Tip: Chcete i Vy mít svůj banner nebo komerční inzerát na tomto webu? Napište nám na [email protected].

Zapůjčené vozidlo nechtěl vrátitNa policejní služebnu v Kostelci nad Labem přišel v polovině měsíce května 2010 oznámit čtyřiatřicetiletý muž z Mělnicka, že zapůjčil svému známému, o rok mladšímu muži z Prahy – východ, své osobní motorové vozidlo Škoda Felicia. Vozidlo muži půjčil zpětně před několika dny s tím, že mu ho do tří dnů vrátí. Což se však nestalo. Třiatřicetiletý muž si vozidlo ponechal a svému známému se nikterak neozval a nereagoval na žádné jeho kontaktování. „Nový majitel“ svým jednáním způsobil škodu na odcizeném vozidle a osobních věcech, které se nacházely uvnitř, v celkové výši cca 33.100,- Kč.

Policisté případ započali šetřit jako podezření z trestného činu neoprávněné užívání cizí věci, za které lze uložit trest odnětí svobody až na dvě léta nebo zákaz činnosti.

Dne 10. června 2010 byl muž policisty zadržen a na policejní služebně si převzal sdělení podezření pro výše uvedený trestný čin a poté byl umístěn do policejní cely se souhlasem státního zástupce. Ještě téhož dne eskortován k soudu, odkud byl na příkaz soudce umístěn do vazební věznice, kde bude vyčkávat na další verdikt soudu ohledně stran jeho nově nabytého majetku.Zpravodajství