Tip: Chcete i Vy mít svůj banner nebo komerční inzerát na tomto webu? Napište nám na [email protected].

Úřednice podvádělaV době od začátku listopadu roku 2008 do poloviny března letošního roku, devětatřicetiletá žena z Mělnicka, zaměstnána jako pracovnice pobočky Úřadu práce, neoprávněně vedla v počítačovém systému vyplácení dávek Státní sociální podpory celkem čtyři osoby, k nimž dodala smyšlené podklady pro výplatu dávek, které si poté nechala zasílat na účet a to v celkové výši přesahující 86.000,- Kč. Tyto prostředky následně použila pro svoji potřebu.

Svým jednáním úmyslně uvedla v omyl nadřízený orgán, úmyslně pozměnila data uložená v počítačovém systému tak, aby podle nich bylo jednáno, jako by to byla data pravá a tím jako odpovědná pracovnice orgánu Státní správy překročila své pravomoci. Policisté z oddělení hospodářské kriminality služby kriminální policie a vyšetřování ÚO PČR Mělník ženě předali usnesení o zahájení trestního stíhání pro trestné činy podvodu, neoprávněného přístupu k počítačovému systému a nosiči informací a zneužití pravomoci úřední osoby, za které lze uložit trest odnětí svobody v rozpětí jednoho roku až pěti let.Zpravodajství

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

1 A může se enchat


A může se enchat zařadit do evidence uchazečů o zaměstnání a zjistí jaké to je být klientem tohoto úřadu. Úřadu kde se slušně chovají jen k těm co tam jdou pro dávky. Ti kteří by tam čekali pomoc při hledání místa, rekvalifikaci nebo radu právníka v případě porušování zákoníku práce bývalého zaměstnavatele nějakou pomoc mají smůlu.

 

Možná bych ještě zkontroloval co tam dělají v pracovní době i ostatní, mají zajímavé skore na Facebook hrách Laughing out loud Ale takových úřadů bude víc Sad

 

Magnet172

1.3 Milý Magnete, musím


Milý Magnete,

musím souhlasit z Lucianou, znám spoustu lidí co sedí jak na MÚ a ÚP a opravdu mají spoustu stránek zakázaných, a to i zmiňovaný Facebook. Proto nechápu jak můžeš vědět jaké mají skore na Facebook hrách.


Co se týče ÚP, tak jako nezaměstnaný bys měl vědět informace o tom, že co se týče hledání práce, tak bys měl být aktivní ty a ne úřad. On ti může nabídnout místa, která mají evidovaná od zaměstnavatelů. To je věc, kterou bohužel ví jen málo lidí, spousta lidí příjde, dřepne si k referentce a řekne jí: starejte se. Takhle to nefunguje. Aktivní má být vždy klient. To samé máš z rekvalifikací, u své zprostředkovatelky se dozvíš, že máš možnost si udělat rekvalifikaci, ale to neznamená, že ona ti nějakou určí, to máš vědět ty v čem si chceš rozšířit vědomosti. A co se týče chování úřednic a úředníků, tak by mělo být objektivní pro všechny stejné a ne jen jak ty říkáš pro ty co si tam jdou jen pro dávky. Ne každý má na dávky či podporu nárok, víš? Ale to bys věděl, kdyby ses o tuhle problematiku nějak blíž zajímal, popř. dělal v téhle sféře.

 

Zkus si zařídit někdy praxi na takovém nebo podobném úřadě, a pak tady něco piš, ono to není snadné jednat s lidmi, když mezi nimi jsou i tací, jenž jsou problémový. Neříkám, že takový jsou všichni. Je to o komunikaci mezi klientem a úředníkem. Když budeš arogantní na ně, tak nečekej žádné zázraky. Ale jestli patříš do té skupiny lidí, že si někde měsíc makal a přišel si do evidence s tím, že si uděláš na nějaký čas prázdniny, tak to o tobě také něco svědčí...

1.3.1 Já tám ty lidi taky


Já tám ty lidi taky znám, a vím co tam dělaj. Mám spoustu známých úředníků na MÚ a kdybych to nevěděl tak to nenapíšu.

