Tip: Události z kalendáře si můžete pohodlně přenést ve formátu ICS do Vašeho mailového programu či mobilu.
Muzeum M

MJ50 2010 – lyžaři prosviští centrem města již posedmnácté!

Stejně jako posledních šestnáct let, budou mít i letos – v sobotu 19. června 2010 na rekonstruovaných a fungl nových „kočičích hlavách“ mělnického Náměstí Míru dostaveníčko všichni milovníci lyžování, recese a dobré nálady. 

Připraven je již XVII. ročník tradičního závodu s názvem „Mělnická Jizerská Padesátka“, ve kterém se utkávají soutěžící na lyžích nejrůznějších typů a barev v zimní výstroji, popřípadě v žertovných převlecích“. Tento závod, který vznikl v 90. letech jako studentská recese, určená pro několik lidí, postupně získával na popularitě a dnes již neodmyslitelně patří k předprázdninovému období na Mělníku.

S přibývajícími ročníky rostla i úroveň celého klání, a proto již nikoho nepřekvapí, když se na jindy liduprázdném sobotním náměstí sejde až stovka startujících a přibližně 2000 fanoušků této v létě jistě netradiční podívané. Uspořádání akce tohoto rozměru si každoročně vyžádá nejen nesmírné úsilí organizátorů, ale i stále více finančních prostředků. Samozřejmostí se v minulých letech stalo nejen ozvučení celého náměstí, zajištění občerstvení pro diváky, či koncertu po skončení závodu. Cennou vzpomínkou jsou potom památeční trika s logem závodu, která účastníci MJ50 získávají v ceně startovného, a která jsou žádaným suvenýrem i mezi diváky.

Přáním organizátorů je, aby byla akce chápána jako odpoledne a večer pro celou rodinu. Proto se rozhodli, že i letos bude jejich pozornost upřena především na nejmladší návštěvníky. Ve spolupráci se sponzory dojde na nejrůznější soutěže o ceny – půjde o populární hod tenisákem do tlamy usměvavého sněhuláka, současně se budou moci nejmenší vyřádit ve skákacím hradu a nejodvážnější rodiče pak mohou své ratolesti přihlásit do vloženého závodu dětí. Toto dětské odpoledne startuje již v 15.00 hodin na mělnickém Náměstí Míru.

V průběhu odpoledne můžete také navštívit bleší trh. Akce je již několik let mediálně prezentována jak lokálně, tak prostřednictvím celoplošných rádií a TV. Veškeré potřebné údaje, týkající se letošního ročníku, stejně jako ročníků předešlých, je možné získat na průběžně aktualizovaných „lyžařských“ stránkách www.bezky.cz

O průběhu MJ50
Přihlášky se přijímají v den závodu na Nám. Míru od 15.00 hod. do 16.45 hod., ostrý start je pak v 17.00 hod., před kterým si to mezi sebou rozdají děti na zkrácené trati od laviny do cíle. Závodníci budou jako obvykle zařazeni do rozběhů (2 okruhy) a nejúspěšnější z nich poté změří síly ve velkém finále o hodnotné ceny (3 okruhy).

Na trati čekají soutěžící nástrahy v podobě umělých lavin, či obvyklá povinná konzumace zlatavého moku, ve finále pak ještě závěrečné metry ztíží trefa do tlamy populárního Sněhuláka.

Také letos budou vyhlášeni vítězové v kategoriích ŽENY, MUŽI, DRUŽSTVO ROKU, MASKA ROKU a PÁD ROKU. Hodnotí se tedy nejen dosažený čas, ale i výzbroj, výstroj, vtip a originalita. Po celou dobu závodu, ale i po něm, bude zajištěno občerstvení, atrakce pro děti a večer pak avizovaný koncert – letos se představí ústecká skupina SNÍH NA SCHODIŠTI.

Startovné činí obvyklých 199,- Kč a zahrnuje závodní piva a pamětní triko s logem závodu + překvapení... Atrakce pro děti a vstup pro diváky je i letos volný.

Tak tedy ještě jednou: sobota 19. června
Start: děti 15.00 hod., dospělí 17.00 hod.

Prázdniny začínají také letos na Mělníku!

Miloslav FILIPI (MJ50 TEAM)Sport

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".
Obrázek uživatele Johnyschimpo

1 super


super se těším pojedu poprvý takže bude sranda Laughing out loud