamžiku, kdy řidič osobního vozidla vyjížděl na sil. č. I/16, přehlédl, že ve směru od obce Nová Ves ve směru na Mělník, přijíždí motocykl s řidičem a došlo k čelnímu nárazu motocyklu do levého boku vozidla.

Při dopravní nehodě došlo k vážnému zranění řidiče motocyklu, na místě byl ošetřen lékaři a poté letecky transportován do nemocnice v Praze. Řidič osobního automobilu nebyl při nehodě zraněn. Požití alkoholu před jízdou bylo u obou řidičů vyloučeno orientační dechovou zkouškou. Na osobním vozidlu byla škoda předběžně vyčíslena na částku 10.000,- Kč a škoda na motocyklu vyčíslena zhruba na částku 220.000,- Kč.

Přesnou příčinu tohoto neštěstí, míru zavinění a další okolnosti případu vyšetřují nyní mělničtí dopravní policisté.


 Zpravodajství