Tip: Přehledná a stále aktuální nabídka zaměstnání je dostupná zde.

„Ilegál“Dne 7. května letošního roku proběhla na území okresu Mělník preventivně bezpečnostní akce s názvem „Ilegál“, která byla zaměřena na kontrolu pobytového režimu cizinců v našem regionu.

Akce se zúčastnilo sedmadvacet policistů ze služby pořádkové policie , služby kriminální policie a vyšetřování Územního odboru Policie ČR Mělník a policisté ze služby cizinecké policie. V rámci opatření zkontrolovali policisté pět ubytovacích zařízení na území Obvodních oddělení PČR Kralupy nad Vltavou, Vojkovice a Lužec nad Vltavou. Při těchto kontrolách se zaměřili na kontrolu cizinců a dále na pátrání po osobách a věcech pocházejících z trestné činnosti.

Během akce bylo zkontrolováno 93 osob. Policisté na místě uložili v přestupkovém řízení jednu blokovou pokutu za porušení pobytového režimu ve výši 5 000,- Kč a odhalili jeden přestupek, týkající se pobytového režimu, který bude předán správnímu orgánu k dalším opatřením. Dále se policistům podařilo zjistit jednu osobu, která je podezřelá z trestného činu neoprávněného podnikání, neboť provozovala ubytovací zařízení bez potřebných živnostenských oprávnění. Za tento trestný čin je možno uložit trest odnětí svobody až na dvě léta nebo zákaz činnosti.

Tato akce byla další v řadě opatření, které policisté na Mělnicku provádějí namátkově již od počátku loňského roku a budou v nich i nadále pokračovat.Zpravodajství