Tip: Nevíte kam večer vyrazit? Náš Průvodce Vám poradí!

Mělnické radio?

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

3 Zklamání


Tak jsem tu počase znovu. A co zjistím? Odkazy na radiomelnik nefungují. Tak další kdo nevydržel.

My češi nemáme holt trpělivost a výdrž. A hlavně nejsme obchodníci.

Pročpak existuje tolik dobrých internetových rádií? Jenom to naše nejde spustit?


Nápad, diskuze a konec...

Tak dobrou a sbohem.

Obrázek uživatele Markéta Želva Přerovská

3.1 zkus tohle


http://radio-melnik.cz/

ale pořád nevím proč čekají na terestrickou licenci, místo aby to spustili internetově.

2 Rádio Mělník


Před lety jsem s dalšími dvěma kolegy řešil mělnické FM rádio. Jako technik jsem měl za úkol naplánovat technické zázemí a vytvořit rozpočet na odbavovací i záznamové studio. Rada nedala kmitočet... Poté jsem si řekl, že si udělám své internetové rádio. Mám ho. Jen ho spustit. Nemám na poplatky autorům... I když jsem taky autor. Znělek, časových znamení nebo češtiny do odbavovacího programu. Nebo webovek.

Sledujte filmy ušima, pusťte si rádio FiS. http://radio-fis.webnode.cz/

hopEX

[email protected]

2.2 Laik


Zdravím ! Tak tedy nevím, ale tato adresa  rádia FiS mi hlásí, že stránka neexistuje.

Jinak nevím, ale na té stránce http://www.radiomelnik.wz.cz/ je to samé, co včera. Je tam něco nového ?

2.2.1 Rádio


Stránky rádia FiS fungují. Odkaz na spuštění rádia nefunguje. Rádio nefunguje. Proč ? Vysoké poplatky....

2.2.1.1 Máš pravdu.


Buď jsem poslal nepřesnou informaci, nebo jsem měl na mysli vlastní poslech. Stránky mi nyní opravdu fungují.

Je vážně škoda, že Mělník nemá také nějaké rádio, kde by se hovořilo o tom, co se třeba kde ve městě, nebo regionu děje, jaké jsou kde akce, nějaké ty reportáže, třeba i rozhovory a hudbu.

Je to jen několik let, co jsem si jednou za mlhy v listopadu pochvaloval, jak tady na frekvenci 99.45 MHz poslouchám kdysi velice slavnou hudební pop-rockovou stanici B3 ( Bayern 3), jejíž vysílač se nachází až 200 km od Mělníka. O rok později už to možné nebylo, potože rádio Labe z Ústí nad Labem obsadilo vysílač v nedalekých Litoměřicích. Muzika byla tuctový pop, ale všiml jsem si, že tam dopoledne mluvili o všem, co mohlo místního občana zajímat ( počasí, kulturní akce atd.)

Letos vysílá rádio Hitrádio FM Labe také na frekvenci 91.7 MHz na Mělníku výkonem 200 W a vysílač je tam někde v ulici Ve Žlábkách poblíž Magneta. Po ČRO 5, který vysílá od Skleníku je to druhá stanice vysílající z Mělníka. Kdykoliv jsem to naladil ( hitrádio), tak tam pořád jen hráli, tak mě to otrávilo, ale oni by stejně mluvili asi jen o Ústeckém kraji. Já si hudbu vybírám a pouštím nejraději z www.youtube.com . Jinak je škoda, že ikdyž má rádio Beat v okolí už tolik vysílačů, tak tady jde snad jen pražský signál ( 95.3) a ještě ne všude dobře.

To už jsou ale informace zcela mimo mísu, které však mohou místního čtenáře překvapit. Že to je všechno nesmírně těžké takové soukromé rádio založit, o tom ani na okamžik nepochybuji.

2.2.1.1.1 Ono není těžké


Ono není těžké založit netové rádio. Pokud ti stačí pár stovek posluchačů a to jen přes den tak to jde. Vydělat se na tom ale nedá ani koruna a ko dneska bude něco tak časově náročného dělat zadarmo Laughing out loud Jak říkám, já to s kamarádem vydržel rok....

 

Magnet172

2.2.1.1.1.1 Chápu.


Některé i obtížné věci dělá zkrátka člověk pro zábavu, nic za to a spíš ještě sklidíš kritiku Smiling. Tak bych si tipnul, že jste asi jen pouštěli písničky. Nebo jste měli i nějaké zpravodajství ? Já netová rádia poslouchám málokdy a hlavně etnickou hudbu podle nálady, kterou na rozdíl od rocku, popu či puncku málokdy někde v normálním rádiu chytneš. ( nezaměnit s Etnorádiem Praha) Má to taky něco do sebe, ale jak říkám- vyjímečně.

Přeju pěkný zbytek neděle !

