Tip: Máme přehled co se kde šustlo! Buďte v obraze!
Muzeum M

Policisté zpestřili dětem konec školního rokuKonec školního roku využívají pedagogové každoročně k pořádání různých zábavných a prezentačních aktivit. Tak je tomu i letos. V rámci těchto akcí pozvalo dne 9. června 2010 vedení Základní a mateřské školy v Malém Újezdě mezi své svěřence a žáky policisty z Obvodního oddělení PČR Mělník a Preventivně informační skupiny, Územního odboru Policie ČR, Mělník.

Děti se mohly během této návštěvy, která se díky krásnému počasí konala na školním hřišti seznámit například s výstrojí policistů pořádkové jednotky, jejíž součásti si poté i vyzkoušely. Dále se seznámili s výbavou, kterou policisté používají při běžném výkonu služby, jako je např. vysílačka, balistická vesta a přístroj určený k provádění orientačních dechových zkoušek Dräger.

Prezentace se setkala mezi dětmi s velkým ohlasem, malí diváci hlavně ocenili, že měli možnost si předváděnou výbavu takříkajíc odzkoušet na vlastní kůži. Při této akci padlo i několik zvídavých dotazů.

Po této návštěvě směřovaly kroky policistů na Základní školu v Byšicích, kde probíhala další akce, která měla žákům přiblížit práci záchranných složek. Na místě policisté vystřídali příslušníky z Hasičského záchranného sboru.

V rámci této akce opět policisté předvedli žákům prvních až devátých tříd policejní výzbroj a výstroj. Prezentace byla specifická tím, že žáci kladli větší množství otázek, týkajících se policejní práce a některých zákroků.Zpravodajství