https://www.traditionrolex.com/7

 Lodní doprava opět zahajuje, a v sobotu zdarma! | Mělníček.cz - Mělník v pohybu
Tip: Staňte se redaktorem! Přidejte se k našemu teamu!

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Lodní doprava opět zahajuje, a v sobotu zdarma!

Sezona výletů lodí Porta Bohemica opět začíná. Zahájena bude v sobotu 1. května v 10 hodin slavnostním požehnáním plavbě. „V rámci akce jsou připraveny 45minutové projížďky zdarma,“ uvedla MFD. Loď vyplouvá v 10, 11, 14 a 15 hodin z Nového městského přístavu pod vinařstvím Lobkowicz. Informace lidé najdou na www.labskaplavebni.cz. (text převzat z MFD)

jízdní řád celého plavebního systému (Mělník je na stránce dole) a ceník najdete zde.

Ostatní předchozí téma | následující téma

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

6 Omluva zájemcům o plavbu lodí z Mělníka a okolí


Jak již bylo na vašich stránkách zveřejněno,byla loď ve čtvrtek 19.5. umístěna na loděnici a vytažena z vody za účelem opravy poškozeného šroubu. Omlouvám se alespoň touto formou všem zájemcům o plavbu,kteří o této skutečnosti nebyli dostatečně informováni. Předpokládáme,že oprava lodi bude ukončena tak,aby od 30.5. byla loď k dispozici ve městě Mělník k obnovení pravidelných plaveb. Malé cestovatele a námořníky přepravujeme v rámci předem objednaných školních výletů náhradní lodí.

Abychom zklamání z neuskutečněných výletů lodí alespoň trochu napravili, uskutečníme v neděli  5.6. plavbu z Mělníka do Obříství ve 14:00 h   zdarma.

Labská plavební společnost

6.1 Je dobře že firma zde


Je dobře že firma zde taky podala vysvětlení. Jen mě mrzí že to nebylo dříve. Nemluvě o tom že moh někdo sednout do auta a na to molo to dojet nalepit. Tak ale všichni se učíme z vlastních chyb a věřím že příště to bude zase o chlup lepší.

Obrázek uživatele milk

6.1.1 Firma se omluvila


Firma se omluvila dodatečně.

Hulváti,kteří napadli firmu a jiné na Mělníčku,se neomluví nikdy.

6.1.1.1 :-)


A nechtěl bys nám osvětlit za co se máme omlouvat? Za to že nás nechal někdo stát jako pitomce na molu bez jediné informace? Za to že děti měli zkažené odpoledne? Za to že tahle firma neuznala za vhodné svým zákazníkům za celý týden dát jedinou informaci? Za to že někteří jeli z Prahy kvůli výletu a utřeli hubu? Že se firma omluvila je prima a dobře že se stalo aspoň něco. Ale kdybych to takhle udělal já v práci, už pracuju někde jinde... 

Obrázek uživatele Markéta Želva Přerovská

5 lodní doprava má neplánovanou odstávku


http://www.melnik.cz/radnice-a-urad/mestsky-urad/aktuality/lodni-doprava-na-melniku-ma-neplanovanou-odstavku.html

"Dne 30.4. při slavnostním zahájení letošní turistické plavební sezony na Mělníku došlo při  přistávacím manévru lodi v Obříství k masivnímu poškození pravého lodního šroubu naší lodi. Přístav v Obříství je situován mimo běžnou plavební dráhu  a říční koryto v těchto místech a zejména v blízkosti nábřežní hrany není desítky let čištěno ani udržováno, což je příčinou této nepříjemné události.S ohledem na mimořádně volný termín opravárenské kapacity loděnice v Praze byla loď ve čtvrtek 18.5.přemístěna na loděnici k vytažení z vody a následné opravě, která bude ukončena s předpokládaným termínem k 30.5.2011. Z těchto důvodů je provoz lodi dočasně přerušen s výjimkou předem nasmlouvaných dětských školních výletů, které výjimečně zajišťujeme náhradní lodí. Děkujeme za pochopení." (zveřejněno 24/5/11)

5.1 To je výborný, v sobotu


To je výborný, v sobotu jsem v Rybářích potkal zoufale bloudící turisty z moravy, kteří hledali molo Porty Bohemici. Nasměroval jsem je tedy k molu se zbytkem nápisu .e..ík s tím, že loď určitě jede i za špatného počasí i malého počtu cestujících podle jízdního řádu, jak při slavnostním zahájení slibovali. Na mobilu na webu provozovatele jim to prý nikdo nebere. Na molu není ani čárka o nějakém jízdním řádu, nebo informace o zrušení plavby.  Takže jsem ze sebe udělal opět blbce.

