Tip: Přehledná a stále aktuální nabídka zaměstnání je dostupná zde.
Muzeum M

Vloupání do bytůPolicisté z obvodního oddělení v Neratovicích řeší v současné době případy, při kterých dochází k vloupání do bytů.

Neznámý pachatel nebo pachatelé nezjištěným způsobem překonají neuzamčené hlavní vstupní dveře do bytů v panelovém domě a z prostor bytu, nejenom chodby, ale i ostatních pokojů odcizí drobnější věci, které můžou rychle odnést. V bytě se nikdy dlouho nezdržují, neboť jejich „nezvaná návštěva“, probíhá převážně v nočních hodinách, kdy majitelé v bytě spí. Mezi odcizené věci patří i notebooky či mobilní telefony. Ve všech případech se jedná o byty, které se nacházejí v panelových domech a je jedno, v jakém patře. Stejně tak i lokality jsou různé.

Policisté by proto chtěli touto cestou upozornit občany na tyto případy. Je důležité, aby zejména ti, kteří nemají bezpečnostní vchodové dveře, si své obydlí zajistili takovým způsobem, aby alespoň co nejvíce těmto „návštěvníkům“ co nejvíce ztížili jejich práci. Majitelé bytů si musí jakékoliv vchodové dveře hlavně řádně zamykat. Jak přes den tak, hlavně v noci. Přidat i další možné způsoby ochrany svého obydlí. Další bezpečnostní zámky nebo tzv. řetízky na dveře. Dále je dobré se poradit s pracovníky z firem, které způsoby ochrany obydlí mají ve své náplni.Zpravodajství