Tip: Staňte se redaktorem! Přidejte se k našemu teamu!

ZpronevěraPětatřicetiletý muž z Kladenska jako nájemce benzinové čerpací stanice v Mělníku odebral v prosinci 2008 od distributorské společnosti dálniční kupony pro rok 2009 v hodnotě přesahující 242 000,-Kč, za účelem jejich dalšího prodeje motoristům.

Na přelomu roku 2008 a 2009 vyúčtoval výše uvedené společnosti prodej dálničních kuponů v celkové hodnotě 71 000,-Kč. Zbývající část dálničních kuponů v celkové hodnotě přesahující 171 000,-Kč do dnešního dne nevyúčtoval ani nevrátil a během fyzické kontroly skladu benzinového čerpadla při jeho předání novému nájemci byla hodnota skladových zásob dálničních kuponů nulová.

Poškozená společnost podala trestní oznámení a při jeho prověřování mělničtí kriminalisté zjistili, že uvedený nájemce zbývající kupony prodal a peníze použil pro vlastní potřebu, čímž způsobil distributorské společnosti škodu ve výši přesahující 171 000,-Kč. Dne 5. května 2010 zahájili mělničtí kriminalisté trestní stíhání muže pro trestný čin zpronevěry, za který je možno uložit trest odnětí svobody v rozpětí od šesti měsíců do tří let. Trestní řízení obviněného je nadále vedeno na svobodě.Zpravodajství