 

Co se týče aktivity úřadu práce. Je mi 22let. Hned po střední jsem šel dělat do firmy která 11 měsíců na to krachla. Nikdo nám nedal zápočták ani plat natož odstupné. Z pracáku tě vyrazej že bez zápočtáku te ani nepřijmou, jejich právník od kterého by jsi čekal radu ti řekne že je tu jednou týdne a nemá čas. Když se ho konečně dovoláš tak to stejne nic neřekne. Podporu ti nedaj jelikož nemáš oddělaných 12 měsíců za poslední 3roky a dávky taky ne jelikož mám stále ještě trvalé bydliště u matky (i když tam nebydlím) a ta bohužel pracuje na ŽL. Bohužel jakmile je v rodině OSVČ tak dítě nemá nárok na podporu a má ho živit rodič (před pár měsící se to stalo v libereckém kraji 50letému chlapovi). A když tam přijdeš že chceš rekvalifikaci tak ti řeknou že ti ji taky nedaj jelikož jsem čerstvý absolvent. To že když jsem do školy nastupoval tak o nás byl zájem a ted díky krizi nás nikdo nechce je nezajímá. Co se týká má třídy, tak je nás tam 14 bez práce k dnešnímu dni. Já tam ztrávil několik týdnů bez podpory, bez rady, bez jediného slova zájmu.

Já sice nastoupil úplně do jiného oboru, zaučil se a pohoda ale ne každý je takhle flexibilní. Když o místo přijde tak se mu zhroutí svět a místo keců o tom jak je aktivní jen sedí doma a je žhavej na psychouše jelikož to nezvládá. Tak takovýmu člověku řelni že má bejt aktivní. Kdyby tě kopnul do hlavy tak ho ještě pochválím.

 

Magnet172

1.3.1.1 No tak když se tu už


No tak když se tu už chvástáš jak všechno znáš a všude si byl, tak bys měl vědět, že pracovněprávní vztahy řeší Inspektorát práce, na kterej tě určitě museli odkázat. A to jestli máš nárok na podporu za to pracák nemůže, oni si to nevymysleli, takové podmínky si stanovili na ministerstvu. Ale to jistě také asi víš.

To že někdo příjde je smutné. V dnešní době si totiž nikdo není svým místem jistý a to ať ve státní nebo soukromé sféře. Ale když tam příjde mladej člověk co se základním vzděláním chce 20.000,- čistýho že občas zmáčkne nějaké tlačítko na klávesnici, tak to se na mě nezlob, ale ten dotyčný asi spadnul z jahody na znak. Navíc když se podíváš na nabídku práce co pracák nabízí, tak si také moc z těch málo míst vybírat nemůžeš. A je lepší vzít to málo, než čekat až ti budou pečený holuby lítat do chřtánu. Navíc se tam určitě najdou i tací co nikdy makat nebudou. Spíš ty bys měl kopat do hlavy (jak ty říkáš).

1.3.1.1.1 A v Mělníku je


A v Mělníku je inspektorát práce, každý vá že ne? Tady tě naženou najednu debilní schůzku aby tě pinížili kompletně a radu ti nikdo, nikdy nedá!!! tady mají lidem poradit a pomoc. Na to aby tam daly nástěnku a ptali se jak se máš tam bejt nemusej.

 

Magnet172

1.3.1.1.1.1 Jinak, než bychom si přáli.


Ahoj Magnete, ono to už tak někdy bývá, že by si člověk představoval situaci jinak, než to je. Dnes odpoledne jsem se přihnal po dlouhé době k zubaři a vůbec jsem nemohl pochopit, co tam dělá tolik lidí, a ikdybych si snad zaplatil nějakou nadstardantní péči, tak mám prostě smůlu. Pak mi došlo, že vlastně všichni někam většinou dojíždějí za prací, nikdo se s nimi nijak zvlášť nemazlí a tak to chtějí odbýt odpoledne. Co mají chudáci zubaři dělat ? Dopoledne tak nějak normálně a odpoledne, aby se přetrhli. A tak vlastně lidi potřebují skoro týden dovolené na doktory, týden na vánoce a čtrnáct dní na léto.

Ale, k tomu , co jsi zde napsal. Ano, lidi mají i internet k tomu, aby poukázali na to, co se jim nelíbí a co by mohlo být lepší. Na pracáku jsem nikdy nebyl a tak těžko mohu k tomu co říci, ale uvědomuji si určité rozdíly v čase, životní filosofii, či určité možnosti.

Možná teď řekneš, že jsem spadnul z jahody na znak, že máš přece právo bydlet tady, mít přítelkyni, jezdit třeba i o víkendu na výlety, zajít si s kamarády na pivko a mít tady práci, abys nemusel někam jezdit a nelíbí se ti určité jednání, ale ono to má i druhou tvář.

Už od roku 1990 jezdí spousta mladých dívek jako au-pair do zemí západní Evropy, aby kromě jazyka poznaly život jinde a vydělali si. Studenti jezdí studovat do zahraničí a na brigády třeba za česáním hroznů do Francie. Dělníci se mohou vypravit za dobrodružstvím a zajímavým výdělkem třeba k naftovým vrtům v moři. A to je jen pouhý zlomek toho, co dnes český člověk, a zejména mladý zdravý český člověk může. Ano, je to o té vnitřní filosofii každého člověka různého věku, ale zejména mladý člověk má možnosti. Skoro se vám 14 lidem divím, že chodíte někam na pracák a neuděláte si aspoň půlroční dobrodrůžo, které vám rozšíří obzory a přilepšíte si na kapse. Ježiš, je vám 22 let a jiní prožili 2 roky, či rok na vojně za pár korun.

