Tip: Chcete poradit kam dnes zajít na oběd? Prohlédněte si mělnické jídelní lístky.

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Ve Lhotce soutěžili strážníci


Ten, kdo projížděl ve středu 28.dubna v blízkosti stanového tábora ve Lhotce u Mělníka, se asi nestačil divit. U silnice leželi sténající zranění po autonehodě a všude spousta zdravotníků a strážníků městských policií. Naštěstí nešlo o reálnou situaci, ale o soutěž.

 

Městská policie Mělník ve spolupráci se Soukromou zdravotnickou školou Mělník a profesionálními záchranáři uspořádala 28.dubna 1. ročník soutěže městských policií - Lhotka 2010. Přijeli strážníci z Prahy (2týmy), Kladna, Brandýsa nad Labem, z Kralup nad Vltavou (2 týmy), ze Slaného a samozřejmě z Mělníka (2 týmy).

Na devět dvoučlenných hlídek čekalo v terénu kolem stanového tábora ve Lhotce osm stanovišť – čtyři se zdravotní tematikou a čtyři se situacemi, se kterými se strážníci ve službě mohou setkat.

A tak ošetřovali mladíka, který měl po manipulaci s vojenskou municí otevřenou ránu na břiše, ze které mu vyhřezla střeva, poskytovali první pomoc dívce, která si sekačkou amputovala nohu nad kotníkem, ošetřovali lidi zraněné po autonehodě, uklidňovali zraněné v šoku či poskytovali umělé dýchání. Figuranti ze zdravotnické školy byli skvěle namaskovaní a z jejich zranění i autentického chování běhal mráz po zádech.

Další úkoly vycházely ze situací, do kterých se strážníci ve svém službě mohou dostat. Zde se do rolí figurantů nechali obsadit především strážníci z MP Mělník a šli do toho s obrovským nasazením, takže i soutěžní hlídky musely vynaložit odpovídající úsilí k jejich zpacifikování.

Na prvním stanovišti dva muži ničili osobní vozidlo a jedna dívka se jim v tom pokusila zabránit, je však jedním z mužů napadena a strážníci musí oba výtržníky zpacifikovat. Na dalším stanovišti na strážníky čekalo setkání se zdrogovaným bezdomovcem. Museli se vypořádat správně s pachateli vloupání do motorového vozidla a také s pytlákem, který na břehu rybníka bez povolení lovil ryby.

Porotci na všech stanovištích bedlivě sledovali, jak se strážníci v plné polní s nelehkými úkoly vypořádají.

Pochvalu zaslouží všechny hlídky, které se plnění úkolů zhostily se ctí. Ale vítěz může být jen jeden – a tím byl tým ze speciální zásahové jednotky pražské městské policie – Gejza Ulehla a Pavel Pokorný. Druhé místo patřilo mělnickým strážníkům – Petrovi Paterovi a Stanislavu Hrabánkovi. A třetí byli také mělničtí - Václav Müller a Zdeněk Ečer. Poháry vítězové převzali z rukou místostarosty města Mělníka PaedDr.Zdeňka Koudelky, ředitele MP Mělník Ladislava Hošmánka a organizátora soutěže – Petra Limprechta z MP Mělník.

A jak soutěž zhodnotil člen vítězného týmu Gejza Ulehla? „ ... děkujeme za pozvání na skvělý závod. Jak organizačně, tak tématicky jste se předvedli skvělou práci a po zásluze vám všem patří velký dík. Byla to pro nás skvělá zkušenost a především v těchto oblastech není tréninku nikdy dost...“ 

Všem, kteří tuto náročnou a perfektně zorganizovanou akci připravovali, patří veliké poděkování.

Helena Vavřinová, tisková mluvčí MÚ MělníkMěsto - z radnice