Tip: S ostatními uživateli si můžete posílat soukromé vzkazy!

Vloupání do obchodů a neplacení na syna


Vloupání do obchodů

V době od 15. do 17. května letošního roku, neznámý pachatel poškodil vstupní dveře do trafiky v obci Mšeno, vnikl dovnitř a odtud následně odcizil několik kartónů cigaret různých značek. Majitelce trafiky vznikla celková škoda ve výši zhruba 30.800,- Kč.

Policisté z místního obvodního oddělení případ šetří jako podezření z trestného činu krádeže, za který lze pachateli uložit trest odnětí svobody až na dva roky.

Ve stejném časovém sledu, došlo v katastru obce Vysoká Libeň k vloupání do obchodu se smíšeným zboží, kde neznámý pachatel poškodil visací zámky na mřížích u vstupních dveřích, tyto následně poškodil, vnikl do prodejny a odcizil zboží v hodnotě zhruba 17.800,- Kč. Škoda na poškozených dveří byla poškozenou majitelkou vyčíslena na částku cca 10.000,- Kč.

I v tomto případě policisté případ šetří jako podezření z trestného činu krádeže a navíc ještě z trestného činu poškození cizí věci, za které lze uložit trest odnětí svobody až na dva roky, zákaz činnosti nebo propadnutí věci či jiné majetkové hodnoty.

Policisté tímto žádají spoluobčany, kteří by měli jakékoliv informace k uvedeným skutků, které by mohly vést k dopadení pachatele, aby tyto předali na nejbližší služebnu PČR nebo na linku 158.


Neplatil na syna

Sedmačtyřicetiletý muž z Mělnicka si v době od začátku dubna roku 2009 do poloviny května letošního roku, řádně neplnil vyživovací povinnost na svého syna, stanovenou mu soudem. Tímto jednáním vznikl za sledované období dluh na neuhrazeném výživném ve výši 42.000,-Kč.

Policisté z obvodního oddělení Policie ČR na Mělníku muži dne 17. května 2010 sdělili podezření z přečinu zanedbání povinné výživy, za který je možno uložit trest odnětí svobody až na dvě léta.


 Zpravodajství