1.3.1.1.1.1.1 Získal jsem zelenou kartu


Získal jsem zelenou kartu na Floridu kde mám příbuzné abych tam studoval. Prostě jsem nechtěl. Prostě chci práci na Mělníku, chci tu bydlet a užívat si všechny výhody i nevýhody a neřšit co by bylo kdybych na tu Floridu jel.

Možná bych čekal že když se všichni chvástaj jak úřady fungují, jak lidem pomáhají a jak se na ně lidé nemájí bát obrátit, tak že to bude pravda. Zatím jediný úřad který tu funguje je Czech Point a živnostenský. Třeba to jednou bude lepší.

A to jestli úřady fungují nebo ne, neovliní to že kdybych odjel a chtěl využít nějaký úřad po návratu tak mě stejně vyrazí. Kdybych byl cikán tak si odjedu a až se vrátím tak ještě žebrám o podporu. Ale nejsem cikán tak nemám nárok. 

 

Magnet172

1.3.1.1.1.1.1.2 sorry,ale to se nedá..


Přestaň s těma rasistickejma kecama! Nemuselo by se ti to vyplatit!

1.3.1.1.1.1.1.2.1 Proč jsou rasistické a


Proč jsou rasistické a ne jen pravdivé? Vždy když procházím MěÚ kolem místa kde se vydávají dávky, potkávám pouze jedno etnikum. Na tom že to nápíšu je něco rasistického? rasismus je kdybych psal at je vyvražděj a ne když napíšu že berou dávky. Důchodci zase berou důchod, to že to napíšu je podle tebe diskriminace důchodců z mé strany?

 

Magnet172

1.3.1.1.1.1.1.2.1.1 Bav se s volem o sobotě,


když jde v pátek na porážku..Jak už ti tu par lidí naznačilo, nesnaž se slovíčkařit, nejde ti to. A já se zhluboka nadechnu, napočítám do desíti, jak mi radí už od mala a zkusím chvilku nereagovat na sračky co tu píšeš...

1.3.1.1.1.1.1.2.1.1.1 A ty mě ted


A ty mě ted urážíš. Hluboce jsi se dotkl a  já tě budu žalovat a chtít odškodnění Laughing out loud

 

Magnet172

1.3.1.1.1.1.1.2.1.1.1.1 Florida


Magnete, možná by jsi měl přeci jen zkusit tu Floridu...

Jakub

1.3.1.1.1.1.1.1 V pohodě.


Myslím, že Ti rozumím. Jen mám pocit, že jsi si vlastně paradoxně vybral tu trnitější cestu. Česká republika je vyspělý stát, který by se jistě nechtěl zrovna v tomto srovnávat se státy  na východ a jihovýchod od nás.

1.3.1.1.1.1.1.1.1 To sice ano. Paradoxně


To sice ano. Paradoxně já si myslím že je jednoduší zůstat domu a počkat si na svojí šanci. A v mnoha věcech o tu bohužel funguje mnohem hůře než ve státech které myslíš.

 

Magnet172

1.2 Facebook


Nevím jak na ostatních úřadech na Mělníku, ale zaměstananci na MÚ a ÚP mají Facebook zablokovaný... stejně tak i jiné často navštěvované stránky, např.bulvární. 

1.2.1 Jojo, přesně


Jojo, přesně tak..dělám na úp v Praze a taky máme bloklý tyhle stránky..a nejen tyhle, ale všechny, kde se vyskytuje sex, vše ohledně sexu, sprostá slovíčka, slovíčka jako girl, music, mp3, game a tak podobně..tak alespoň pravidelně kontroluji mělníček:)

1.1 Škoda


Je určitě veliká škoda, že na Mělní(č)ku nežijí jen samé Magnety172. To by se jim tu žilo opravdu skvěle. Všichni by byli šťastní, nejezdila by tu téměř žádná auta (ta, která by byla nezbytná, by jezdila po novém průtahu městem), byla by tu jen hřišťátka pro děti s maminkama a s největší pravděpodobností by bylo i všechno všech...

1.1.1 Tak nevím zda to brát


Tak nevím zda to brát jako kompliment nebo rýpnutí. Laughing out loud Všechno všech určitě ne, o to už se tady někdo snažil a moc to  nešlo. Stačilo by starat se o to co máme jako kdyby to bylo moje.

 

Magnet172