Tip: Staňte se redaktorem! Přidejte se k našemu teamu!
Muzeum M

Úspěšné kontrolyBěhem uplynulého víkendu se policisté z Územního odboru Policie ČR Mělník zaměřili na účastníky silničního provozu v našem regionu. I přesto, že se jedná o činnost, kterou provádějí takřka každodenně a mohli bychom si myslet, že řidiči si budou hlavně v období blížících se dovolených a sílícího provozu na pozemních komunikacích v okrese dávat pozor a nebudou porušovat pravidla silničního provozu , opak je pravdou. Stále se najdou tací, kteří si ze zákonných norem těžkou hlavu nedělají a mezi nimi vyniká skupina řidičů, kteří si nedokážou představit řízení motorového vozidla i poté co požijí alkoholické nápoje a to mnohdy ve větším množství. Zde jsou tři z těchto případů:

Hlídka policistů z Lužce nad Vltavou kontrolovala dne 21. května 2010 v obci Podhořany před dvaadvacátou hodinou osobní vozidlo Ford Escort, které řídil čtyřiačtyřicetiletý muž z Děčínska. V rámci kontroly se řidič podrobil orientační dechové zkoušce, která naměřila 2,37 promile alkoholu v dechu.

Dne 22. května 2010 krátce před třiadvacátou hodinou kontrolovali policisté z Lužce nad Vltavou v katastru obce Spomyšl osobní vozidlo Chevrolet, které řídil šestadvacetiletý muž z Frýdecko – Místecka. Při orientační dechové zkoušce, které se muž podrobil byla následně naměřena hodnota 2,51 promile alkoholu v dechu.

Oba řidiči následovali policisty na jejich služebnu a zde jim bylo sděleno podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který je možno uložit trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

Mělničtí dopravní policisté kontrolovali dne 23. května letošního roku na silnici I/9 v katastru obce Mělník v časných ranních hodinách osobní vozidlo Škoda Forman, které řídil třicetiletý muž z Prahy. V jeho případě orientační dechová zkouška naměřila hodnotu 2,66 promile alkoholu v dechu. Dále bylo policisty zjištěno, že řidič má vysloven Okresním soudem platný zákaz řízení motorových vozidel a to na dobu osmačtyřiceti měsíců, počínaje březnem 2008 a dále Obvodním soudem zákaz řízení motorových vozidel na dobu šedesáti měsíců počínaje únorem 2006.

I tomuto řidiči bylo sděleno podezření z výše uvedeného trestného činu a navíc z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Na závěr lze pouze dodat, že i vzhledem k výše popsaným případům budou policisté na Mělnicku i nadále pokračovat v silničních kontrolách a to v maximální možné míře. Je to jedna z cest, jak z našich silnic dostat podobné „piráty“.Zpravodajství