4 Plavba 22.5.2011


 I já bych chtěl vyjádřit rozhořčení nad včerejší situací.Měli jsme tu návštěvu a chtěli jí vzít na projíž%dku na lodi.Jaké bylo naše překvapení, když loď nikde.Volal jsem tedy kamarádovi, co byl na netu a poprosil jsem ho, zda nejsem pitomec a nespletl si to.Nic.Loď měla normálně jet.Nikde žádné vysvětlení, nikde žádná omluva....Pokud se to firmě nevyplácí jezdit na Mělník, měla by tedy dát minimálně 2dny dopředu vědět, že nejede.V týdnu nával mít zrovna nebudou, ale o víkendu kdy se předpokládá zájem by několik lidí jet chtělo.Tímto způsobem si akoráte odradili zákazníky.Měl jsem v plánu pozvat více lidí, že bychom si dali výlet lodí, popili pivko...Bohužel, pokud se nemohu spolehnout, že loď připluje, nemůžu nic bez ostudy naplánovat.

Aspoň že bylo otevřeno vinnařství, že si člověk zchladil zlost ve víně!!(estli oni tu loď někde u Mlazic netorpédovali, aby měli kšeft ? Smiling )

Souhlasím i s tím, že jsem nenašel, kolik stojí jízda z Mělníka do Obříství.Buď jsem špatně hledal, nebo to napsané není.

4.1 Je


Tady na té stránce dole  http://www.labskaplavebni.cz/cenik.html

    mají tu tabulku sice podivně vyplněnou, ale podle běžných praktik křížového vyplňování, jak to známe třeba z MS v hokeji to vypadá, že to do Obříství stojí 120 Kč a pokud pojedete i nazpátek, tak to pořád stojí jen těch 120 Kč. Však tam je napsáno ve sloupci Mělník....Obříství tam a zpět...120 Kč.

Obrázek uživatele milk

4.1.1 Nechci polemizovat,už


Nechci polemizovat,už jsem byl několikrát nazván lhářem,ale na tom ceníku nevidím nic nepochopitelného.

3 Labská paroplavební...


Dneska jsem se vytočil do bezvědomí. Odpoledne dorazíme s partou k přístavišti natěšení na výlet do Obříství, ale ouha! Loď jaksi nejela. Paní ve vinařství nám sdělila že nejela ani v sobotu, ani v neděli. Zvednu telefon a volám na číslo uvedené na jízdním řádu. Nejdřív mi telefon půl hodiny nezvedali. Když jsem se naposedmé dovolal, jakási zmatená paní mi sdělila že loď nejede a ona neví proč. Ve vinařství dali k lepšímu dvě historky, které mě nechaly s hubou dokořán. Loni odvezla tahle povedená partička plnou loď lidí do Tróje a tam jim řekli že zpátky prostě nejedou a lidi ať se dostanou jak umí. A druhá kdy požádali vinařství o degustaci na lodi, nechali sklepmistra s vínem hodinu a půl stát v Praze u přístaviště, potom se jim na lodi skoro poprali zákazníci kteří neměli místo a nakonec za degustaci nezaplatili. Musím konstatovat, že tato firma u mě skončila. Pokud si takto představují vstřícnost k zákazníkům, můžou si s tou lodí jezdit třeba zadarmo na Tahiti, ale beze mě a těch desítek lidí které nasrali (dámy prominou) za tento víkend...

3.1 Ona to asi bude divná společnost.


Nedávno mě zaujala na jejich stránkách zpráva, že každou neděli plují za přijatelný peníz z Děčína do Dráďan a zpět, ale pro očekávaný zájem jen po nutné rezervaci. A ty víš, jaké bude zrovna počasí a jestli budeš zavřený v jídeláku za tmavým sklem jak ve vagonu, nebo pěkně na přední palubě s foťákem ? Neměli by takovou atraktivní linku plout denně, případně i použít nějakou posilu a dát tam těm lidem aspoň dvě hodiny přestávku, aby mohli v Drážďanech něco nafotit, či nakoupit ?

