https://www.traditionrolex.com/7

 Vytvoř knižní obálku | Mělníček.cz - Mělník v pohybu
Tip: Staňte se redaktorem! Přidejte se k našemu teamu!

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Vytvoř knižní obálku

I.stupeň ZŠ – téma
Pohádková kniha
Slabikář
Encyklopedie zvířat
Učebnice vlastivědy
 
II. stupeň ZŠ – téma
Dobrodružný příběh
Dívčí román
Sci-fi román
Fantasy
Příručka pro grafický program
 
Výtvarná technika:
Technika je libovolná, formát knihy je max. A4. Pokuste se využít koláže, různé materiály, např. textil, kůži, alobal, různé druhy papíru - hedvábný, karton - fantazii se meze nekladou!
Jedná se pouze o přední část obalu!
 
Motivace:
Děti v půjčovně nebo v knihkupectví většinou vybírají knihy ne podle obsahu, ale podle toho, jak je zaujala obálka, kterou se knížka prezentuje. Děti by se měly zamyslet, co je na obálce upoutalo, jestli obrázek nebo název titulu, co si pod názvem představily. Jestli je pak obsah knihy zaujal, sáhnou znova po podobně zpracovaném titulu (jedná se většinou o edice, pokračování). Jsou mezi dětmi takové, které si vybírají knihy podle doporučení, nebo je graficky líbivé zpracování obalu pro ně důležitější? U odborných knih je samozřejmě prioritní obsah , např. učebnice jazyka, testy na přijímací zkoušky, atlasy hub… Přesto, pokud máme na výběr, sáhneme po knize se stejným obsahem, ale s lepším, zajímavějším obalem. Není to snaha zdůraznit, že co je hezké, je i kvalitní (což je leckdy nepravdivé a zavádějící), ale spíše děti naučit vytvořit něco nového, originálního, co zaujme i ostatní.
 
Příspěvky doručte prosím osobně nebo poštou na adresu:
Městská knihovna Mělník, Husova 40-41, 276 01 Mělník.
 
Uzávěrka a vyhodnocení:
Uzávěrka soutěže je stanovena na 24. 9. 2010. Díla ohodnotí komise knihovnic. Oceněny budou první tři příspěvky v každé kategorii s nejvyšším počtem hlasů.Nejhezčí obrázky vystavíme v rámci Týdne knihoven. A samozřejmě budeme o výsledcích informovat v tisku.


Město - z radnice

https://www.traditionrolex.com/7