2.2.1.1.1.1.1 Snažili jsme se


Snažili jsme se komentovat událsoti na Mělníku. Jednou za dvě hodiny byly malé zprávy a informace o dopravě které jsme si z Mělníka dělali sami. Hráli jsme šedesátky až osmdesátky a celou noc beželi divadelní ukázky. Dnes to dělá rádio Impuls a tam to má úspěch.

byla to příjemná zkušenost. Kdybych poznal partu několika lidí která by do toho měla cut jít znova tak jdu....ale s postupem času se to jeví složitějš.

 

Magnet172

2.2.1.1.1.1.1.1 Tak to..


... máš určité zkušenosti, jak píšeš, jsi mladý a možná bys mohl trochu sledovat, co že se to tady rodí za stanici, která jistě perspektivu má. Pokud ale někoho seženeš a chceš se na čas pobavit jen tak s kamarády, tak proč ne.

Já kdysi rád poslouchal tuto stanici  http://www.youtube.com/watch?v=EElkqVA3eek  Smiling. Co tomu říkáš ? Člověk tomu sice nerozuměl, ale mělo to šťávu, kterou snad nikdo nepřekonal :-) .

2.2.1.1.1.1.1.1.1 To zni zajímavě. Já


To zni zajímavě. Já mám hlavně jeden problém, vyrostl jsem na Beatles, Queen, MaP a přecházelo to pomalu na Mr.Big a podobné. Do toho občas něco jako Del Shanon Runaway....prostě to co poslouchali rodiče to sem pochytil. Proto mám problém najít rádio které by tohle hrálo.

Poměrně se mi líbí Kiss které má tematické hodiny ale taky je toho málo. Chtělo by to multižánrové lokální informační rádio. Klidně streamovane to není nic potupného ale dobré....

 

Magnet172

2.2.1.1.1.1.1.1.1.1 To mi neříkej


..., že tohle, co tady uvádíš, je problém někde poslouchat. Vždyť je to normální oldies. ( Pražské Oldies rádio, něco Frekvence 1, tvrdší hudbu Beat, a pak jsou tzv. oldies rádia většinou v Jihočeském kraji). Ze zahraničí tady krásně hraje na Mělníku na 107.1 oldies saské RSA rádio. A to rádio, co jsi poslouchal tu ukázku, vysílá i dnes na internetu, ale už to tak nějak není ono ( příliš klidné na mé gusto). Máš internet, tak využívej svá přání a vyhledávače Smiling. Měj se.

2.2.1.1.1.1.1.1.1.1.1 Oprava.


Promiň, zblbnul jsem kmitočet. Na 107.1 chytíš při troše štěstí Bayern 5 aktuell, což je jediná VKV stanice z Bavorska, kterou lze téměř pravidelně slyšet. To oldies rádio RSA Erzgebirge vysílá na 107.7.

2.2.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1 Jasně hrajou, ale pak jde


Jasně hrajou, ale pak jde o poměr reklama/informace/hudba/znělky tohle všechno prostě musí posluchači sednout..... Bohužel na tohle jsem fakt náročnej Sad I proto to moje rádijko stálo tolik času, byl jsem přísnej i na sebe Laughing out loud

 

Magnet172

2.2.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1 Souhlasím.


Nejhorší jsou reklamy. Takové žádané rádio Beat, které má po republice už snad 30 frekvencí a na Mělníku pražský signál bohužel nic moc, tak když to roztočí s reklamama, tak hrůza. No, musí to být.

To Ti pak jednoznačně doporučuji www.radioluxembourg.co.uk . Tam Ti zahrají to, co se Ti bude líbit a ani toho moc nenamluví.  Právě, že dříve tam drmolili jak na fotbale, samé zvukové efekty, reklamy také, ale všeho akorát. Dokonce se i písničky zkracovaly, aby to mělo spád. Chtěl jsem Ti dát poslechnout zejména vlámskou půlhodinku, která ještě loni byla ke stažení na http://www.freewebtown.com/radioalba/ a začínala takovou pompézní znělkou , ale podívej se, co tam napsali. Smůla. No, některé jingly a různé pazvuky, to byla bomba.

Jinak samozřejmě souhlasím, že hlavním posláním regionálního rádia by měla být náplň týkající se regionu a všechno to vyvážit tak, aby si přišel na své jak ten, co chce slyšet lidské slovo a informace, tak ten, co chce také muziku. A když muziku, tak jakou ? A nebo speciální pořady, na místo hudby a krátkých reportážních vstupů ? Dá se s tím jistě kouzlit. Jinak jsem to pochopil tak ( ten článek), že tady nejde o internetové rádio, ale o pokus vzniknout místní stanici, která by vysílala na VKV. Jako je v Kladně Relax, nebo v Bolce rádio Jizera.

2.2.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1 V prvních dvou


V prvních dvou odstavcích mi mluvíš z duše.