2 Zjistil jsem za vás.


Někde jsem tu psal, že nejsem absolutně spokojený s informacemi kolem lodní výletní dopravy na Mělníku. Čekal bych, že to někoho na radnici, kdo chce pracovat pro lidi, nenechá klidným a něco nám tu odpoví. Čekal bych, že třeba nějaké mělnické noviny se pokusí o nějakou smyslplnou aktivitu v této otázce.

Když jsem včera navečer viděl na palubě naši výletní lodi u Obříství snad jen 5 lidí, tak mě napadlo, že také můžeme být prvním městem na Labi, kde to tento jinak jinde úspěšný turistický podnik zabalí a to by pro naše město rozhodně dobrá vizitka nebyla.

Napsal jsem tedy sám na uváděnou reklamní adresu společnosti a dozvěděl jsem se, že je vše mnohem složitější, než si myslím. Zapomeňte tedy na adresu, kterou se tu společnost prezentuje, která je veřejně šířena na netu, či v novinách a zadejte adresu www.portabohemicaoriginal.cz , kde se dozvíte opravdové důležité informace kolem plaveb v okolí Mělníka . Často presentovaná adresa je http://www.labskaplavebni.cz/LPS/

1 Už to vyhlížím


..delší dobu, jak to tady bude letos vlastně plout, ale z webových stránek společnosti jsem z toho fakt jelen. Oni se na ten Mělník normálně vybodli. Mají tam tři linky ( Mělník-Stará Boleslav, Mělník-Nelahozeves, Mělník-Dolní Beřkovice ), pak asi 5 jízdních dní, a kromě středy, kdy se jede do Roudnice a zpět, se vlastně nic neví, ani ceník pro místní linky lodě Mělník.

Co to je v 10 odjezd, ve 12 příjezd, 14 odjezd a 16 příjezd ? Jako kam ?  Určitě bývá i cesta po proudu časově kratší, než proti proudu.

Tomuhle říkám opravdu nádherný a srozumitelný plavební řád ( konkurence na Labi):

http://www.labskaparoplavba.cz/jizdni_rad.php

1.2 loni


to myslím bylo jedna jízda do H.P. a zpět a následující zase na druhou stranu, myslím že k Obříství (i když nevím, jestli mi ještě tak dobře vládne paměť ) Smiling) ... nevím, jestli letos bude něco jako pravidelná doprava "někam" . Loni bylo myslím jeden den v týdnu směr na Roudnici a pak podle jízdního řádu přestup na navazující loď směr Ústí n. Labem.  Asi bych jim poslal mail, ať to udělaj srozumitelný pro lidi na týhle planetě a nepro politiky :D  P.S. no, já zkusím dnes stepovat už na tu desátou. Snad mě někdo neshodí do Labe Smiling)  a možná sem pak dám nějakou fotku.

1.2.1 RE:loni


No, celkem máš pravdu. Okružní plavby byly do Dolních Beřkovic, do Obříství a ve středu do Roudnice nad Labem. To jsem vůbec nepochopil, proč zrovna ve středu plujou do Roudnice s možností přestupu, proč ne v sobotu ( nejlepší den, mnozí nemusí do práce).

Letos nás čekají velké změny ( Stará Boleslav, Nelahozeves) Krom toho sem má  zajíždět i společnost Marila z Nelahozevsi, která loni končila v Zelčíně (Zoopark). To molo naproti na Sidonce tu má zase Pražská paroplavební, která sem připluje dvakrát z Prahy ( obvykle 3x v roce).

Určitě fotky dej, rád kouknu. Loni dal známý video na www.youtube.com z lodi v Obříství ( slavnostní zahájení).

1.1 odjezdy lodí


Mně to teda připadá dost jasný....4 časy odjezdů, každý výlet na cca 45 min - kam až se za tenhle čas dostaneš po řece ti může bejt docela fuk, ne?

1.1.2 Jak můžeš


..napsat takovou kravinu ? Leda, že to myslíš ironicky Smiling.

1.1.1 Není to jasné


Na stránkách LPS je to fakt nepřehledný. 3 směry, 2 odjezdy, 5 dní v týdnu. Kdy jak kam co pojede není z toho fakt k vyčtení. Snad jen to, že plavba bude trvat 2 hodiny (odjezd vs. příjezd).


https://www.traditionrolex.com/7