https://www.traditionrolex.com/7

 Bobtná Mělník? | Mělníček.cz - Mělník v pohybu
Tip: Nemáte se jak dostat domů? Pomůžeme vám zde.

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Bobtná Mělník?

Panečku, Mělník má už dvě zasedání zastupitelstva měsíčně, asi se zvětšujeme Smiling jen nerozumim tomu proč je  program druhého tak prázdný?

Ostatní předchozí téma | následující téma

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

2 nebobtná, spíš to tu houstne


V dnešní "informační" době je smutné, že informace jsou tak prachbídné. Přečtu si Mělnicko o minulém zasedání zastupitelstva a myslím, že neodešli zastupitelé (kteří údajně délku jednání nevydrželi, předčasně odešli a jejich hlasy při schválení usnesení chyběly), ale odešel pan redaktor a píše o něčem, u čeho nebyl. Odešel jeden znechucený zastupitel, ostatní to vydrželi a hlasovali proti, takže se závěrečné usnesení nepřïjalo a zastupitelstvo jako by nebylo.

Kdo tam nebyl, jistě si může myslet, co je to hloupost. Nebo se zamyslet nad tím, proč zastupitelé, kteří dostanou velmi důležité a obsáhlé materiály k probíraným bodům až na stůl na zastupitelstvu (revitalizace, změny rozpočtu atd.), během jednání jakoby kultura i smysl komunální politiky zůstaly někde daleko od radnice a nakonec dostali poslední ťafku bezprecedentním opakovaným hlasováním o nepřijatém návrhu v závěrečné diskusi - prostě těmhle způsobům řekli NE jediným v tu chvíli možným způsobem. A to dokonce "napříč politickým spektrem" - své NE kromě většiny nezávislých řekli i někteří zástupci ODS a ČSSD. Neukazuje to spíše na to, že se na zastupitelstvu děje něco neobvyklého? Že bychom nebyli klidné město, kde vše běží tak jak má?

LP

2.2 Upřesnění.


Skutečně atmosféra na jednání zastupitelstva není příliš idilická, velice často přechází k osobním invektivám. Nádoba ale nyní přetekla. Ke každému bodu je vedena rozprava a pak se hlasuje. Tím by to mělo být demokraticky skončené (ať už hlasování dopadlo jakkoli). Na závěr se pak hlasuje o usnesení jako celku, což dosud byla vždy formalita.

Na tomto zastupitelstvu ale došlo k tomu, že jeden zastupitel prohlásil, že se mu hlasování k určitému bodu nelíbí a chce hlasovat znovu. A ono to prošlo, a usenesení se změnilo!!!

Válcovací metody (rozuměj: budem hlasovat tak dlouho, až to projde) mi vadí. Já také nesouhlasím s několika body, ale byl jsem přehlasován a tak to akceptuji. Považoval jsem za nutné se vůči takovému postupu bránit a proto jsme s několika kolegy nehlasovali pro celé usnesení, což byla jediná možnost, jak se v tomto okamžiku bránit. Tím na tomto zastupitelstvu nebylo nic přijato.

A proto bude tento měsíc druhé zastupitelstvo. Jen ten program je divný. Jenom odmávat usnesení jako celek - to snad ne!!! Ani personální složení totiž nebude stajné - ne každý může tento pátek přijít.

2.2.1 Jak dopadlo mimořádné


Jak dopadlo mimořádné zastupitelstvo? Přes euforii z voleb a revitalizace, se na to nějak zapomělo.

2.1 :-/


"Že bychom nebyli klidné město, kde vše běží tak jak má?"

 

Pokud bych to posuzoval podle toho co a jakým způsobem se děje ve vedení města, tak rozhodně nejsme...

1 Jedná se mimořádné


Jedná se mimořádné zasedání - minule se nějak nedohodli. A to dost zásadně. Být novinářem, asi bych o tom informoval - takto vzniklo informační vákuum.

Program bude asi jednoduchý - dohodnout se. Snad podá bližší informace někdo ze zastupitelů.


https://www.traditionrolex.com/7