 

Ono s tím VKV na regionální urovni je to těžší. Relax je na Kladně které je krajské město a poslouchá se od Mělníka, přes Louny, Rakovník až do Berouna. Jizera zase jede od Turnova po Nymburk. Alespon podle vzkazů co čtou v písničkách na přání a podobně. Čistě mělnické rádio by se poslouchalo od Štětí po Neratovice ale to je mrtvá oblast. Štětí jede na ústecká rádia a Neratovice na pražská.

Pak je možnost dělat VKV z grantu a dotací. Využít nějaké stávající hudební studio které a Mělníku je a neprosperuje a dělat t čistě informačně s vyváženým stylem hudby. Otázka je zda to lidi budou poslouchat. Velká část lidí jezdí do Prahy a žije na Fajnku, Evropě, Hey, Beat a kiss. Starší to doplní o F1 či Blaník a dozví se ucelené informace. Můj osobní názor je ten že VKV je cesta do záhuby. Mělo by se začít na stream, zkoušet co lidi chtějí. Respektovat slovo poslochače a upravovat a ladit vysílání. Hledat ten správný kompromis. Pak se pustit do obchodu, místním firmám nabídnout prostor at už v podobě spotu či PR a pokud vyjde i obchod tak se vrhnout na VKV které je mnohonásobně dražší a složitější.

 

Ale myslím že je to poprvé co jsme se shodli na nějakém tématu a jsem za to rád. Tohle téma je ale tak složité, že není v našich silách ho tady vymyslet. Kéž by se do toho někdo dal. Pokud někdo takový bude rád pomůžu ale to je scifi Laughing out loud

 

Magnet172

2.2.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1 Magnete


...., Kladno není krajské město, ale je větší než Mělník, více obyvatel a je výše položeno ( nějakých 400 metrů z hlavy). Nevím teď a ani to nehodlám hledat, jestli má těch nejběžnějších 200 W, nebo víc, ale určitě ne nějaké setiny, jako třeba Egrensis v Aši.

Neřekl bych, že je to první téma, na kterém jsme se shodli Smiling . Pokud vím, tak také bys rád aspoň to historické centrum za hradbami viděl bez aut, také se domníváš, že poslední autobus z Prahy by měl jezdit o víkendu před půlnocí ( nebo vlak až na Mělník), také uvažuješ o obchvatu.

Ale, zpět k rádiu. Nejsem si zcela jist, zda by mě bavilo sedět u PC a poslouchat tam nějaké netové regionální rádio. Spíše si umím představit, jak sedím u lékaře, nebo ve vlaku a poslouchám v mobilu rádio. ( To dělám) Nebo něco dělám a poslouchám rádio apod. Líbí se mi ta mobilnost přístroje.

Poslouchal jsi někdy v pátek večer rádio Beat ? Tak si nejdříve přečti něco na té avizované adrese nahoře ( Mělnické rádio), pak si poslechni aspoň jednou v pátek večer Beat, dej si dohromady souvislosti, pak si přidej tu adresu mělnického rádia do oblíbených, a pak Tě třeba napadne, že to vůbec utopie nemusí být.

2.2.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1 Máš pravdu, envím


Máš pravdu, envím proč jsem si myslel že Kladno je krajské město, mám Bendla spojeného prostě s Kladnem.

 

Ono když si vezmeš kolik lidí v okrese sedí celej den v práci u PC tak je to dost posluchačů. Spousta firem má pak bloklé ty klasické stránky jako AB či Play a když to máš na svých stránkách tak ti to přinese další posluchače.

Vůbec nevím jak je to finančně s VKV ale asi to bude garda ne?

 

 

Magnet172

2.2.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1 RE: Magnet & scaron


...na VKV nestačí ani celá garda, je potřeba našetřit dokonce dardu!

2.1 Počkej...já mám


Počkej...já mám kamaráda na OSE a ten mi dojednal za 300Kč/měsíc neomezený playlist s tím že po každém měsíci musím akorát předložit co zaznělo. Pro Irádia je to fakt hafec levné.

 

Proč zase webhosting zdarma? Šetříte pár korun?

jak jsem psal nahoře, napiš a udělám ti hosting, mail, doménu grátis na mých vlastních serverech uložených v datacentru

 

Magnet172

1 web?


Jakožto člověk, který trošku dělá do internetových stránek musím říct, že adresa *.wz.cz není moc důvěryhodná. Zaplatit doménu .cz není až taková palba, kolem 800Kč ročně.

1.1 Před lety jsem s


Před lety jsem s kamarádem dělal pro zábavu Magnet Rádio. Dodnes má na Mělníčku odkaz(stránky už 4roky mimo provoz nehodnotit prosím). Úspěch celkem mělo a poslouchaly ho lidé na úřadech, v obchodech i v několika restauracích. Zkuste se probourat na internetové vlny, je to levné i co se  týká OSA a je to moderní. Kdyby jste chtěli písněte na [email protected] rád vám věnuji nějaké rady. Provozuji webové servery takže mohu nabídnout i hostinh, správu serveru a podobně. Tyto technické věci na kvalitní doméně s koncovkou xxx.cz vám věnuji zdarma.

 

Magnet172