https://www.traditionrolex.com/7

 Zaplatili jste za službu nebo zboží, které jste neobdrželi? | Mělníček.cz - Mělník v pohybu
Tip: Chcete poradit kam dnes zajít na oběd? Prohlédněte si mělnické jídelní lístky.

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Zaplatili jste za službu nebo zboží, které jste neobdrželi?

Zaplatili jste za službu nebo zboží, které jste neobdrželi? Je na kupní smlouvě uvedeno zboží, které jste si neobjednali ani neobdrželi, přesto prodejce požaduje jeho zaplacení? Máte splácet závazek z úvěrové smlouvy, kterou jste nepodepsali?

Pokud jste se do takové nebo podobné situace dostali, okamžitě kontaktujte jakýkoliv útvar Policie ČR. Teď si asi řeknete, že tento postup všichni znáte, jak se ale chovat, co dělat, abychom pomoc policistů v obdobných případech nepotřebovali?

 

  1. Získejte informace – snažte se získat co nejvíce informací o prodejci, dodavateli – zda je spolehlivý, seriozní, zjistěte si o něm reference, spokojenost zákazníků – pokud obchodujete na internetu, tak tyto informace získáte velmi snadno.

  2. Uchovávejte si veškeré písemnosti související s obchodem – písemná, e-mailová komunikace, telefonní čísla, na kterých jste s prodejcem obchod domlouvali, atd.

  3. Nic není zadarmo - extrémně výhodné nabídky by Vás měli přimět ke zvýšené obezřetnosti.

  4. Pozor na platby předem - upřednostňujte platbu až při dodání zboží nebo služeb – platbou předem sice ušetříte řádově několik korun, ale vystavujete se riziku, že Vám zboží nebude dodáno.

  5. Buďte opatrní v tom, komu sdělujete Vaše osobní údaje, údaje o Vašem příjmu, majetku apod. – nikdy tyto údaje včetně čísla občanského průkazu, čísla účtu nesdělujte po telefonu, nereagujte na e-maily, které tyto informace pod různými záminkami zjišťují.

  6. dvakrát měř, jednou řež“ – toto pravidlo víc než jindy platí při uzavírání smluv

    • před podpisem smlouvy její obsah konzultujte nejlépe s právníkem.

    • žádnou smlouvu, nepodepisujte pod nátlakem, výhružkami, v tísni – mohla by být pro Vás nevýhodná.

    • smlouvy „formulářového typu“, do kterých se vpisují údaje, si po podpisu smlouvy okamžitě převezměte, tím předejdete následným překvapením, že na smlouvě je dopsáno zboží, které jste nekoupili ani nepřevzali.

    • pokud uhradíte při podpisu smlouvy zálohu, trvejte na tom, aby Vám byl na tuto platbu vystaven samostatný doklad.

Jedná se pouze o několik základních rad, které Vás sice stoprocentně neochrání před podvodnými praktikami různých pochybných obchodníků, ale jejich dodržování může minimalizovat možnost, že se stanete příští obětí těchto podnikavců.

Kolektiv policistů
Oddělení hospodářské kriminality
Služba kriminální policie a vyšetřování
Územní odbor Policie ČR
Mělník



Co dělat, když...

https://www.traditionrolex.com/7