Tip: Události z kalendáře si můžete pohodlně přenést ve formátu ICS do Vašeho mailového programu či mobilu.
Muzeum M

Seniorka přišla o úsporyDne 2. června 2010 v dopoledních hodinách navštívil sedmaosmdesátiletou ženu v místě jejího trvalého pobytu na Mělníku, ul. Komenského muž, který se vydával za pracovníka pojišťovny. Staré paní sdělil, že jí nese jakýsi přídavek ve výši 2 000,-Kč.

Seniorka poté muže vpustila do bytu, kde jí sdělil, že má pouze bankovku v hodnotě 5 000,-Kč. Poškozená mu následně z přinesené peněženky vrátila 3 000,-Kč a peněženku odložila na stolek. Tohoto využil „pojišťovák“ a v momentě , kdy se mu podařilo odlákat pozornost poškozené ženy z peněženky odcizil finanční hotovost a z bytu utekl. Svým jednáním způsobil paní škodu ve výši 15 000,-Kč.

K popisu muže poškozená uvedla, že se jednalo o osobu ve věku 40-45 let, výška asi 180 – 190 cm, silnější postavy, hovořící plynně česky. K popisu oblečení bylo zjištěno, že osoba měla na sobě modro-bílou jeansovou bundu a tmavou kšiltovku.

Policisté z Obvodního oddělení PČR Mělník případ šetří jako podezření z trestného činu krádeže, za který je možno uložit trest odnětí svobody až na dvě léta. Zároveň by policisté opět chtěli vyzvat hlavně seniory, aby byli obezřetní při jednání s cizími lidmi, nepouštěli je do bytů a všímali si svého okolí. Dále je potřeba si uvědomit, že ne každá „výhodná finanční transakce“ končí ziskem.

V případě, že jste se v inkriminované době pohybovali někde v okolí místa tohoto skutku a všimli jste si pohybu výše popsané osoby, nebo jiných podezřelých osob, popř. vozidel, předejte prosím Vaše informace na nejbližší policejní služebnu nebo na linku 158. Můžete tím napomoci policistům k brzkému dopadení pachatele a ochránit tak další spoluobčany před zbytečnou finanční ztrátou.Zpravodajství

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

1 já vím, že to nejsou slušný slova


ale takovej zasr... hajzl zaslouží jen a jen pořádně rozbít držku. Žádný vězení, to je spíš hotel a zadarmo.

1.1 Také máme v rodině


Také máme v rodině seniory a pokud by u nich zazvonil chlap v Jeans bundě a kšiltovce, řek že je z pojištovny a má peníze, tak mu nikdo z těch seniorů ani neotevře.

 

To si staří lidé nepamatují jak chodily v oblekách stále a že jsou obory kde je to nutností?

 

Magnet172